Προς το περιεχόμενο

ELECTRONIC Drums Help


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Hello! Αποφάσισα να πάρω ηλεκτρονικά ντραμς και κατέληξα στα ROLAND TD-3KW (δεν θέλω να διαθέσω περισσότερα χρηματα) και μάλλον θα τα πάρω απο τον Thomann ( http://www.thomann.de/gr/roland_td3kwmds3c_komplett_vdrum.htm) . Εχω 2 ερωτήσεις:

1)Ξέρει κανείς άν το site είναι αξιόπιστο?

2)Τα ROLAND TD-3KW αξίζουν ή επειδή είναι τα φθηνότερα στην κατηγορία δεν είναι καλά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το site είναι παραπάνω από αξιόπιστο.

για τα ROLAND TD-3KW μήπως θα ήταν καλύτερο να περιμένεις λίγο να πάρεις κάτι πιό καλό;

 

Υ.Γ. Καλωσήρθες στο φόρουμ :D

Dreamers come and go, but a dream's forever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Το site είναι αξιόπιστο όπως λέει και ο contras αλλά και πολλοί ικανοποιημένα μέλη.

Το σετ που αναφέρεις και το οποίο αν πρόσεξες απεσύρθει, δεν είναι το Roland TD-3 αλλά διαθέτει pads Millenium τα οποία είναι φτηνότερα. Ρίξε μια ματιά στο φόρουμ. Εχει συζητηθεί εκτενώς το θέμα.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει αποσυρθεί απλά στο Link που έβαλε ο φίλος παίρνει και μια παρένθεση στο τέλος.

To Site είναι αξιόπιστο, προσωπικά το set μου το έχω πάρει από εκεί.

Για τα λεφτά τους είναι μια χαρά.

 

 

http://www.thomann.de/gr/roland_td3kwmds3c_komplett_vdrum.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για να είμαι πιό λεπτομερής, σου πρότεινα να περιμένεις, γιατί ένας γνωστός που έχει το συγκεκριμένο, μου είπε τα εξής:

1. έχει λέει πολύ bounce

και 2. όταν θες να κάνεις σκάσιμο στο πιατίνι και μετά να το πιάσεις (και καλά για να γίνει κοφτό), αυτό δεν σταματάει... Δεν ξέρω κατά πόσο είναι ακριβείς οι πληροφορίες που σου δίνω, γι αυτό καλύτερα ρώτησέ το κι εσύ, κυρίως αυτό με τα πιατίνια (αν σε χαλάει βέβαια...).

Έχει μια roland και στη μεσογείων, δίπλα από το Πεντάγωνο, υποθέτω θα μπορούσαν να σε διαφωτίσουν περισσότερο.

Dreamers come and go, but a dream's forever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή έχω το συγκεκριμένο μοντέλο,αυτό με τα πιατίνια ισχύει εν μέρει,δηλαδή πρέπει να το πιάσεις σε συγκεκριμένα σημεία για να σταματήσει,κυρίως στην άκρη.αυτό που δεν μου αρέσει στα τύμπανα αυτά,είναι ο ήχος του hi-hat,είναι λίγο ψεύτικος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή έχω το συγκεκριμένο μοντέλο' date='αυτό με τα πιατίνια ισχύει εν μέρει,δηλαδή πρέπει να το πιάσεις σε συγκεκριμένα σημεία για να σταματήσει,κυρίως στην άκρη.αυτό που δεν μου αρέσει στα τύμπανα αυτά,είναι ο ήχος του hi-hat,είναι λίγο ψεύτικος[/quote']

 

Αν το τποστηρίζει το αντίστοιχο pad

Then as it was, then again it will be...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

................αυτό που δεν μου αρέσει στα τύμπανα αυτά' date='είναι ο ήχος του hi-hat,είναι λίγο ψεύτικος[/quote']

 

Η Αχίλλειος πτέρνα των φθηνών ιδίως μοντέλων, είναι τα πιατίνια (φυσικότητα). Και πάλι καλά να λέμε....

Then as it was, then again it will be...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου