Προς το περιεχόμενο

Work in progress


Jazzjoker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι ένα θέμα που με ταλαιπωρεί από την αρχή του καλοκαιριού και δεν ξέρω αν αξίζει να το πάω παραπέρα ή να το αφήσω να πάει στο καλό. Έκανα ένα πρόχειρο take που είναι ουσιαστικά το θέμα (που με ταλαιπωρεί) με ολίγον αυτοσχεδιασμό.

 

Οι γνώμες περί της μοίρας του θέματος (που με ταλαιπωρεί) θα εκτιμηθούν. Ο λόγος που σας ερωτώ είναι διότι είναι από αυτές τις ιδέες που έχουν κολλήσει και τις έχω παίξει τόσο πολύ που δεν ξέρω καν αν αξίζει τον κόπο να συνεχίζω να ασχολούμαι.

 

Work_in_Progress.mp3

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι γνώμες περί της μοίρας του θέματος (που με ταλαιπωρεί) θα εκτιμηθούν. Ο λόγος που σας ερωτώ είναι διότι είναι από αυτές τις ιδέες που έχουν κολλήσει και τις έχω παίξει τόσο πολύ που δεν ξέρω καν αν αξίζει τον κόπο να συνεχίζω να ασχολούμαι.

Βρε Σπύρο ίσως να είναι λάθος από σένα να εκτιμήσεις την γνώμη μου, αλλά...

 

1. Το θεματάκι είναι μια χαρά.

2. Έχω κι εγώ πολλά μικρά ή μεγαλύτερα θέματα που δεν ξέρω τι να τα κάνω (όπως κι εσύ φαντάζομαι).

3. Ποτέ μην πετάς κάτι που σου "έχει κολλήσει".

 

Δική μου άποψη, μην το πιέζεις, κράτα στην άκρη όλα αυτά, άκουγέ τα κατά καιρούς (το πιο δύσκολο) και κάποια στιγμή, out of the blue, ΣΙΓΟΥΡΑ, θα έχεις (θα ακούς) δύο, τρεις, ή και περισσότερες εναλλακτικές επιλογές για την επεξεργασία τους.

 

Αν το πιέσεις κάτι θα βγει, αλλά σε λίγο καιρό αν το ξανακούσεις θα σκεφτείς "πω πω, εδώ κολλάει τέλεια αυτό", αλλά δεν θα μπορείς να το επεξεργαστείς πάλι εύκολα, επειδή είναι over and done.

 

Τουλάχιστον σε μένα ισχύουν αυτά, όμως όλοι είμαστε διαφορετικοί και δεν ξέρω για σένα.

 

Ωραίο θέμα που σηκώνει της Παναγιάς τα μάτια (σκέψου τον Shane Theriot για την συνέχειά του).

 

Απλά η γνώμη μου.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό! Για μένα μην το αφήσεις!!

Το πρώτο μισό (τουλάχιστον) riff είναι Robben Ford στα καλύτερά του!!

Έξυπνο το 3-6-2-5-1! Πάει αλλού όλο το κομμάτι!!

Αλλά και στον αυτοσχεδιασμό το τρίτονο στο 00:59 με κέρδισε,

όπως και το "bold" πέρασμα σε C7 στο 01:10.

Πολύ καλό! (Με λίγο δουλειά βέβαια)  ;) ;)

Cheers!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ξέρω ότι θα ακουστεί λίγο γελοίο αλλά μετά το riff περίπου στο 0:14 μου ρθε να πω "oooooooooh you upset me little babeeeeeeee" και βγήκε από μέσα μου ο BB king

In a world of magnets and miracles

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου άρεσε πάρα πολύ! Εάν ήμουν στη θέση σου θα το κρατούσα και θα το πάλευα το κομμάτι. Αλλά γνώμη μου είναι να μην το ζορίζεις πολύ το θέμα. Όσο ποιο πολύ το πιέζεις, τόσο χειρότερα. Θα έρθει από μόνο του, χαλαρά.  ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

G@m@to είναι, πολύ ωραία τα ακκόρντα της αλλαγής. Γίνεται άνετα τραγουδάρα. ;)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Υ.Γ. Η Τele είναι;

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο ειναι και με δουλεια μπορει να γινει ακομα καλυτερο.

Νομιζω υπαρχει η βαση δηλ.αυτο το αλα Gatton βασικο ριφφακι και ωραιες αλλαγες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks για το feedback παιδιά. Θα το αφήσω για λίγο καιρό διότι το έχω παίξει/ακούσει πολύ και έχει κολλήσει ο εγκέφαλος. Θα επανέλθω όταν (αν) ολοκληρωθεί. Πιθανότατα να γίνει και τραγούδι που λέει κι ο Νέστορας.

 

Υ.Γ. Η Τele είναι;

 

Ναι.

 

Αν το πιέσεις κάτι θα βγει, αλλά σε λίγο καιρό αν το ξανακούσεις θα σκεφτείς "πω πω, εδώ κολλάει τέλεια αυτό", αλλά δεν θα μπορείς να το επεξεργαστείς πάλι εύκολα, επειδή είναι over and done.

 

Έχεις δίκιο Στράτο.

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταπληκτικος ηχος και παιξιμο, απλα νιωθω οτι καπου "κολλαει" με τα πολλα που βαζεις στα riff.

 

Δυστυχως επειδη ειμαι μουσικος εκ του προχειρου _εχων την μορφην του χοιρου_ δεν μπορω να το εξηγησω με ορολογια.

 

Απλα βρισκω οτι καπου "σκαλωνεις", καπου "βρισκει" το ολο παιξιμο.

Ενω η ατμοσφαιρα ειναι καταπληκτικη, ο ηχος μαγικος, εισπραττω οτι θελεις να πεις περισσοτερα απο οσα "χωραει" το κομματι.

 

Εχεις την δυνατοτητα να τα βαλεις και το κανεις. Απλα ισως ο χρονος θα δωσει την απαραιτητη ωριμοτητα για να χωρεσουν αρμονικα...

 

Αν καταλαβατε τιποτα απο αυτα που γραφω, κερδιζετε μια περιποιηση maple μανικιου με Tung Oil, προσφορα της alderbody spa....   ;D

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν καταλαβατε τιποτα απο αυτα που γραφω, κερδιζετε μια περιποιηση maple μανικιου με Tung Oil, προσφορα της alderbody spa....   ;D

Όχι απλώς κατάλαβα αλλά με κάλυψες στον μέγιστο βαθμό.

Ίσως γιατί τα είπες απλά σε εμάς που είμαστε "με τη μορφήν του χοίρου".  ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου