Προς το περιεχόμενο

Τι Πένες χρησιμοποιείτε;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

κι εγω με dunlop. μικρή,σκληρή και πράσινη :)

 

Μολις ειδα οτι υπαρχει και Jazz III Ultex.

Τις εχετε βρει πουθενα Αθηνα?

Θα με ενδιεφερε να τις δοκιμασω' date='γιατι δεν εχω παιξει

καθολου με Ultex[/quote']

 

Παίξε με Ultex και θα δεις. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 241
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • 1 μήνα αργότερα...

 

Δοκίμασα αυτές, και εντυπωσιάστηκα! Πολύ διαφορετική αίσθηση και ήχος, σε ηλεκτρικές και ακουστικές. Αν δεν φθαρούν γρήγορα (και έτσι δείχνουν - το αναφέρω λόγω υψηλού κόστους) νομίζω ότι θα είναι η νεά μου πένα στο εξής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα αυτές, και εντυπωσιάστηκα! Πολύ διαφορετική αίσθηση και ήχος, σε ηλεκτρικές και ακουστικές. Αν δεν φθαρούν γρήγορα (και έτσι δείχνουν - το αναφέρω λόγω υψηλού κόστους) νομίζω ότι θα είναι η νεά μου πένα στο εξής.

...φιλε nickel βλεπω οτι αναθεωρησες!! :wink: :D...πιστευω οτι εκανες καλη επιλογη, οι συγκεκριμενες εχουν "δακτυλατο" ηχο. :wink:
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα αυτές' date=' και εντυπωσιάστηκα! Πολύ διαφορετική αίσθηση και ήχος, σε ηλεκτρικές και ακουστικές. Αν δεν φθαρούν γρήγορα (και έτσι δείχνουν - το αναφέρω λόγω υψηλού κόστους) νομίζω ότι θα είναι η νεά μου πένα στο εξής.

[/quote']...φιλε nickel βλεπω οτι αναθεωρησες!! :wink: :D...πιστευω οτι εκανες καλη επιλογη, οι συγκεκριμενες εχουν "δακτυλατο" ηχο. :wink:

Ναι, ναι :D , αφού το είπα ότι θα το ψάξω - πήγα και πήρα για δοκιμή όλες τις delrin παχύτερες από τις 0.71 μου (μεχρι και 2.00) και μερικές μικρούλες (Jazz II, Stubby) και ο μάστορας εκεί μου πρότεινε τις wegen, η επιτόπου δοκιμή (σε ακουστική) με έπεισε..

Περίμενα ότι θα με ξενίσει η έλλειψη του 'click' στην ηλεκτρική, αλλά δεν είναι έτσι - ο ήχος απλά είναι διαφορετικός, και σίγουρα έχει χρήσεις. Συμφωνώ πάντως με αυτό που γράφει ο τύπος στο site για τις πένες του, στην ακουστική διαπρεπουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα..

Μετα απο αρκετο ψαξιμο, κατεληξα στο να χρησιμοποιω για την ακουστικη μου τις πιο ψιλες πεννες της fender 0.46 thin...

Ειναι πολυ καλες για το τροπο που παιζω και μου δινουν την εντυπωση πιο πλουσιου strumming....(παιζω ελληνικη μουσικη κατα κυριο λογο μ'αυτην σε μαγαζια..)

Το μονο μειονεκτημα ειναι οτι κατα τη διαρκεια της βραδυας μπορει να χρειαστω και 2-3...γιατι σπαζουν πολυ ευκολα στη μυτη....αλλα το προτιμω απ'το να αλλαζω χορδες στην......τουαλεττα...!!!!(οποιος εχει παιξει επαγγελματικα σε μικρα μαγαζια κατανοει..)

Για την ηλεκτρικη μια fender medium ειναι οτι πρεπει....

-ex- grave digger................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου