Προς το περιεχόμενο

Bill Trantos-Early Sunset


BillTrantos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Τώρα τελευταία έχω τη συνήθεια να κατεβάζω backing trackια και να τα ακούω στο λεωφορείο.Μερικά μου κάνουν click και σκέφτομαι 2-3 μελωδίες που θα ταίριαζαν.

 

Αυτό το μικρό jam είναι μια τέτοια προσπάθεια!Εννοείται πως θέλω κάθε είδους feedback!Thank you! :)

 

https://soundcloud.com/billtrantos/bill-trantos-early-sunset

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ'αρεσε πιο πολυ απο οτιδηποτε αλλο εχεις βαλει.

Ωραια Σατριανιζε ;D μελωδια,ωραιοι και οι τονισμοι παρεα με τα τυμπανα που δειχνει οτι ακους τι παιζεται απο πισω στο μπακιν.Καθαριζεις λιιιγακι και τα πιο γρηγορα σημεια και εισαι σουπερ.

Και τωρα σουπερ εισαι ομως. 8)

 

Μπραβο ρε Bill,καθε φορα και καλυτερος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Μπράβο,πολύ καλό. Τόσο καλό που είναι σαν το backing track  να γράφτηκε πάνω σ αυτό που παίζεις. Ωραίο θέμα, ωραίο vibrato. Και τα γρήγορα, μου αρέσανε. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ'αρεσε πιο πολυ απο οτιδηποτε αλλο εχεις βαλει.

Ωραια Σατριανιζε ;D μελωδια,ωραιοι και οι τονισμοι παρεα με τα τυμπανα που δειχνει οτι ακους τι παιζεται απο πισω στο μπακιν.Καθαριζεις λιιιγακι και τα πιο γρηγορα σημεια και εισαι σουπερ.

Και τωρα σουπερ εισαι ομως. 8)

 

Μπραβο ρε Bill,καθε φορα και καλυτερος!

Συμφωνώ, γίνεσαι καλύτερος Βασίλη  ;)

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ωραίος!!!  Ή μελωδία του σόλο άνετα γίνεται πολύ ωραίο τραγούδι (φωνή) 8)

 

Σ'ευχαριστώ πολύ!!Δυστυχώς δε μπορώ να τραγουδήσω ούτε τα κάλαντα,όποτε I'll stick with the instrumentals! :)

 

Μ'αρεσε πιο πολυ απο οτιδηποτε αλλο εχεις βαλει.

Ωραια Σατριανιζε ;D μελωδια,ωραιοι και οι τονισμοι παρεα με τα τυμπανα που δειχνει οτι ακους τι παιζεται απο πισω στο μπακιν.Καθαριζεις λιιιγακι και τα πιο γρηγορα σημεια και εισαι σουπερ.

Και τωρα σουπερ εισαι ομως. 8)

 

Μπραβο ρε Bill,καθε φορα και καλυτερος!

Σ'ευχαριστώ που με ακούς συστηματικά γιατί η κριτική σου είναι πάντα πολύ μεστή!Με λυπεί το ότι Satrianίζει κάπως,όχι γιατί δε μου αρέσει ο παικταράς αυτός,αλλά γιατί προσπαθώ να φτιάξω δικό μου ύφος και όχι να μοιάζω/ακούγομαι όπως κάποιος άλλος.Ασφαλώς και δεν το λέω με αλαζονικό τρόπο,απλώς θέλω κάθε μέρα να γίνομαι καλύτερος! :)

Είχα και takes με πολύ πιο clean runs,αλλά δεν είμαι καλός στο κόψε-ράψε! ;D Σ'ευχαριστώ και πάλι!

 

Μπράβο,πολύ καλό. Τόσο καλό που είναι σαν το backing track  να γράφτηκε πάνω σ αυτό που παίζεις. Ωραίο θέμα, ωραίο vibrato. Και τα γρήγορα, μου αρέσανε. :)

Με τιμούν ιδιαίτερα τα λόγια σου,καθώς δουλεύω καθημερινά εδώ και μήνες στο vibrato μου,με σκοπό να ακούγονται σωστά,on pitch και καλαίσθητα,τουλάχιστον για τα δικά μου γούστα.Εδώ να αναφέρω πως με βοήθησαν πολύ οι συνθέσεις του Malmsteen,του Gus G,του Gary Moore αλλά και του δικού μας,του Σπύρου (Jazzjoker) αναφορικά με τη διαμόρφωση του vibrato μου και τον ευχαριστώ δημόσια!

 

Συμφωνώ, γίνεσαι καλύτερος Βασίλη  ;)

Σ'ευχαριστώ πολύ Πάνο,αυτό έχει σημασία και γι'αυτό προσπαθώ! :)

 

Δεν είναι του είδους μου,ωστόσο το άκουσα πολύ ευχάριστα μπράβο Bill :)

 

Σ'ευχαριστώ πολύ Δημήτρη,με τιμά ιδιαίτερα αυτό! :)

 

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο Βασίλη!

 

Πραγματικά είναι ότι καλύτερο έχω ακούσει μέχρι στιγμής από σένα.  :)

Ωραίες μελωδίες που δένουν όμορφα με το backing και ωραίος ήχος.

 

Όσο πάει γίνεσαι και καλύτερος! Ξανά μπράβο Bill!  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μπράβο Βασίλη!

 

Πραγματικά είναι ότι καλύτερο έχω ακούσει μέχρι στιγμής από σένα.  :)

Ωραίες μελωδίες που δένουν όμορφα με το backing και ωραίος ήχος.

 

Όσο πάει γίνεσαι και καλύτερος! Ξανά μπράβο Bill!  :D

 

Σ'ευχαριστώ Δημήτρη!Προς το παρόν είμαι πολύ ασταθής!Άλλες μέρες νιώθω πολύ καλά,όπως χθες που έγραψα αυτό το jam και άλλες δε βγαίνει ούτε ένα bend σωστά.Με την εξάσκηση ελπίζω να λυθούν αυτά!!

Ο ήχος είναι ένας Mesa Boogie Dual Rec amp simulation από το Guitar Rig 5,με ένα μικρό delay και EQ από το Reaper!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ήχος είναι ένας Mesa Boogie Dual Rec amp simulation από το Guitar Rig 5,με ένα μικρό delay και EQ από το Reaper!

Πώς και δεν έγραψες με το real thing;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου