Προς το περιεχόμενο

VHT V-Drive Overdrive Pedal


if_it_is

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά!

 

Ψάχνοντας στο forum δε βρήκα κάποια αναφορά για το συγκεκριμένο πετάλι και έτσι

είπα να ανοίξω θέμα!

 

Το έχει δοκιμάσει κανείς? φαίνεται να αξίζει τα λίγα λεφτά του! πολύ ευέλικτο και με χώρο για πειραματισμό!

 

τα μόνα που βρήκα στο νετ είναι τα εξής:

 

http://www.vhtamp.com/avvd1.html

 

http://www.thomann.de/gr/vht_vdrive.htm

 

http://www.premierguitar.com/Magazine/Issue/2011/Nov/VHT_V_Drive_Pedal_Review.aspx

 

 

 

παρακαλώ να αποφευχθούν τα σνομποσχόλια του τύπου: "ποια VHT.. ξεπουλήθηκε... η αυθεντική VHT είναι η Fryette... αυτά είναι κινεζιές κτλ κτλ...."

 

μοιραστείτε εντυπώσεις!  ;)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πολύ νέο στην αγορά και δεν το έχω ακούσει αλλά από τα χαρακτηριστικά που έχει, είναι μάλλον το κατάλληλο dist pedal για πειραματισμούς.

Oι 10 επιλογές διόδων, η 11η επιλογή χωρίς διόδους(booster), το variable voltage και το eq που αλλάζουν εντελώς τη χροιά του είναι κάποια πράγματα που δεν τα βρίσκεις σε άλλα πετάλια και σε νορμάλ τιμή.

Είναι σαν distortion lab με μπόλικες επιλογές και φυσικά δεν κάνει για όποιον θέλει λιτά features και λίγα knobs...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ενδιαφέρον και σε πολύ καλή τιμή, αν και είμαι απο αυτους που δεν τα πάνε καλά με τις πολλές ρυθμίσεις  ;) . Ξέρει κανείς που μπορεί να το ακούσει όποιος ενδιαφέρεται? όπως επίσης και τον VHT Ultra 6?

νομίζω έχω δεί στον Κουρμπή VHT αλλά απο όσο ξέρω δεν φέρνει budget εξοπλισμό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο που ελπιζω σε καθε πεταλι με πολλες επιλογες ειναι απλα να δικαιολογουν την παρουσια τους.

Αν το παρον προιον τηρει την παραπανω προυποθεση τοτε σιγουρα αξιζει δευτερης και τριτης ματιας.

Στράαατα Stratούλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ θετικό το βρίσκω να υπάρχουν επιλογές αλλαγής του χαρακτήρα του ήχου (και μάλιστα σε τέτοια τιμή!), αφού πολλά τέτοια πετάλια είναι one-trick-ponies.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά και τα δυο προϊόντα του ντέμο φαίνονται εξαιρετικά ενδιαφέροντα, αλλά η τιμή είναι το "άντε γεια" της υπόθεσης... το πεταλάκι έχει 60 ευρώ στο γνωστό γερμανομάγαζο. Δηλαδή αν κάποιος θέλει να το πουλήσει στις αγγελίες τι θα κάνει? Θα μας κάνει δώρο και σουβλάκια? ;D

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά και τα δυο προϊόντα του ντέμο φαίνονται εξαιρετικά ενδιαφέροντα, αλλά η τιμή είναι το "άντε γεια" της υπόθεσης... το πεταλάκι έχει 60 ευρώ στο γνωστό γερμανομάγαζο. Δηλαδή αν κάποιος θέλει να το πουλήσει στις αγγελίες τι θα κάνει? Θα μας κάνει δώρο και σουβλάκια? ;D

 

Και γιατί να είναι ακριβώς πρόβλημα η χαμηλή τιμή; Δεν σε πιάνω.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου