Προς το περιεχόμενο

Παραγγελία από Αmazon.com


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τους έχεις πλήρη εμπιστοσύνη; γιατί εγώ νόμιζα καλά είναι να κρατάς πόρτες κλειστές σε τέτοιες αγορές.

 

αρχηγε μου αν υπηρχε εστω και ο ελαχιστος κινδυνος εδω και πολλα χρονια που αγοραζω σχεδον (τι σχεδον δηλ. κατα 99%) τα ΠΑΝΤΑ με πιστωτικες καρτες απο το 'ντερνετ :lol: θα ειχα καταστραφει..... :lol:

 

δεν αγορασες απο τον Μπαμπη το Σουγια..απο το μεγαλυτερο online store του κοσμου αγορασες...υπομονη θα λυθει το προβλημα. :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω αν έλειπαν μερικά κοσμιτικά επίθετα θα ήταν καλύτερα.Όσον αφορά΄την σκέψη μας γι'αυτό το κατάστημα και για το κάθε άλλο' date='άστο στην προσωπική κρίση του καθενός.

 

Υ.Γ. Σίγουρος για κάτι; Σίγουρος...για ΤΙΠΟΤΑ.

 

Πάντα φιλικά Wow!.[/quote']

 

Chris, η γνώμη καθενός είναι σεβαστή, όταν στηρίζεται σε αξιόλογη εμπειρία, ειδαλλιώς είναι εντελώς άχρηστη (στην καλύτερη περίπτωση) ή και επικίνδυνη (σε άλλη περίπτωση).

 

Τόσο ο φίλος που παρήγγειλε τα βιβλία όσο και εσύ υποστηρίξατε πράγματα που δεν συνάδουν ούτε με το ότι το ημερολόγιο γράφει 2007, ούτε με το ότι βρίσκεστε σε φόρουμ μουσικής τεχνολογίας - μάλλον για τις "Αποδείξεις" του Ευαγγελάτου είναι αυτές οι απόψεις.

 

Δεν είναι ότι σκίζομαι να υπερασπίσω το Amazon (σιγά μη χρειάζεται τη δική μου υποστήριξη), αλλά δεν μπορούμε να υπαναχωρούμε σε απόψεις για το ηλεκτρονικό εμπόριο αντάξιες της Ελλάδας του 1998. Αυτές ακριβώς οι απόψεις είναι εκείνες που κρατούν ζωντανές τις αυθαίρετες και κερδοσκοπικές διαθέσεις μεγάλης μερίδας ελλήνων εμπόρων, κάτι που άλλωστε συζητιέται αυτές τις ημέρες σε κάποιο άλλο thread, στο οποίο απ' ότι είδα συμμετέχεις και εσύ.

 

Οπωσδήποτε πάντως, τέτοια πισωγυρίσματα αντιλήψεων δεν αξίζει να γίνονται επ' αφορμήν της "γνώμης" ενός ανθρώπου που προφανώς έχει απειροελάχιστη εμπειρία με τέτοια πράγματα, όπως ο φίλος μας.

 

Επίσης φιλικά.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά εγώ έχω αγοράσει από το amazon.com πάνω από 40 φορές (ταινίες cd βιβλία μουσικής. καλά, είχα τρελαθεί όταν βιβλίο με παρτιτούρες το έβρισκα ελλάδα 40 ευρώ και στο amazon 15-20 δολλάρια) και δεν είχα ποτέ το παραμικρό πρόβλημα. Μάλιστα μου έκανε εντύπωση τις περισσότερες φορές η ταχύτητα με την οποία έφταναν αυτά που αγόραζα στο γραμματοκιβώτιό μου, συχνά αρκετές μέρες πριν την προβλεπόμενη ημερομηνία.

Soulshine is better that sushine, is better than moonshine, damn sure better than rain

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Chris' date=' η γνώμη καθενός είναι σεβαστή, όταν στηρίζεται σε αξιόλογη εμπειρία, ειδαλλιώς είναι εντελώς άχρηστη (στην καλύτερη περίπτωση) ή και επικίνδυνη (σε άλλη περίπτωση).

 

Τόσο ο φίλος που παρήγγειλε τα βιβλία όσο και εσύ υποστηρίξατε πράγματα που δεν συνάδουν ούτε με το ότι το ημερολόγιο γράφει 2007, ούτε με το ότι βρίσκεστε σε φόρουμ μουσικής τεχνολογίας - μάλλον για τις "Αποδείξεις" του Ευαγγελάτου είναι αυτές οι απόψεις.

 

Δεν είναι ότι σκίζομαι να υπερασπίσω το Amazon (σιγά μη χρειάζεται τη δική μου υποστήριξη), αλλά δεν μπορούμε να υπαναχωρούμε σε απόψεις για το ηλεκτρονικό εμπόριο αντάξιες της Ελλάδας του 1998. Αυτές ακριβώς οι απόψεις είναι εκείνες που κρατούν ζωντανές τις αυθαίρετες και κερδοσκοπικές διαθέσεις μεγάλης μερίδας ελλήνων εμπόρων, κάτι που άλλωστε συζητιέται αυτές τις ημέρες σε κάποιο άλλο thread, στο οποίο απ' ότι είδα συμμετέχεις και εσύ.

 

Οπωσδήποτε πάντως, τέτοια πισωγυρίσματα αντιλήψεων δεν αξίζει να γίνονται επ' αφορμήν της "γνώμης" ενός ανθρώπου που προφανώς έχει απειροελάχιστη εμπειρία με τέτοια πράγματα, όπως ο φίλος μας.

Επίσης φιλικά.[/quote']

 

Φίλτατε Wow! 2 πράγματα για να καταλάβεις τ εννοούσα γιατί μάλλον δεν "έπιασες" ακριβώς το σκεπτικό μου.

1) Υποστηρίζω τις αγορές μέσω ίντερνετ (απο εκεί αγοράζω) γιατί τα τοπικά και ιδίως μουσικά καταστήματα είναι "κλέφτες". (πουλάνε πάντα ακριβότερα λόγο μικρών τζίρων σε σχέση με αυτών των καταστημάτων και ιδίως των μεγάλυτερων "ιντερνετικών" καταστήμάτων).

2) Παράλληλα τέτοιες αγορές όμως είναι ΑΡΚΕΤΑ επικίνδυνες (μέσω ίντερνετ,δεν σταθμέυω στο Amazon...

...Οχι γιατί μπορεί να σε "εξαπατήσει" το Amazon,αλλά γιατί μπορεί απο απερισκεψία και όχι ιδιαίτερα εμπειρία πάνω σε αυτό το θέμα κάποιος να χάσει χρήματα όταν χρησιμοποιήσει πιστωτική κάρτα.

Δεν νομίζω να υπάρχει λόγος να υποδείξω κάποια περίπτωση ή τον τρόπο που μπορεί να γίνει αυτό,προς θεού όμως,δεν κατηγορώ καμοιά εταιρία,ίσα ίσα στο πρώτο μου reply είπα δεν πιστεύω στην τελική να χάσει τα χρήματα του.

 

Φίλτατε πιστεύω να κατάλαβες το σκεπτικό μου τώρα.

Αντίστοιχα θα μπορούσα να πω,δεν υπάρχει καλύτερο online κατάστημα στην ελλάδα απο το eshop :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου