Προς το περιεχόμενο

Γνωμες για τον diMarzio Paf Joe


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Haussel HB-Vin + , ειναι η δικη μου πρόταση...

http://www.guitars.gr/haussel_pricelist.htm(edit ειχα δωσει λαθος λινκ)

Βασικα μπορεις να δωσεις τα ακριβη στοιχεια που ζητας απ τον μαγνητη και ο Haussel να σου φτιαξει εναν custom, σε πολυ λογικη τιμη (καπου στα 100 ε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Με ποια λογική προτείνεις ένα τελείως διαφορετικό πράγμα από αυτό που ζητάει πληροφορίες κάποιος;

 

Καλός ο Haussel αλλά αν εκείνος ξεκίνησε το 85 να μελετάει και να φτιάχνει μαγνήτες η DiMarzio το έκανε στα 70'ς.

 

Έχει μεγάλη και πολύ σοβαρή γκάμα. Θα πρότεινα να απαντάμε πρώτα σε αυτό που ζητά ο ερωτών και στη συνέχεια να "ανοίγουμε τις επιλογές με δικές μας προτιμήσεις.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O αρχικος τιτλος του θεματος ηταν ερωτηση για μαγνητη, επιλογη για μαγνητη η κατι τετοιο...Εν τελει το παιδι ζητουσε προτασεις για εναν μαγνητη απ οτι καταλαβα. Εμενα αυτη ηταν η προταση μου.. Συγγνωμη Yameth..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Εγώ τον άλλαξα για να είναι συγκεκριμμένος σύμφωνα με την ερώτηση.

Δεν χρειάζονται συγγνώμες. Αλοίμονο!

Δεν είπα ότι έκανες κάτι κακό.Να βοηθήσεις θέλεις! ;)

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον εχω μια cort x-6. εχει σωμα basswood, μανικι hard rock maple, ταστιερα rosewood. παιζω διαφορα ειδη μουσικης, αλλα ο ηχος στα solo θελω να ειναι ενας γεματος ηχος γλυκος αλλα οχι μπουκωμενος στα μπασσα και τα μεσσαια, ουτε με πολλα πριμα που θα τον κανουν να τσιριζει εκνευριστικα. να μποριες να παιζεις ροκαδικα σολο με παραμορφωση αλλα να μην "περδευονται" οι νοτες μεταξυ τους. μου αρεσει πολυ ο ηχος του joe, αλλα δεν ειναι αυτος ο λογος που ψαχνω για αυτον το μαγνητη. ξερω οτι οι εταιριες κανουν πολυ promotion με τα ονοματα των καλλιτεχνων. δεν εχω ακουσει ομως και πολυ καλα λογια για τους dimarzio.

NON SERVIAM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν έχεις "σκαμένη" για 2πλό μαγνήτη τότε ο Pearly Gates plus, του Duncan είναι πιό κοντά στην φιλοσοφιά που θέλεις. Αν είναι "σκαμένη" για μονό τότε ο JBjr επίσης Duncan, είναι δοκιμασμένη και αξιόπιστη λύση. Αν επιμένεις σε Di Marzio πολύ καλός ο Paf pro, και για διπλό σε single coil size παίζει και ο Fast track. Ψάξε λίγο το νέτ για τα χαρακτηριστικά τους, πολύ πιθανό να βρείς και κάποια sound samples, που αν και δεν είναι και το μέτρο σύγκρισης, για διάφορους λόγους, μπορούν να σε κάνουν να πάρεις μιά ιδέα.

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 χρόνια αργότερα...

Πάντως, από τη στιγμή που έβαλα τον PAF Joe [αντί του Infinity 1 -ceramic] ψάχνοντας ακριβώς για το αποτέλεσμα που ψάχνεις σε Ibanez RG470 [μαζί με Mo' Joe στη θέση bridge αντί του Infinity 2 -Alnico 5] το όργανο έγινε υπέροχο... Ό,τι καλύτερο έκανα για την κιθάρα μου κι εμένα...

Ibanez RG470 Neck:DP213 PafJoe Middle:DP174 RedVelvet Bridge:DP216 MoJoe

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου