Προς το περιεχόμενο

Τι Πένες χρησιμοποιείτε;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μέχρι πριν μια βδομάδα έπαιζα με dunlop jazz III! πέτυχα όμως καταλάθος την ultex (Λούσου με ultex! ahahaha!! :D) έκδοση της jazz III και είπα να την δοκιμάσω!

 

Στην αρχή στην solid body μου είπα "τι πατάτα είναι αυτή" γιατί περιόριζε κατά πολύ κάθε slap, ατάκα και σκάσιμο που θέλω σε μια solid body κιθάρα!! :-\

 

Όταν όμως σκέφτηκα να την δοκιμάσω στο σκαφάκι μου άλλαξα άρδην την γνώμη μου γιατί όλα τα μειονεκτήματα που είχα δει πριν, μετατράπηκαν σε πλεονεκτήματα!! ;D

λίγο αργή ατάκα με μια ογκώδη νότα να ακολουθεί! Ό,τι δηλαδή μου έλειπε στο σκάφος χρησιμοποιώντας την απλή jazz III! :o :o

 

jazz III Ultex λοιπόν! Welcome to the family! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 241
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Barilla...είναι από 100% γνήσιο σιμιγδάλι και δε λασπώνουν στο βράσιμο...Όταν ταλαιπωρούσα την ηλεκτρική μου άρεσαν οι Dunlop σε όλα τα 'νούμερα ανάλογα τον ήχο που ήθελα...οι λεπτές μου έδιναν ένα πιο 'ακουστικό' ήχο στη συνοδεία και μου άρεσαν και στους αρπισμούς σαν αίσθηση και σαν ήχος...DUNLOP NYLON Δεν ξέρω αν κάνουν για τη δουλειά που τη θέλεις αλλά βρίσκω ότι κολλάνε στο χέρι λόγω υφής.Αν πάλι έχεις πρόβλημα...τί να πω...πέρνα με ενα χοντρό σμυριδόπανο και τα δάχτυλα...(ελπίζω δεν παρεξηγήσαι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω τις πρωτες μερες επαιζα με οτι εβρησκα μπροστα μου,μεχρι και με αυτοσχεδιες απο λιγμενες πιστοτικες...αλλα μετα ενας φιλος μου ξεχασε σπιτι μου μια dunlop δεν ξερω το παχος..αλλα εχει πανω το λογοτυπο Lucky Thirteen..απο τοτε (σχεδων 4.5 μηνες) παιζω μονο με αυτην

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου