Προς το περιεχόμενο

UPS tracking από Thomann


apos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρόσφατα έκανα παραγγελία η οποία λόγω όγκου ήταν 2 δέματα-2 Parcel numbers τα οποία εστάλησαν φυσικά μαζί-ταυτόχρονα. Το ένα μπορούσα να το εντοπίσω ενώ το άλλο όχι.

Αρχικά το εντοπίζεις στο dhl.de και στη συνέχεια στις ταχυμεταφορές του ΕΛΤΑ (στην περίπτωσή μου) με το ίδιο parcel number. Το mail του thomann λέει 8-10 μέρες, να ανησυχείτε μόνο αν δεν μπορείτε να εντοπίσετε το δέμα μετά από 7 μέρες, αλλιώς δεν έχει και πολύ νόημα.

Το μεγαλύτερο μέρος το περνάει στο αρμόδιο γραφείο (αεροδρόμιο, τελωνείο;)μέχρι να διεκπεραιωθεί.Ευθύμη αυτό φαντάζομαι συμβαίνει και σε σένα.

Υπομονή παίδες...

 

Υ.Γ. Σε περιπτώσεις δύο δεμάτων, εγώ πήρα στα ΕΛΤΑ να τους επιστήσω την προσοχή ότι περιμένω 2 δέματα, γιατί είχαν κανονίσει να φέρουν το 1ο σε άλλη ημερομηνία από το 2ο.

 

Ι CAN ONLY SHOW YOU THE DOOR, NEO

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

  εγω ειχα την εξης εμπειρια: μην μπορωντας να εντοπισω ενα δεμα απο thomann μετα απο σχεδον 20 μερες, πηρα τηλεφωνο στο Πορτα Πορτα, μου εδωσαν το τηλ. του γραφειου της περιοχης μου, και ως εκ του θαυματος αυτοι βρηκαν το δεμα, με τον ιδιο κωδικο του thomann ο οποιος δεν εδινε αποτελεσμα σε κανενα αλλο κομπιουτερ των ΕΛΤΑ. μου ειπαν οτι ειχαν κανει δυο αποπειρες να με βρουν (αλλα δεν αφησαν κανενα ειδοποιητηριο??).

 

  οποτε οποιος εχει προβλημα με δεμα ας το δοκιμασει και αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Ηθελα να ρωτησω επειδη ειναι η πρωτη φορα που εκανα παραγγελια απο το net....

Η παραγγελια μου εγινε στο Musicstore.de  (τα πραγματα ηταν ολα διαθεσιμα με παραδοση σε 1-2 εργασιμες και η παραγγελια εγινε την τριτη.)

Ποτε θα πρεπει να τα περιμενω και κυριως πως?

Το πορτα - πορτα χρησιμοποιει και το musicstore? το δεμα θα ερθει σπιτι? καποιο tracking μπορω να κανω?

παραειναι ισως δεδομενα για οποιον εχει κανει πολλες παραγγελιες... αλλα δε βλεπω και πολλες αναφορες στο musicstore!

 

*επειδη μολις επεσε το ματι μου οτι υπαρχει καποιος ελληνας υπευθυνος και στο musicstore.de εχει κανεις καποιο τροπο να επικοινωνησω μαζι του?*

東海は十分だ = Only a Tokai is good enough!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

αν σου στειλαν καποιο νουμερο ισως γινεται tracking, αλλα μαλλον μεχρι παρασκευη θα τα εχεις σπιτι. λιγο πολυ σε ολα τα ευρωπαικα μαγαζια τα ιδια γινονται.. (δε θυμαμαι ποιος τα φερε, αλλα εχω παραγγειλει απο αυτους και τα πραγματα ερχονται στο σπιτι σου χωρις να χρειαστει να κανεις κατι παραπανω)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για την απαντηση!

Μου εστειλαν κατι νουμερα και μαλλον θα ερθει με UPS

αφου διαβαζω

Lieferbedingung UPS frei!

(αναθεμα που ξεχασα οτι γερμανικο ηξερα ολα στα γερμανικα μου τα γραφουν)

αλλα τα νουμερο ειναι της μορφης

rech an deb -nr 9*****

και ακομα ενα

auftragsbestadigung V**7**** (3 γραμματα 5 ψηφια)

και δεν εχω ιδεα τι νεα τα κανω αυτα και αν κανουν κατι για tracking!

 

αν καποιος καταφερε να κανει tracking με τοσα γερμανικα μεσα.... θα βοηθουσε  ;D

東海は十分だ = Only a Tokai is good enough!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα αν και χθες μου εστειλαν email για επιβεβαιση της παραγγελις κλπ..

 

Σημερα το ενα απο τα πραγματα που παρηγγειλα ειναι "on backorder" παιζει να μην εχει φυγει η παραγγελια και να μην ειναι διαθεσιμο για μενα ? καμια ιδεα?

東海は十分だ = Only a Tokai is good enough!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Για όποιον απορεί.....

Το νούμερο που φαίνεται στη συνημμένη photo, παίζει σε αυτή τη σελίδα. (Μπορείτε ίσως το συγκεκριμένο νούμερο να το δοκιμάσετε για λίγες μέρες ακόμη)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι παραδοσεις απο Musicstore , Thomann γινονται μονο πρωινα καθημερινων?

η μηπως και σαββατο? ενω περιμενω απο τεταρτη δεν εχουν ερθει και θελω να ξερω να ειμαι εδω η οχι αυριο?

αν καποιος μπορει να βοηθησει...

東海は十分だ = Only a Tokai is good enough!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Ρε παιδια τι γινεται? Η παραγγελια εφυγε την Παρασκευη 23 του μηνος, και επειδη ανησυχησα, ειπα να κανω shipment tracking απο dhl.de να δω που βρισκομαστε. Εβαλα οτι μου ζητησε, αλλα τιποτα! Ουτε parcel number ουτε zip  code αναγνωρισε!

Καποιος εμπειρος να μας φωτισει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου