Προς το περιεχόμενο

παθητικα ηχεια για pc


jimaras4ever

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας θα ηθελα να συνδεσω παθητικα ηχεια στο pc γινεται και αν ναι εγω εχω ηχεια τι αλλο χρειαζομαι και ποια ειναι η χαμηλοτερη τιμη που θα χρειαστεί να πληρωσω για να το παρω ??? ???

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεία χαρά ,

 

Πρέπει να τα συνδέσεις με έναν ενισχυτή HiFi ή έναν τελικό ενισχυτή ,και την έξοδο της κάρτας ήχου του PC ( το line out ) θα το συνδέσεις σε κάποιο line in του ενισχυτή ,τόσο απλά :) .Άρα λογικά χρειάζεσαι έναν ενισχυτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεις να μου προτινεις κατι γιατι εγω δεν μπορω βρω ενισχυτη  :-\

Πάρε είτε τον πρώτο διαθέσιμο που έχεις σπίτι σου ή κάπου με τα λιγότερα δυνατόν χρήματα (παλιοί από το 80, 90) και συνέδεσε με καλώδιο από την κάρτα ήχου στα RCA του CD (όχι στου phono)

 

ή (αν έχεις ζήτημα χώρου).....

 

πάρε έναν από το ebay σαν και αυτόν http://www.ebay.com/itm/New-USB-DAC-Tripath-Digital-TA-2024-Headphone-Amplifier-/290613748789?pt=UK_AudioTVElectronics_HomeAudioHiFi_Amplifiers&hash=item43a9ede435 με Tripath τσιπάκι, USB, ακουστικά και DAC και απ' όλα.

 

Αν και η πρόταση του fadiesi νομίζω κερδίζει από πλευράς κόστους...... ;)

Πρόσεχε μόνο γιατί αρκετοί από αυτούς που έχει είναι προενισχυτές για πικάπ και όχι ενισχυτές.

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν επερνα αυτοενισχυομενο τι θα μου προτεινατε, φτηνο να ειναι και ας ειναι και μεταχειρισμενα απλα να εχει ενταση καπου στα 20 wat

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου