Προς το περιεχόμενο

Τι Πένες χρησιμοποιείτε;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 241
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Εγω παιζω παντα με ibanez steve vai η' ibanez paul gilbert.Επισης καμια φορα παιζω με φεντερ 0,7 αυτες ομως που ειναι απο το υλικο που δεν γλιστραει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες αργότερα...

Για να μην ανοιξω νεο θεμο για κατι τοσο "μικρο"

Εχω μια πενα που δε θυμαμαι που την ειχα αγορασει... ειναι Clayton 0.8 και με εχει βολεψει απιστευτα αλλα τωρα δε μπορω να ξαναπετυχω παρομοια πουθενα εχει κανεις ιδεα που πουλανε?

東海は十分だ = Only a Tokai is good enough!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την πένα που βρίσκεται στο άβαταρ μου Jim Dunlop Stubby 3.00 mm είναι πολύ μικρή και πολύ σκληρή και πολύ μυτερή και με βοηθάει στα alternate/economy/sweep το κακό είναι ότι η μύτη της χαλάει εύκολα

The Economy Picker!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν ειχα αρχισει να παιζω , επειδη επαιζα κλασικη με δαχτυλα παντα, ειχα σοβαρο προβλημα με τις πεννες. μου γλυστρουσαν δεν μπορουσα να τις συνηθισω και μετα απο λιγο τις πετουσα. ετσι δοκιμασα καποιες 1.00 mm και μετα ακομη πιο καφρος ή 2.00 ή 3.00mm νομιζω ηταν. με βολευαν γιατι ειχαν και βαθουλωμα για να τις πιανω καλυτερα. πλεον χρησιμοποιω μονο dunlop 0.73mm ειναι οι πεννες που με βολευουν περισσοτερο και εχουν και αρκετη αντοχη στο παιξιμο. :D

 

Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα (και εξακολουθώ να το έχω με τις πένες) καθότι μετά από κάποια χρόνια κλασσικής και νύχια (που εξακολουθώ να έχω) δεν μπορώ να βολευτώ με τίποτα. Τώρα τελευταία πάντως βρήκα κάτι τεράστιες (σε στυλ μπάσσου) που είναι οι μοναδικές που με έχουν βολέψει, αφού δεν μου γλιστράνε και έχουν αρκετό "χώρο" για να τις πιάνω...χα,χα. Δεν θυμάμαι τι μάρκα είναι. Αλήθεια, ξέρεις κανείς εάν υπάρχουν μεγαλύτερες πένες για κιθάρα από το κλασσικό μέγεθος?

 

Υπογραφή....Πρίφτης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχουν "πενες μπασου".

Οι κλασσικες "μεγαλες" πενες ειναι αυτες (large triangle  οι γνωστες 346 )

 

 

197193.jpg

 

0980346300_md.jpg

 

ενω υπαρχουν και οι "τεραστιες" 355

 

29481275-177x150-0-0.jpg

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου