Προς το περιεχόμενο

Tonelab LE Video Demo


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μα αυτο ειναι και το "μπερδευτικο" με την Tonelab' date='τα ΤΡΙΣΑΘΛΙΑ preset που βεβαια τα εχουν βαλει γιατι ξερουν ΠΟΛΥ καλα ΤΙ θα παιξει ο μεσος μεταλλογκαζο... καγκουρας :lol: (που δυστυχως αποτελει και την πλειοψηφια του κιθαριστικου κοινου) στο "μαγαζι" οταν την δοκιμασει...

[/quote']

και οταν ο μεσος μεταλλογκαζο-καγκουρας το ακουει τελειως πλαστικο?

στο σημειο με το σκετο chorus πχ τι επρεπε να ρυθμισει για να ακουσουμε την ποιοτητα του?

τι λαθος εκαναν στα drive που ακουσαμε στο video?(και σε ολα τα video του youtube με TL)

 

παντως εμενα το ιδιο ΑΘΛΙΟ μου ακουστηκε με ενα TC Electronics & εναν Boogie Triple Recto με το Gain στο 11...οποτε μαμαει η TL....ακομα και τους αθλιους ηχους "πιανει" σωστα..... :lol:

 

στο σημειο με τo chorus θα μπορουσε να αποφυγει την...Πυξ-Λαξ "Στρατ θεση 2 με 100 κιλα 80s chorus" και να χρησιμοποιησει ενα απο τα 4 υπερ vintage chorus που εχει η ΤL ,αλλα πρωτα πεθαινει ο ανθρωπος & μετα το..χουϊ του!! :lol:

 

ο συγκεκριμενος ντεμιστας ακομα και Matchless με Tele του 63 να του εδινες παλι σαν τον κιθαριστα των...Europe θα ακουγονταν.... :roll:

:D :D

η αλήθεια είναι πως εγώ είμαι λάτρης σχεδόν όλων των κιθαριστικων ειδών μουσικής και ιδιαίτερα του 80's poser οπότε κρίνω διαφορετικά.(πχ για μένα οι europe ήταν γκρουπαρα)

το παν είναι να είμαστε ευτυχισμένοι με τον εξοπλισμό μας ώστε να ευχαριστιόμαστε την μεγάλη μας αγάπη,την κιθάρα!

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

σε αυτο εχεις απολυτο δικιο,αλλωστε το τι ειναι "καλος ηχος" διαφερει για καθε ανθρωπο,μπορει π.χ αν ακουσεις αυτα που συνηθως θεωρω εγω "καλο ηχο" να μην σου αρεσουν καθολου,και μπορει στο κατω κατω της γραφης να εχεις και δικιο....οποτε τζαμπα "μαλλωνουμε".... :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Whitenoise ανώμαλο αγόρι θέλω να σε δω με ελαστικό τζηνάκι, all-star μποτάκι και μαλλί κομμωτηρίου...

Ζητάω πολλά;;;

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συγκεκριμενο κιθαρακι βρισκεται καθ'οδον προς το σπιτι μου :wink:

Γκλπ! Ποιά' date=' η Tuxedo?!? ..Δεν θ'αντέξει η γέρικη καρδιά μου.. Από που; Γερμανία; Απευθείας από Eastwood?[/quote']

 

Yep,η tuxedo!Απο γερμανια.Οταν ερθει θα παιξει review και clipakia :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις σου ερθει φερτην για...σετ απ ... :lol:

 

βεβαια θα χρειαστω κανα τριμηνο για να την σεταρω σωστα και να την "κουρδισω" :lol: δεν φανταζομαι να σε πειραξει να μου την αφησεις για το χρονικο διαστημα αυτο?? :lol: :lol: :lol:

 

(χωρις πλακα Η ομορφοτερη κιθαρα που εχω δει τα τελευταια χρονια...)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε αυτο εχεις απολυτο δικιο' date='αλλωστε το τι ειναι "καλος ηχος" διαφερει για καθε ανθρωπο,μπορει π.χ αν ακουσεις αυτα που συνηθως θεωρω εγω "καλο ηχο" να μην σου αρεσουν καθολου,και μπορει στο κατω κατω της γραφης να εχεις και δικιο....οποτε τζαμπα "μαλλωνουμε".... :wink:[/quote']

σωστοτατος!!! :wink:

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Whitenoise ανώμαλο αγόρι θέλω να σε δω με ελαστικό τζηνάκι' date=' all-star μποτάκι και μαλλί κομμωτηρίου...

Ζητάω πολλά;;;[/quote']

χαχα,μπα γερασα πια..

μονο το σκουλαρικι εχει μεινει απο εκεινη την εποχη :wink:

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(χωρις πλακα Η ομορφοτερη κιθαρα που εχω δει τα τελευταια χρονια...)

Aυτο ισχυει και για μενα :D :D :D

 

σε αυτο εχεις απολυτο δικιο' date='αλλωστε το τι ειναι "καλος ηχος" διαφερει για καθε ανθρωπο,μπορει π.χ αν ακουσεις αυτα που συνηθως θεωρω εγω "καλο ηχο" να μην σου αρεσουν καθολου,και μπορει στο κατω κατω της γραφης να εχεις και δικιο....οποτε τζαμπα "μαλλωνουμε"....

[/quote']

 

Ετσι εχουν τα πραγματα και θα ηταν βαρετο να ειναι αλλιως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(χωρις πλακα Η ομορφοτερη κιθαρα που εχω δει τα τελευταια χρονια...)

 

Δηλαδή μέντορα μου Superfunk, μου προτείνεις να πάρω μετά την Tonelab και μια τέτοια κιθάρα??? Ε? ε???

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου