Προς το περιεχόμενο

DrumHeads


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια... είμαι noobas drummer και θέλω τν πολύτιμή σας βοήθεια! Αγόρασα πρόσφατα ντραμς (http://www.thomann.de/gr/millenium_mx120_starter_drum_set.htm) και σκέφτομαι να αλλάξω μεμβράνες μόλις ανθίσουν τα οικονομικά... Τι θα μου προτείνατε; συνηθίζω από thomann!

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν με γειά και καλόπαιχτα! Θα σου έλεγα να πάρεις remo emperor ή pinstripe στα τομ και powerstroke 3 στην μπότα αλλά πρώτα άλλαξε αυτό στο ταμπούρο .Πρόσφατα δοκίμασα remo cs ambassador και έμεινα ικανοποιημένος. Αυτό που σου προτείνω ανεπιφύλακτα και από προσωπική εμπειρία είναι μην πάρεις από thomann δέρματα αλλά από ελλάδα και θα σου ρθει πιο φτηνά. Πήγαινε στο drumstore και θα σε συμβουλέψουν ώστε να βρείς αυτο που θές όσον αφορά τον ήχο και από τιμές άμα βάλεις μεταφορικά κτλ συμφέρει 100% από εδώ. Πλέον ο γερμανός αξίζει μόνο για κάποια γιατί εδώ ειδικά μικροπράγματα είναι το ίδιο ή και φθηνότερα. Αν και δεν περιγράφεις ακριβώς τι πήρες σε παιτίνια κτλ δες μήπως αξίζει στην παρούσα φάση να βολευτείς με τα υπάρχοντα δέρματα και να πάρεις μία ακόμα βάση με ένα crash ή ride.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνω με το chembeast.Αν πεις και τι ειδος παιζεις τι μπακετες χρησιμοποιεις και ποσο βαρας γενικα θα σε βοηθησουμε κι αλλο.Τα pinstripe πχ ειναι πιο μουντα δερματα και πιο βαρια στο παιξιμο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

αν παιζεις metal χρησιμοποιησε μπακετες 5BN vic virth. δινουν το καταληλο groove στα κοματια.... για μεβρανες προτεινω evans G2 λαδιου. πολυ πετυχημενα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν παιζεις metal χρησιμοποιησε μπακετες 5BN vic virth. δινουν το καταληλο groove στα κοματια.... για μεβρανες προτεινω evans G2 λαδιου. πολυ πετυχημενα.....

 

Αφού κοιτάξεις το π.μ. σου, ερώτηση: Οι μπακέτες οι συγκεκριμένες δίνουν groove στο metal?

Νόμιζα πως είναι θέμα του drummer η επιλογή. Εδώ δεν συμβαίνει το ίδιο όπως στα πιατίνια που συμβούλεψες φαίνεται.

Then as it was, then again it will be...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε konio, έχω ξεσκιστεί να γράφω. Επιτέλους έφτασα τις 215 δημοσιεύσεις, μόλις καμιά 20ρια σε μια μέρα. όντως οι συμβουλές σου είναι χρήσιμες.....

 

Κοίτα και το π.μ., λέμεεεε!!!!

Then as it was, then again it will be...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν παιζεις metal χρησιμοποιησε μπακετες 5BN vic virth. δινουν το καταληλο groove στα κοματια.

 

δηλ.σε εμενα που παιζω funk γιατρε μου τι μπακετες θα μου ΔΩΣΟΥΝ GROOVE ? :lol:

 

(την τελευταια φορα που κοιταξα ο ΝΤΡΑΜΜΕΡ εδινε το Groove & οχι οι μπακετες! :lol: :lol: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα το Groove και σε συσκευασια δωρου..στις 3 μπακετες ενα groove δωρο.

Με δωρεάν παραδοση και after sales service μπορεις και ΕΣΥ να groovε-αρεις!

Μην το σκεφτεσαι η προσφορα ισχύει μονο για λιγα λεπτα ακομα και μονο για τα μελη αυτου του forum.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου