Προς το περιεχόμενο

Ενισχυτής με γκάζι


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ειδα στο link στο thomann τον vox ad50vt2 xl στα 455Ε δηλαδη εδω αστα να πανε αρα και αυτος ειναι ακριβος για εμενα,ευχαριστω για το ενδιαφερον σας κατα 99% θα αγορασω τον line 6 flextone 3 λογω περισσοτερων watt 75 εναντι 50 του vox χωρις κανενα αλλο κριτηριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ο Flextone 3 που λες στα 500¤ περίπου δεν παίζει? Μην σε απασχολούν τα λίγα παραπάνω watt πάντως. Και τα 50 του VOX είναι οκ. Από Ελλάδα θα τον πάρεις? Τσέκαρε τιμές, δε νομίζω να ξεφεύγει ο VOX σε τιμή από αυτήν του Thomann, κάπου τόσο πρέπει να κάνει και εδώ αν τον έχουνε φέρει. Πάντως και ο Flextone 3 θα σου αρέσει, πιστεύω. Πήγαινε και άκου τους πρώτα!

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη νομίζεις ότι θα δεις και καμιά τεράστια διαφορά ανάμεσα στα 50 και τα 75 watt.Απλά θα ακούγεται λίίίιγο πιο δυνατα,οπότε δεν είναι και κανα σοβαρό κριτήριο.Εγω σου ξαναπροτείνω τους ibanez λόγω τιμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελειψα για 7 μερες και επανερχομαι στο θεμα ξεροντας οτι σας εχω κουρασει, μια τελευταια γνωμη θελω για να σχηματισω και εγω αποψη για ενισχυτες που με ενδιαφερουν,ο flextone με βγαζει εκτος προυπολογισμου

ακουσα κατι για randall τους rg100g3- rx50d τι λετε για αυτους,ο πρωτος

εχει λαμπατη προενισχυση,παντα μιλαω για ενισχυτη για death-thrash εως

400Ε το πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, οι Randall γενικά τα καταφέρνουν αρκετά καλα σε καπροκαταστάσεις. Εγώ για μια οικονομική σχετικά λύση θα πρότεινα τον RG50TC - combo που είναι φουλ λάμπα. Και είναι και αρκετά δυνατός.

http://www.randallamplifiers.com/products/amplifiers/tube/index.asp#

 

Απο'κει και πέρα παίζουν και οι επιλογές που είπαμε πιο πριν. Τώρα αν το κόστος πλησιάζει τα 500¤, η γνώμη μου είναι ότι αξίζει να κανεις λίγο υπομονή και οικονομία.

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου