Προς το περιεχόμενο

squier jv


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με μεγαλη μου χαρα σας ανακοινωνω πως πλεον ειμαι πανευτυχης κατοχος μιας squier jv '57 RI 8) 8) 8) !!! H κιθαρα απλα σκοτωνει. Ειναι μακραν η καλυτερη strat που εχουν πιασει τα ντελικατα χερια μου :lol:

 

Η συγκριση με οποιαδηποτε american std θα ηταν αδικη..για την std :lol: :lol: :lol:

Απιστευτο μπρατσο, μου φανηκε πολυ οικειο απο την πρωτη στιγμη, plays like butter pου λενε και στο χωριο μου :lol:

Παναλαφρο alder σωμα (γενικα η κιθαρα ζυγιζει γυρω στα 3,1 κιλα).

 

Με το που την εβαλα στον boogie, καταλαβα οτι ειναι κατι ξεχωριστο, δεν ξερω αν ειναι τα 24 χρονια που εχουν περασει απο πανω της αλλα ακουγεται τοσο γλυκια αγαπητοι συμφορουμητες... Ακομα και σε πιο γκαζωμενους ηχους η αντιδραση της ειναι καταπληκτικη, και με το εξειρετικο shielding που της ειχε κανει ο προκατοχος της ειναι αθορυβη...απιστευτο 8O 8O 8O

Οσοι την εχουν ακουσει, εχουν μεινει το ιδιο μ@λ@κες με μενα!!!

 

Δεν ξερω πως τα καταφερνει με floating bridge και vintage κλειδια, αλλα ειναι πολυ σταθερη στο κουρδισμα της!

 

Γενικα, νιωθω παρα πολυ τυχερος που την εχω πλεον, (σας ειπα οτι ειναι σαν καινουργια?) και σιγουρα θα ηταν το τελευταιο πραγμα που θα πουλουσα απο το setup μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε εσενα κατεληξε τελικα; :lol:

την κιθαρα αυτην την ειχα και εγω για κανα δυο μηνες σπιτι μου..ειναι μοναδικη συμφωνω απολυτα σε ολα ειπες..απλα με κουραζε πολυ το μικρο radius και τα vintage ταστα...παντως η κιθαρα απο feel και τονο απλα δεν παιζεται...ασε που ειναι και κουκλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως η κιθάρα σου είναι η 2η από αριστερά σε αυτή τη photo?

 

χαχαχα..οχι ηλια ειναι μια ασπρη που ειχα αν θυμασαι..ολοιδια... :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει κανει καμποσα περα δωθε αποτι με ενημερωσε και ο Γιωργος (να ναι καλα ο ανθρωπος!!!)

Οσο για το μπρατσο, προσωπικα με τα μικρα σχετικα δαχτυλα μου, μου καθεται μια χαρα και απο αποψη παχους και απο radius. Tα ταστα ειναι οντως λιγο κουραστικα, ιδιαιτερα για το τραυματισμενο και γενικα ευπαθες αριστερο μου, αλλα με προσεκτικο παιξιμο μονο καλο μου κανει, με γυμναζει :P

 

Φωτο συντομα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με γειά! έχω και εγώ μια τέτοια! δεν θα πω λεπτομερειες απλά την είχα από το '97 ως μια "φτηνή στρατ" μέχρι που πέρυσι ανακάλυψα τι ήταν. Να γιατί είχε πιο "σωστό" στρατ ήχο από την '79άρα μου... καλά παιξίματα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου