Προς το περιεχόμενο

Βύσμα αρσενικό XLR σε θυληκό RCA


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ξέρω ρε man.. αλλά δεν υπάρχει οικονομική δυνατότητα για αγορά μικροφώνου. Εξάλλου δεν τραγουδάω...αλλά πειραματίζομαι περισσότερο. Κατάλαβες;! Για αυτό το θέλω...

 

Δώσε βρέ 'σύ 30 € και πάρε αυτό

http://www.behringer.com/XM8500/index.cfm?lang=eng

 

 

 

Μπορεί να είναι τα φθηνότερα' date=' αλλά θα μείνεις πολύ ικανοποιημένος. :wink:

 

[img']http://www.behringer.com/XM8500/XM8500_medium.jpg[/img]

ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν υπάρχει καμία απολύτως πιθανότητα να κάνεις δουλειά. τσάμπα τα 30 λεπτά που θα ξοδέψεις για τον αντάπτορα.

 

δεν ξέρω...γιατί να μην μπορεί να κάνει δουλειά ο άνθρωπος?

το θέμα ειναι αν το μπάτζετ ειναι εκεί που ειναι να δουλεύεις με ότι σου βρίσκεται.

 

λες "να δουλεύεις".. με pc mic που έχει απόκριση συχνότητας 300-3000 Ηz, μικροσκοπικό διάφραγμα και έξοδο που μετριέται σε picovolt ( :lol: ) όχι να δουλέψεις, αλλά ούτε να πειραματιστείς δεν μπορείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν υπάρχει καμία απολύτως πιθανότητα να κάνεις δουλειά. τσάμπα τα 30 λεπτά που θα ξοδέψεις για τον αντάπτορα.

 

δεν ξέρω...γιατί να μην μπορεί να κάνει δουλειά ο άνθρωπος?

το θέμα ειναι αν το μπάτζετ ειναι εκεί που ειναι να δουλεύεις με ότι σου βρίσκεται.

 

λες "να δουλεύεις".. με pc mic που έχει απόκριση συχνότητας 300-3000 Ηz' date=' μικροσκοπικό διάφραγμα και έξοδο που μετριέται σε picovolt ( :lol: ) όχι να δουλέψεις, αλλά ούτε να πειραματιστείς δεν μπορείς.[/quote']χεχε

 

δεν ξέρω. εγώ για 3-4 χρόνια έτσι δουλευα.

 

έχω γράψει και ντραμς με μικρόφωνο μικρο, άσπρο το στάνταρ που έχουν στα πισι. στα αυτιά μου μια χαρά ήταν. να ξεδώσω ήθελα ούτως η άλλως, δεν ξέρω αν ειναι κακο...:D

 

αυτό το λέω με την καλύτερη διάθεση αλήθεια, γιατί δεν μου αρέσει αυτό το "αν δεν εχεις τέλειο μικρόφωνο και σούπερ κιθάρα δεν κανεις δουλειά".

 

αν δεν παίζουν φράγκα, με ότι έχεις γράφεις. :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν υπάρχει καμία απολύτως πιθανότητα να κάνεις δουλειά. τσάμπα τα 30 λεπτά που θα ξοδέψεις για τον αντάπτορα.

 

δεν ξέρω...γιατί να μην μπορεί να κάνει δουλειά ο άνθρωπος?

το θέμα ειναι αν το μπάτζετ ειναι εκεί που ειναι να δουλεύεις με ότι σου βρίσκεται.

 

λες "να δουλεύεις".. με pc mic που έχει απόκριση συχνότητας 300-3000 Ηz' date=' μικροσκοπικό διάφραγμα και έξοδο που μετριέται σε picovolt ( :lol: ) όχι να δουλέψεις, αλλά ούτε να πειραματιστείς δεν μπορείς.[/quote']χεχε

 

δεν ξέρω. εγώ για 3-4 χρόνια έτσι δουλευα.

 

έχω γράψει και ντραμς με μικρόφωνο μικρο, άσπρο το στάνταρ που έχουν στα πισι. στα αυτιά μου μια χαρά ήταν. να ξεδώσω ήθελα ούτως η άλλως, δεν ξέρω αν ειναι κακο...:D

 

αυτό το λέω με την καλύτερη διάθεση αλήθεια, γιατί δεν μου αρέσει αυτό το "αν δεν εχεις τέλειο μικρόφωνο και σούπερ κιθάρα δεν κανεις δουλειά".

 

αν δεν παίζουν φράγκα, με ότι έχεις γράφεις. :D :D

 

Μωρέ καλά τα λες, αλλά άλλο το τέλειο μικρόφωνο και άλλο το μη-μικρόφωνο. Να πούμε για πειραματισμό να πάρουμε behringer να πω "νταξ, πάει στο διάολο" :lol: Είναι τόσο περιοριστικό που δεν μπορείς να δουλέψεις. Έχει φτιαχτεί για να μιλάς μέσω ιντερνετ. Δηλαδή έχει φτιαχτεί για να είναι φθηνό και να μπορείς να ακούς τι λέει ο άλλος. Φαίνεται και από το ότι δεν υπάρχει τρόπος official για να το συνδέσεις με κονσόλα. Έχει άλλου είδους έξοδο εντελώς ασύμβατη με αυτή που χρειάζεται η κονσόλα για να το προενισχύσει. Δεν θα δουλέψει σωστά, πως να το κάνουμε;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρέ καλά τα λες' date=' αλλά άλλο το τέλειο μικρόφωνο και άλλο το μη-μικρόφωνο. Να πούμε για πειραματισμό να πάρουμε behringer να πω "νταξ, πάει στο διάολο" :lol: Είναι τόσο περιοριστικό που δεν μπορείς να δουλέψεις. Έχει φτιαχτεί για να μιλάς μέσω ιντερνετ. Δηλαδή έχει φτιαχτεί για να είναι φθηνό και να μπορείς να ακούς τι λέει ο άλλος. Φαίνεται και από το ότι δεν υπάρχει τρόπος official για να το συνδέσεις με κονσόλα. Έχει άλλου είδους έξοδο εντελώς ασύμβατη με αυτή που χρειάζεται η κονσόλα για να το προενισχύσει. Δεν θα δουλέψει σωστά, πως να το κάνουμε;;[/quote']

 

Χεχε... δεν διαφωνώ αδερφέ, αλήθεια. Το συγκεκριμένο το είχα βάλει καρφί στο λάπτοπ για να γράψω. Είχα γράψει 2 φωνές και ντράμς. Ήταν ακριβώς ότι ήθελα εκείνη τη στιγμη. Και για την ακρίβεια ήταν και ακριβώς οτι έιχα.

 

Προφανώς θα κάνεις καλύτερη δουλειά με το Μπέχρινγκερ αλλά και πάλι, μερικές φορές, οι παράξενες καταστάσεις, μπορούν να σε οδηγήσουν σε ιδιότροπα (και μερικές φορές όμορφα) αποτελέσματα. Και είδικα όταν δεν παίζουν φράγκα.

 

Και επίσης είναι πολύ ωραίο το συναίσθημα να "τερματίζεις" το γκιαρ σου, μέχρι να νιώσεις την ανάγκη να πάρεις κι άλλα πράγματα. Να καταλάβεις γιατί αυτό το μικρόφωνο σου κάνει ή δεν σου κάνει.

 

Ειδικά για πολύ κόσμο που δεν γράφουμε καν σε προφέσιοναλ επίπεδο, δηλαδή ίσα ίσα για εσωτερική κατανάλωση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επίσης είναι πολύ ωραίο το συναίσθημα να "τερματίζεις" το γκιαρ σου' date=' μέχρι να νιώσεις την ανάγκη να πάρεις κι άλλα πράγματα. Να καταλάβεις γιατί αυτό το μικρόφωνο σου κάνει ή δεν σου κάνει.

 

Ειδικά για πολύ κόσμο που δεν γράφουμε καν σε προφέσιοναλ επίπεδο, δηλαδή ίσα ίσα για εσωτερική κατανάλωση...[/quote']

Σωστό αυτό, νιώθω ότι πολλές φορές πάμε και ψωνίζουμε (όταν μπορούμε δηλαδή) χωρίς να έχουμε φτάσει εκεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επίσης είναι πολύ ωραίο το συναίσθημα να "τερματίζεις" το γκιαρ σου, μέχρι να νιώσεις την ανάγκη να πάρεις κι άλλα πράγματα. Να καταλάβεις γιατί αυτό το μικρόφωνο σου κάνει ή δεν σου κάνει

 

+10000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου