Προς το περιεχόμενο

αγορα απο ebay store usa


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα,

 

φτιαχνω ενα προτζεκτ στρατο και θα ηθλε να σας ρωτησω κατι.εχω βρει ενα τρομερο αμερικανικο ebay store το οποιο πουλαει μονο μπρατσα και σωματα.θα ηθελα να ρωτησω,εχει αγορασει κανενας απο εσας απο τετοιο πωλητη?ρωταω καθως εχω αγοαρασει απο warmoth και πολλα γερμανικα καταστηματα αλλα θελω να ξερω θα φαω τελωνειο?σαν μελος εχει 100% θετικα σχολια τα οποια ειναι εκατονταδες.στελνει και ελλαδα με 38 $ κοστος μεταφορας μεσο ουπς.

μου εχει κατσει καθως ειναι ετοιμοπαραδωτα , επωνυμα , και ερχεται οικονομικοτερα απο warmoth.ασε που η τελευταια παραγγελια απο warmoth ηταν μια περιπετεια και ενα εχω να πω η εξυπηρετηση τους ειναι ΧΑΛΙΑ!!εκτος του οτι μου στειλανε λαθος γεφυρα , εκτος του οτι μου ζητησανε φωτο απο την λαθος γεφυρα την οποια τους εστειλα με γραψανε ... αφου φυσικα ειχαν πληρωθει!!και δυστυχως εχω παραγγειλει απειρα πραματα απο αυτους με απογοητευσαν πληρως.ασε που ταχα μου μιλουσα και με υπευθυνο τους.

ευχαριστω προκαταβολικα,

βασιλης

σορρυ για το ασχετο με τηνwarmoth αλλα μου εχει κατσει πολυ ασχημα το μονο θετικο ειναι οτι εφτιαξα τρελλο οργανο!παμε για το 2!!!! :twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασιλη ισχυουν ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΑ τα οποια τα εχουμε πει....χιλιαδες φορες... :wink:

 

αν στελνει μονο με UPS (και οχι με USPS δηλ. με us post office express mail service) ΥΠΟΛΟΓΙΣΕ (εκτος απο ενα 25% δασμους & φορους) ΚΑΙ ΕΝΑ ΧΑΡΑΤΣΙ 100 ΕΥΡΩ ΓΙΑ "ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΜΟ".

 

Το customer service της warmoth ειναι οντως μερικες φορες για κλαμματα.....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα' date='

 

φτιαχνω ενα προτζεκτ στρατο και θα ηθλε να σας ρωτησω κατι.εχω βρει ενα τρομερο αμερικανικο ebay store το οποιο πουλαει μονο μπρατσα και σωματα.[/quote']

μέχρι εκεί είχα καταλάβει ότι ψάχνεις μέρη σώματος για να φτιάξεις στρατιώτες για προτζεκτ στρατό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα' date='

 

φτιαχνω ενα προτζεκτ στρατο και θα ηθλε να σας ρωτησω κατι.εχω βρει ενα τρομερο αμερικανικο ebay store το οποιο πουλαει μονο μπρατσα και σωματα.[/quote']

μέχρι εκεί είχα καταλάβει ότι ψάχνεις μέρη σώματος για να φτιάξεις στρατιώτες για προτζεκτ στρατό

 

:D

 

εγω νομιζα οτι , αξιοποιώντας το χρόνο του ως φαντάρος, θα εφτιαχνε στο στρατο το εξης προτζεκτ: θα αγοραζε εξαρτηματα απο κιθαρες απο αμερικη και θα πουλούσε κιθαρες στον Ε.Σ.!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασιλη ισχυουν ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΑ τα οποια τα εχουμε πει....χιλιαδες φορες... :wink:

 

αν στελνει μονο με UPS (και οχι με USPS δηλ. με us post office express mail service) ΥΠΟΛΟΓΙΣΕ (εκτος απο ενα 25% δασμους & φορους) ΚΑΙ ΕΝΑ ΧΑΡΑΤΣΙ 100 ΕΥΡΩ ΓΙΑ "ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΜΟ".

 

Ακριβώς έτσι και χειρότερα.

 

Την πάτησα άσχημα και δεν ξέρω εάν αξίζει να πληρώσω τα κερατιάτικα.

Για αυτά τα πράγματα

1 - #5716 Replacement Neck for Strat Maple fingerboard (¤ 93.53, ¤ 93.53)

1 - #3534 Wilkinson/Gotoh VSVG Vintage Tremolo Nickel (¤ 76.97, ¤ 76.97)

1 - #0134 Jack Plate, Strat Style Chrome (¤ 6.23, ¤ 6.23)

1 - #4652 Switchcraft Output Jack Mono (¤ 2.58, ¤ 2.58)

 

 

--------------------------------------------------

 

SUB TOTAL: ¤ 179.30

SHIPPING: ¤ 23.51

TOTAL: ¤ 202.82

 

Μου ζητάνε 175 ¤ για δασμούς φόρους παράβολα εντάλματα τέλη εκτελωνισμού και τα κέρατά τους φορολογούν ακόμα και τα ταχυδρομικά έξοδα λές και τα κάνω εισαγωγή.Τα έστειλαν με Fedex και όχι με το κανονικό Ταχυδρομείο για πιό γρήγορα και πρέπει εγώ ή να πληρώσω τους εκτελωνιστές του ή να χάσω ένα μεροκάματο για να γλυτώσω 50¤.

Δεν ξέρω τι να κάνω. Ο Stewart-MacDonald έχει ήδη πληρωθεί. Εάν τα στείλω πίσω χωρίς να τα παραλάβω θα πάρω πίσω τα χρήματά μου;

Superfunk επειδή νομίζω πως γνωρίζεις την Αμέρικα καθε συμβουλή δεκτή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

175!!!!!!!!!!!!! Κάθε χρόνο το ανεβάζουν οι Απατεώνες!!!

 

Η φάση είναι ότι για την ίδια ακριβώς δουλειά τα ΕΛΤΑ πέρνουν 6 ευρώ!!!

 

Στείλτα πίσω και θα χάσεις μόνο τα λεφτά για τα μεταφορικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

175!!!!!!!!!!!!! Κάθε χρόνο το ανεβάζουν οι Απατεώνες!!!

 

Η φάση είναι ότι για την ίδια ακριβώς δουλειά τα ΕΛΤΑ πέρνουν 6 ευρώ!!!

 

Στείλτα πίσω και θα χάσεις μόνο τα λεφτά για τα μεταφορικά!

 

Επικοινώνησα με Stewart-MacDonald και μου απάντησαν ότι για να πάρουν το δέμα πίσω επειδή έχει κρατηθεί στο τελωνείο και είναι με Fedex θα πρέπει να πληρώσουν τέλη αποθήκης και διάφορα άλλα "κερατιάτικα" και ότι είναι ασύμφορο για αυτούς κάτι τέτοιο και προτιμούν να το αφήσουν στα αζήτητα του Τελωνείου.

Αυτό δεν θα ίσχυε εάν ήταν με το Κρατικό Ταχυδρομείο απλά θα γύριζε πίσω το δέμα μετά απο λίγο καιρό σαν αζήτητο στην Αμερική.

Μου πρότειναν να παραλάβω το δέμα και να πληρώσω τους δασμούς και αντί να πληρώσουν για την επιστροφή του να μου επιστρέψουν σε μένα τα χρήματα αφού τους ενημερώσω για το τι πλήρωσα για να μοιράσουμε την διαφορά.

Νομίζω ότι είναι μια κίνηση καλής θέλησης εκ μέρους της Stewart-MacDonald η οποία στο κάτω κάτω δεν έχει και καμία ευθύνη για την Τελωνειακή αλητεία της χώρας μας.

Έτσι λοιπόν Δευτέρα πρωί θα πάω να τους τα σκάσω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραθέτω την επιστολή από τον Stew Mac για να συγκρίνετε και εσείς πολιτικές καταστημάτων εδώ και αλλού.

Όταν τους ανάφερα το χαράτσι που μου ζήτησαν στο Τελωνείο του Ελ.Βελ.

 

Dear Mr. Lampiris,

 

Thank you for your reply. I spoke with my supervisor, and we agreed to help you pay for these taxes so you can receive the goods you purchased from us.

 

We will issue a credit of $120 US dollars (approximately half of the cost of the taxes and duties). We are very sorry that the Greek taxation policies are so unpredictable. It appears if you order under $100 and choose Express, you are OK. Anything above that and they charge 100% in taxes.

 

If you select Airmail, the taxes are reasonable and fair. Most of our Greek customers use Airmail.

 

Please let me know if you require further assistance.

 

Best regards,

 

Karen Richards

Stewart MacDonald

 

Τα συμπεράσματα δικά σας....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου