Προς το περιεχόμενο

foxy lady με...drum machine!(προ PC εποχη)


longshadow

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξεσκονιζοντας παλιες κασσετες βρηκα μια παλια ηχογραφηση(15 χρονων και βαλε)..ειναι ενα δειγμα απο το foxy lady παιγμενο απο 2 οργανα συν drum machine προγραμματισμενο απο εμενα..τα δυο οργανα ειναι ηχογραφημενα μαζι και ταυτοχρονα με το drum machine σε ενα απλο deck της εποχης (η προ pc εποχη ηταν ενας διαφορετικος κοσμος)....ενας φιλος παιζει κιθαρα κι εγω παιζω μπασο (κιθαρα με octaver συγκεκριμενα) και ταυτοχρονα τραγουδαω (ετσι νομιζα τοτε τουλαχιστον :lol: )..http://www.box.net/shared/qd0z6r8h0u... το δειγμα κανει γυρω στα 2.5 λεπτα να κατεβει.......(ε ρε γελια που εκανα οταν το πρωτοακουσα εχθες! :lol: :lol: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολα μεσα σε μια κονσολιτσα η οποια κατεληγε σε ενα απλο κασετοφωνο deck το οποιο ηχογραφουσε...καμμια δυνατοτητα edit μετα την ηχογραφηση...παιγμενα ολα live...για να αρχιζουμε ολοι μαζι προγραμματιζαμε το drum machine να "δινει τεσσερα"...τα τετρακαναλα μαγνητοφωνα της εποχης ηταν αρκετα τσιμπημενα στις τιμες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ωραίοιιιιιιιι.

 

Μόλις το άκουσα και δεν ξέρω γιατί (ΟΚ, μάλλον ξέρω.... :lol: ), αλλά με γύρισε κι εμένα 15 χρόνια πίσω. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

μα καλα,ειναι καποια ξεχασμενη ηχογραφηση του χεντριξ? Ειπες οτι δεν τραγουδας καλα? Εμας μας ρωτησες :)

 

πολυ καλο,μπραβο,τι να την κανεις την τεχνολογια αμα δεν εχεις εμπνευση :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε άντε από κει, μια χαρά είναι!

 

Το έχω σε χειρότερη εκτέλεση!

 

The Low Budget Orchestra's Early Years Unveiled! :lol:

 

Not for the faint at heart:

 

http://www.box.net/shared/3mhte68ido

 

Οκτώβρης 2001.

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω σε χειρότερη εκτέλεση!

The Low Budget Orchestra's Early Years Unveiled! :lol:

http://www.box.net/shared/3mhte68ido

 

Sapila ole. :lol: Ρεζίλι μας έκανες ρε (πάλι). :lol:

Να γιατί οι drummer δεν πρέπει να τραγουδάνε :lol: :lol:

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

high guys, i'm back...καλο χειμωνα σε ολους (αν και δεν το βλεπω με ολα οσα συνεβησαν)...ημουν σε εναν μπαρουτοκαπνισμενο νομο(λακωνια) αλλα ευτυχως δεν κινδυνεψα...για να ελαφρυνω το κλιμα και να επανελθω "on topic" εχω να πω οτι..."The Low Budget Orchestra KICKS ASS!!!" :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου