Προς το περιεχόμενο

Tonelab LE Video Demo


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τι καλά!!! Περιμενω πως και πως τα χριστουγεννα για να αγορασω

επιτελους κι εγω αυτα τα "πλαστικα" εφφε!! 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και πιο κακογουστα πραγματα εχω χρονια να ακουσω...(CHORUS?? :roll: MA ...CHORUS :roll: :roll: :roll: 8O ) & το καγκουροshreding παει συννεφο,εχει...καλως..... :lol:

 

το μηχανησμα απλα κανει τα παντα...μυαλο και αισθητικη να εχεις.... :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερος ηχος και καποια απο τα εφφε παρα ειναι "πλαστικα"

 

τωρα ο καθενας κανει τις επιλογες του...

μαζι σου οσο δεν παει αλλο :wink:

πολυ καλο για digital αλλα κακο αν συγκριθει με το real thing

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

:lol: :lol: :lol:

Για καλό τον βάλανε αυτό τον τύπο? (Είναι κάποιος που θα έπρεπε να γνωρίζω? - Όλα τα λεφτά είναι ο τρόπος που χειρίζεται το tremolo).

 

Πάντως η επιλογή των ήχων που επιδεικνύει στο video είναι όντως τραγική. :lol: :lol:

 

Με προβλημάτισε το video.....ως προς το target group που είχε στο μυαλό του ο manager της VOX που "έστησε" το συγκεκριμένο demo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To marketing της VOX πάντως έχει πολλά κοινά με αυτό της GIBSON, δηλαδή καλές ιδέες/υλικό αλλά χάλια υλοποιήσεις.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To marketing της VOX πάντως έχει πολλά κοινά με αυτό της GIBSON' date=' δηλαδή καλές ιδέες/υλικό αλλά χάλια υλοποιήσεις.[/quote']

 

για την tonelab θα ελεγα το αντιθετο. δηλαδη τελεια υλοποιηση και αισχρη διαφημιση, αφου πιο καγκουρικα και κακοηχα presets απ της tonelab δεν εχω ξαναματακουσει... απορω πως καταφερνουν να βγαλουν τοσο κακο ηχο απο ενα τοσο καλο μηχανημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αυτο ειναι και το "μπερδευτικο" με την Tonelab,τα ΤΡΙΣΑΘΛΙΑ preset που βεβαια τα εχουν βαλει γιατι ξερουν ΠΟΛΥ καλα ΤΙ θα παιξει ο μεσος μεταλλογκαζο... καγκουρας :lol: (που δυστυχως αποτελει και την πλειοψηφια του κιθαριστικου κοινου) στο "μαγαζι" οταν την δοκιμασει...

 

ΕΛΕΟΣ ρε παιδια,το μηχανημα εχει τον πιο θεϊκο,αναλογικο vintage ηχο που εχω ακουσει ποτε μου και το demo ειναι χειροτερο και απο δισκο των.....ΤWISTED SISTER.. :lol: :lol: :lol:

 

Παντως αν θελετε να ακουσετε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ τι ηχο εχει το TL παρτε καλυτερα

ΑΥΤΟ το cd....

 

Παντως αυτη η αθλιοτητα του πεντατονικομπλουζ shreding με θεοβρωμικο ηχο,σε διαφορα ντεμο δεν ειναι αποκλειστικοτητα της VOX ,ΟΛΕΣ οι εταιρειες την ιδια καγκουροαισθητικη εχουν ,εδω εψαχνα χθες στο youtube να βρω demo με τις υπερ vintage DUESENBERG και δεν βρηκα ουτε ΕΝΑ ντεμο με ΚΑΘΑΡΟ ηχο ...μονο αυτες τις παπαριες... :? (λες και υπαρχει περιπτωση να καταλαβει κανεις τον ηχο της κιθαρας κατω απο τα 300 κιλα βρωμας....)

 

http://www.youtube.com/results?search_query=duesenberg&search=

 

τα μονα ντεμο της προκοπης που εχω βρει ειναι

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αυτο ειναι και το "μπερδευτικο" με την Tonelab' date='τα ΤΡΙΣΑΘΛΙΑ preset που βεβαια τα εχουν βαλει γιατι ξερουν ΠΟΛΥ καλα ΤΙ θα παιξει ο μεσος μεταλλογκαζο... καγκουρας :lol: (που δυστυχως αποτελει και την πλειοψηφια του κιθαριστικου κοινου) στο "μαγαζι" οταν την δοκιμασει...

[/quote']

και οταν ο μεσος μεταλλογκαζο-καγκουρας το ακουει τελειως πλαστικο?

στο σημειο με το σκετο chorus πχ τι επρεπε να ρυθμισει για να ακουσουμε την ποιοτητα του?

τι λαθος εκαναν στα drive που ακουσαμε στο video?(και σε ολα τα video του youtube με TL)

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου