Προς το περιεχόμενο

Μαγνήτες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λάμπρο GG έγραψα ένα μικρό clip με την νέα μου 50s TELE και θέλω να στο αφιερώσω:

 

http://www.box.net/shared/k5yrzaakfx

 

Με πολύ αγάπη και ΒZZZZZ

 

elavd ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 154
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Eπειδη(ς) η μ@λ@κια' date=' εχει βαρέσει ΚΟΚΚΙΝΟ, ακου αυτο αγορακι για να καταλαβεις: Η Fender ειναι μια εταιρια που εδω και 70 χρονια εμπνεει κοσμο να γραφει και να παιζει...ΕΧΟΥΝ ΠΟΥΛΗΘΕΙ ΑΠΕΙΡΕΣ FENDER σε ανθρωπους που παιζουν διαφορα στυλ μουσικης και εσυ δεν εισαι σε θεση να τις κρινεις, το καταλαβες? Αντε γιατι ολοι εδω μεσα εχουμε ανακαλυψει την πυριτιδα...Η Ibanez και οι λοιπες εταιρειες υπαρχουν εδω και αρκετα χρονια και παρ ολα αυτα η Fender (και οι κιθαρες τυπου fender) συνεχιζουν να πωλουνται σαν ζεστα ψωμακια..ΚΑΤΙ ΣHΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΤΡΕΛΛΑ ΜΟΥ..!

Και για να σου απαντησω στον ιδιο τόνο, ακομα και αν η Ibanez βγαζει καποια καλα μοντελα (κουφωτες και κατι vintage jazzmaster) ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΠΙΑΣΩ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΚΙΘΑΡΑ ΠΟΥ ΠΑΙΖΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΒΛΑΜΜΕΝΑ 17ΧΡΟΝΑ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΠΩΣ ΣΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΘΑ ΠΑΙΞΟΥΝ ΣΕ ΓΕΜΑΤΑ ΣΤΑΔΙΑ, καταλαβες; Παιξε με Ibanez, με 6αρες χορδες, με POD και με οτι κονσερβοκουτι θες, αλλα μην μας σπας τα @.

 

[/quote']

 

Όπα μεγάλε πάρτο αλλιώς... Πολύ 'ξερόλας' παρουσιάζεσε σ'αυτό το μνμα κ δε το συνηθίζεις.

 

a) Οι πωλήσεις τις Fender δεν είναι σοβαρά επιχείρημα όταν στην Ελλάδα ας πούμε κάνει χρυσό δίσκο η Δέσποινα Βανδή. Η ποιότητα δεν μετριέται σε αριθμό 'ζεστών άρτων'....Η ιστορία είναι που έχει αποδείξει την αξία της Fender.

 

b) Το POD γ***ει κ δέρνει. Δεν είναι τυχαίο ότι χρησιμοποιείται σε μεγάλο βαθμό στις σύνχρονες παραγωγές.

 

c) Ξεκολλήστε απο το 17χρονα. Μην παρουσιάζετε τους εαυτούς σας σαν 'ώριμους' κ κατασταλεγμένους... Η αγορά μιας Fender δε σου δίνει αυτομάτως γνώσεις γύρω απο τον σωστό ήχο μιας κιθάρας.

 

d) Παίξε με καμια σωστή ESP και Ibanez και έλα να μιλήσουμε σοβαρά.

 

e) Όταν είσαι 16 κ σε ταίζει ο μπαμπάς σου φυσικά κ θα χεις την φτηνή Ibanez κ το φτηνό ψηφιακό πετάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ρε ντι μπι, κάποιος έχασε τα επιχειρήματά του και τα βρήκες εσύ...

 

Πρέπει κατά γενική ομολογία πάντως το φόρουμ να σας αναγνωρίσει κάτι: ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΤΕ να μην έχετε παρωπίδες... αλλά δυστυχώς δεν τα καταφέρνετε!

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωλείται σαγιονάρα δεξιά (όχι κόμματα)' date=' νο 44, πράσινη, το βιντάζ οικοδομικό μοντέλο, με τους ασβέστες πάνω.

Δεκτή και η ανταλλαγή με YUGO, λευκό κατά προτίμηση, μοντέλο όχι παλιότερο από 87' ή πράσινο FIAT 134 ανεξαρτήτου μοντέλου.[/quote']

 

Μέσα αλλά αντί για YUGO σου προσφέρω φωτοσάνταλο, ελαφρώς χρησιμοποιημένο, με την ελαφρά απαραίτητη γλίτσα, και δώρο το καπέλο. Πάει;

 

Πω βασικά το κουλό ξέρετε ποιο είναι; Ότι αν εξαιρέσω αυτό

d) Παίξε με καμια σωστή ESP και Ibanez και έλα να μιλήσουμε σοβαρά.

στα υπόλοιπα συμφωνώ με τον db548. Απίστευτο! :lol: :lol: :lol:

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν είσαι 16 κ σε ταίζει ο μπαμπάς σου φυσικά κ θα χεις την φτηνή Ibanez κ το φτηνό ψηφιακό πετάλι.

 

 

Μηπως τυχαινει να γνωριζεις ποσο κοστιζει μια tele σαν του elavd που ακουγετε στο κλιπακι?.....τοσο:http://www.thomann.de/gr/fender_mexico_50s_telecaster.htm
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρεπιπτόντως, να πω ότι στο clip δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με το φύσημα της κιθάρας...

 

Αν έβαζα κάποιο noise gate θα έκοβα το ελάχιστο hiss που ακούγεται ;)

 

Το ηχογράφησα με στραμμένη την κιθάρα μπροστά στα monitor και είναι direct ηχογράφηση, χωρίς να χρησιμοποιώ καν ενισχυτή ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω βασικά το κουλό ξέρετε ποιο είναι; Ότι αν εξαιρέσω αυτό

d) Παίξε με καμια σωστή ESP και Ibanez και έλα να μιλήσουμε σοβαρά.

στα υπόλοιπα συμφωνώ με τον db548. Απίστευτο! :lol: :lol: :lol:

 

Ότι το pod γ#@!μεί και δέρνει; Μισό λεπτό να ελέγξω την παρθενιά μου...

 

Κι ότι τρώει κάποιος την πατρική περιουσία δεν είναι δικαιολογία για την έλλειψη γούστου και σφαιρικής αντιμετώπισης των πραγμάτων. Πάμφθηνες κι αξιοπρεπέστατες κιθάρες υπάρχουν άφθονες, όπως και αξιοπρεπέστατοι μικροί solid state ενισχυτές. Ούτε είπε κάποιος ότι κακογουστιά είναι να παίζεις με pod και Ibanez, BC Rich ή οτιδήποτε άλλο. Απλά είναι ΥΠΟΤΙΜΗΤΙΚΟ για όποιον το υποστηρίζει να λέει ότι του εξασφαλίζει την παγκόσμια κυριαρχία στη νέα τάξη πραγμάτων. Οκ;

 

Και μετά λύπης μου σας αναφέρω ότι αύριο μεταβαίνω σε γνωστή ψυχιατρική κλινική εις τας Ηνωμένας Πολιτείας της Αμερικής (δεν αναφέρω ποια για ευνόητους λόγους) για να αντιμετωπιστεί η διττή μου προσωπικότητα (από τη μια δεν πάω καθόλου τις Fender και πολλές φορές ονειρεύομαι μια ESP Truckster, από την άλλη τις υπερασπίζομαι σθεναρά). Αντί για αποστολή ευχετήριων καρτών, παρακαλώ όπως καταθέσετε ένα συμβολικό ποσό στο λογαριασμό του Κέντρου Απεξάρτησης Χρηστών Μονοπήνιων Μαγνητών (ΚΑΧΡΗΜΟΜ).

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου