Προς το περιεχόμενο

Bill Trantos-Early Sunset


BillTrantos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Πώς και δεν έγραψες με το real thing;

 

Δεν έχω μικρόφωνο δυστυχώς! :(

Όταν είχα κάνει τα samples,είχα ένα δανικό Shure.

 

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να γράψεις και χωρίς μικρόφωνο.

 

Ο ενισχυτής έχει μια έξοδο που λέγεται "Emulated Line Out". Η οποία απ' ότι βλέπω χρειάζεται καλώδιο xlr για να συνδεθεί στην κάρτα ήχου.

 

Οπότε με ένα τέτοιο καλώδιο θα είσαι μια χαρά.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μπορείς να γράψεις και χωρίς μικρόφωνο.

 

Ο ενισχυτής έχει μια έξοδο που λέγεται "Emulated Line Out". Η οποία απ' ότι βλέπω χρειάζεται καλώδιο xlr για να συνδεθεί στην κάρτα ήχου.

 

Οπότε με ένα τέτοιο καλώδιο θα είσαι μια χαρά.  ;)

 

Πολύ ωραία ιδέα,δεν το είχα σκεφτεί,θα το δοκιμάσω σύντομα!!Έχω βρει και κάτι ωραία pedal sims,θα έχω πιο ωραίο ήχο πιστεύω! :) :)

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η κριτική σου είναι πάντα πολύ μεστή!Με λυπεί το ότι Satrianίζει κάπως

Το βλεπω με Κρητικη ματια ;D ;D αλλα δεν ειναι κριτικη-ως τι να σε κρινω βρε Μπιλ?-απλα μια γνωμη.

Οσο για το οτι μοιαζει με Σατριανι μη βαρας ντε ;D,απλα εννοω θυμιζει λιγο η μελωδια,σε καμια περιπτωση δεν ακουγεται στ'αυτια μου τουλαχιστον κοπια.

Εσυ να βαρας γιατι περα απ'τα υπολοιπα ακουγοντας κανεις εναν ανθρωπο να"ανεβαζει" διαρκως το παιξιμο του,σου δινει ενα σπρωξιμο να θελεις κι ο ιδιος να βελτιωθεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Το βλεπω με Κρητικη ματια ;D ;D αλλα δεν ειναι κριτικη-ως τι να σε κρινω βρε Μπιλ?-απλα μια γνωμη.

Οσο για το οτι μοιαζει με Σατριανι μη βαρας ντε ;D,απλα εννοω θυμιζει λιγο η μελωδια,σε καμια περιπτωση δεν ακουγεται στ'αυτια μου τουλαχιστον κοπια.

Εσυ να βαρας γιατι περα απ'τα υπολοιπα ακουγοντας κανεις εναν ανθρωπο να"ανεβαζει" διαρκως το παιξιμο του,σου δινει ενα σπρωξιμο να θελεις κι ο ιδιος να βελτιωθεις.

 

Μα σιγά,τι να βαρέσω,απλώς προσπαθώ με μανία να φτιάξω προσωπικό ήχο και σιγά σιγά πιστεύω πως βαδίζω προς αυτή την κατεύθυνση.Χαίρομαι που βλέπεις βελτίωση στο παίξιμό μου,είναι σημαντικό να αναγνωρίζεται η δουλειά μας!

Μεγαλύτερη τιμή δεν υπάρχει για μένα,από το ''σπρώχνω'' με τον τρόπο μου άλλους πιο έμπειρους παίκτες από μένα στο να γίνονται ακόμα καλύτεροι!! :)

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο Bill! Πολύ ωραίο φρασεολόγιο!  ;)

 

Είναι δεδομένο ότι παραπέμπει στο γνωστό φαλακρό, αλλά δεν είναι κακό αυτό.

 

Φαίνεται ότι το έχεις δουλέψει καλά και το πιο σημαντικό: δείχνεις ότι ακούς τους υπόλοιπους από πίσω που παίζουν (backing track)  :D

 

Keep it up!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Σας ευχαριστώ πολύ και τους 2!

 

@TakisMasterKey

Τώρα τελευταία έχω θέσει 2-3 στόχους για το παίξιμό μου.Να είμαι όσο πιο ακριβής γίνεται,να κάνω καλύτερα bends,καλύτερα vibratos και να αναπτύξω όσο μπορώ τη συνθετική ικανότητά μου αναφορικά με το τι ακούω και τι καλούμαι να παίζω,ώστε να μοιάζει ένα με τα υπόλοιπα μέρη και όχι να είναι απλά ένα solo.

 

Θαρρώ πως βελτιώνομαι σιγά σιγά,ακούω πράγματα που πριν μερικές βδομάδες δεν άκουγα! :)

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου