Προς το περιεχόμενο

Telecaster --> METALcaster!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετα απο αρκετο καιρο ολοκληρωθηκαν οι εργασιες πανω στην τελε μου και εγινε επιτελους στο υφος που επιθυμουσα...

 

ΠΡΙΝ...

 

Picture11.png

 

 

μετα προσθεσα ενα περλε pickguard:

 

Picture2-3.png

 

ΜΕΤΑ..

και τελικα αποφασισα να της βαλω 2 EMG 85, ABM γεφυρα, τους μαγνητες κατω απο το pickguard (και τους 2), Strings through body, μπαταριοθηκη.

 

DSC01093.jpg

DSC01097.jpg

DSC01094.jpg

DSC01096.jpg

 

εχω και ενα μαυρο περλε pickguard που το εβαλα λιγο απο πανω απλα για να παρετε μια ιδεα  :) , αλλα προς το παρον προτιμαω το ασπρο

DSC01101.jpg

 

το αποτελεσμα --φοβερο κατ'εμε.. και η κιθαρα μαζι με ολες τις μετατροπες, τα extra και τα εργατικα βγηκε κοντα στα 440 ευρα αλλα δεν τα λυπαμαι καθολου ;D

 

MetalCaster

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Mπράβο ax1ss!

 

Μόνο που βάλε στον τίτλο προειδοποίηση για τον Superfunk, μην μπει και το δει ξαφνικά και πάθει τίποτα ο άνθρωπος  :D

 

Άμα έχεις βάλε και καμιά φωτό από χωρίς το pickguard να δούμε πως την έσκαψες  ;)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ όμορφα, μπράβο μαν,

θα συμφωνήσω με τον Jase, έχε υπόψιν σου ότι με το τόπικ που άνοιξες, έχεις μοιράσει εγκεφαλικά :D

Dreamers come and go, but a dream's forever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιος ρε φιλε , τελικα δεν ειμαι ο μονος ψυχακιας εδω που εβαλα στην rockinger blue tele μου Hot Rails SM να παιζω λιγο πιο βαρια πραγματα..βλεπω εσυ ξεπερασες του παντες! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου