Προς το περιεχόμενο

Nuendo 3 - Πώς κανουν export σε video;


lambrosgg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πώς? Ε?

 

Κοιτάω το menu export τα έχω κάνει όλα και κανένα δεν μου εξάγει και το video.

 

Τι σόι Media Production System είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πλάκα πρέπει να έχει και όρια. Σήμερα μόλις (κατά παραβίαση των αρχών λειτουργίας του φόρουμ) μας έλεγες ότι κάνεις μεγάλη τιμή στη Steinberg που έχεις κλέψει το πρόγραμμα και το έχεις στο σπίτι σου. Τώρα ζητάς τεχνική υποστήριξη;

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισα ίσα αγαπητέ Wow!!

 

Για φαντάσου να το είχα πληρώσρι 3000 και να μην μπορούσα να κάνω export σε βίντεο!

 

Θα ειχα σκάσει.

 

Ενώ τωρα, εαν δεν κάνει θα πάω να κατεβάσω το pinnacle να κάνω δουλειά.

 

Και δεν ρώτησα την steinberg αλλά ιδιώτες στο νοιζ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει καταντησει αηδεια το ολο ζητημα....Πιστευω πώς πρεπει να μπεί καποιο βετο απο yameth για απλή αναφορα σε warez....(δει προταση για χρηση)

 

1ο) Ρε παιδιά και εμείς χρησιμοποιήσαμε-χρησιμοποιούμε warez προγραμματα αλλά δεν ζητοκραυγάζουμε ούτε ζηταμε τεχνική υποστηριξη

 

2ο) Πιστεύω πώς και το ίδιο το noiz κινδυνεύει νομικα απο την προταση για στροφή σε warez....Αν εχω λάθος διορθώστε με....

 

Και επίσης μην αρπάζεσται με το παραμικρό..... Έχετε δει το analyze this -that??? κάπως έτσι...Anger management..... βαθειές αναπνοές....κτλ... :)

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν προτεινει το νοιζ στροφη στ warez ουτε εγώ.

 

Απλώς λέω τι κανω εγώ. και δεν το υπερηφανεύομαι, ούτο το επικροτώ. Οποιος θέλει να αγοράζει ας αγοράζει.

 

Ετυχε με τον Wow! να αναφέρω οτι χρησιμοποιώ πειρατικά προγράμματα σε άλλο thread.

 

Η απορία για το nuendo με βασανίζει καιρό και πάντα ξεχνούσα να ρωτήσω στ νοιζ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειπε κανεις οτι ειναι σωστο να χεις πειρατικα και ουτε να το διατυμπανιζεις(δεν ξερω τι εχει κανει ο lamprosgg και ουτε με ενδιαφερει, αλλα σιγουρα δεν φωναζεις οτι εχεις πειρατικα).

 

Απο κει και περα. Ειμαστε φορουμ και ο σκοπος του ειναι να βοηθησει ανθρωπους που ασχολουνται με το "αθλημα"? Ναι. Ειναι επισης γνωστο οτι πολλοι εχουν λιωσει και εχουν μαθει τα προγραμματα. Καποιοι αλλοι, λιγοτερο και καποιοι αλλοι καθολου. Εχω την εντυπωση οτι μπηκα σε ενα φορουμ για να βοηθησω και να βοηθηθω και οχι για να παρω ή να κανω μαθηματα δεοντολογιας και νομιμοτητας. Ετσι και αλλιως το φορουμ δεν αφορα την μουσικη τεχνολογια?

 

Το να ρωτησει καποιος για ενα προβλημα του και η απαντηση να ειναι ερωτηση να ειναι αν το εχει αυθεντικο, ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ. Αλλο ρωτησε.-

 

Θες να απαντησεις? Εχει καλως. Δεν θες να απαντησεις? Παλι καλως.

Το να απαντησεις ομως με ερωτηση για το αν το εχεις αυθεντικο ή ακομα χειροτερα "δες το μανιουαλ", ε, ειναι λιγο μακρυα απο το να βοηθησεις πραγματικα. Μην απαντας καθολου τοτε.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.nuendo.com/phpbb2/viewtopic.php?p=95990&sid=f1496447c0ba5c9b907db3c73c352251

 

Τσεκαρε εδώ και google it.....

 

Απο ενα γρηγορο ψαξιμο είδα ότι δεν ειναι και τόσο ευκολο να κανεις edit - export σε video....Allά δεν είμαι καθολου σιγουρος....

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάστε το μανουαλ και τραβάτε και προς steinberg να σας πουν βήμα βήμα τι να κάνετε!

 

Α ναι το έχεις σπασμένο ε; Να 1 λακαμία...! :wink:

 

 

 

Πάντως με απλό σερτς στο νετ, απλά κάνεις ότι εντιτιγκ θες με τον ήχο του βίντεο (αυτός είναι και ο τομέας του νουεντο) και το εξάγεις σε aaf, ή οποιοδήποτε άλλο αλγόριθμο, που τον αναγνωρίζει το πρόγραμμα επεξεργασίας βιντεο και μετά δουλεύεις με αυτό.

 

¶σχετο αλλά βρε lambrogg που τα είδες τα 3000¤; 1700¤ κάνει (περίπου τα μισά δλδ! ) Έχεις υπ' όψιν σου πόσο κοστίζουν τα αντίστοιχα συστήματα για επεξεργασία βίντεο, που έρχονται με δικό τους hardware, γιατί η ισχύς που απαιτείται, πέραν απ' ότι ξεφεύγει, πρέπει να είναι και εξειδικευμένη; Για δες πχ τα συστήματα της avid και το ξανασυζητάμε.

 

Εξάλλου άλλο post production σε βίντεο και άλλο δημιουργία ταινίας με το νουέντο! Ούτε η steinberg το υποστήριξε αυτό ποτέ. Μην λέμε και ότι θέλουμε δηλαδή!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου