Προς το περιεχόμενο

Τα καινούργια Tascam


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Tascam VL-A

παρουσιάστηκαν στην AES NYC και θα είναι οι διάδοχοι των vlx

 

 

 

προσωπικά δε μου αρέσουν ούτε είναι και το πιο σημαντικό προϊόν που παρουσιάστηκε εκει αλλά τα βάζω επειδή γίνεται χαμός εδώ μέσα με αυτά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 152
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αν είναι όσο καλά όσο τα VL-X5, η Tascam έβγαλε λαγό με τα καινούρια monitors γιατί:

 

1. Η νέα σειρά έχει διάφορα μοντέλα, πολύ καλό γιατί το κοινό έχει διάφορες ανάγκες.

2. Έβγαλε και ασορτί subwoofer. Κάτι που ζητούσαν πολλοί στα VL-X5.

3. Είναι αρκετά όμορφα σε εμφάνιση (υποκειμενική κρίση of course).

 

Αν είναι και σε συγκρατημένες τιμές, θα γίνει γιουρούσι πάλι! :lol:

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Εγω θα τα παραγγείλω σε λίγους μήνες, μπορει και τον αλλον μήνα. Παντως το μόνο σίγουρο ειναι οτι θα γράψουν ιστορία όπως γράψαν και τα vlx5. Εχουν ακριβώς ίδια αλλά βελτιωμένη τεχνολογία. Ειναι δυνατά (140watt) τα vla8 και κάποιοι επαγγελματίς λένε ήδη ότι πρόκειται για κορυφή στα ως 1000-1200 ευρώ μόνιτορ.. με την διαφορά ότι εχουν 400..!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να η ευκαιρία να διώξω τα ελαφρώς "αναληθή" Fostex που έχω! Με 150 ευρώ τα A4 και λίγο πάνω από 250 τα A5, θα γίνει ξανά της μουρλής. Τους κοτσάρεις και ένα sub και πορεύεσαι αρχηγικά... 8)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

τα Α4 χωρίς το sub περιορίζονται για multimedia καταστάσεις (κατεβαίνουν μόλις στα 90Hz και με το sub θα δούμε τι απίδια θα πιάνουν ως δορυφόροι, αλλά ως μόνιτορ ο συνδυασμός δεν ενδεικνύεται)...

τα Α5 θα είναι σίγουρα καλύτερα από τους προγόνους τους καθότι και μόνο οι καμπυλώσεις στην "μπάφλα" θα μειώσουν τους χρωματισμούς από τις περιθλάσεις της καμπίνας και μάλλον θα παραγγέλνονται πάλι με το "κιλό"...

όσο για τα Α8 αν ο έλεγχος τους στο χαμηλό είναι στο επίπεδο που ευελπιστώ, θα τα χτυπήσω κι εγώ σίγουρα (για 400 ευρώ θάναι επανάσταση όπως και τα vl5 στα 200), τα χρειάζομαι δεν τα χρειάζομαι...

 

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχωχωχ, επιτέλους βγήκαν και πάνω που μου κάηκαν τα παλιά! Πάω για αγορά οσονούπω, αφού πρώτα δω και καμιά κριτική. μάλλον για τα 8ιντσα μιας και τα θέλω και για ηλεκτρονικά πράματα! Για να δούμε

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου