Προς το περιεχόμενο

Τρόποι διανομής χωρίς έξοδα


harisexp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας και από εμένα, δεν με γνωρίζετε, δεν πειράζει όμως. Διάβασα όλες τις απόψεις. Συμφωνώ όπως το γραμματόσημο με το φάκελο με την άποψη του "disd", οτι καθόλου κακό δεν είναι να κλέβεις τα ταμεία του """"κράτους"""" (αστεία πράγματα). Στο κάτω κάτω της γραφής δεν πιστεύω στη σύνταξη, γιατί να πληρώνω ταμεία? Αλλα όχι, ξέχασα οτι ζούμε σε "ελεύθερο" καθεστώς. Και να πήγαινε το χρήμα των ταμείων σε συντάξεις... Μόνο για να προσληφθούν και άλλοι κηφήνες και ανάπηροι πάνε τα φράγκα. Και δεν έχει βγεί ένας πολιτικός να πεί οτι ετσι είναι τα πράγματα να τον ψηφίσουν και οι πέτρες μέρες που είναι. Όσοι δεν είναι υπάλληλοι του δημοσίου(και δεν θέλουν να γίνουν) νομίζω οτι μπορούν να καταλάβουν. Σε αυτο το κράτος η φοροδιαφυγή είναι εθνικό καθήκον αν θέλουμε να ξεφορτωθούμε τους γενίτσαρους και τα λοιπά ασπόνδυλα παράσιτα που μας τα παίρνουν και μας βρίζουν κανονικότατα. Σε ότι αφορά τη φορολογία, πρόκειται απλά για κλοπή με λίγα μπαχαρικά (κανέλλα κλπ). Αρχαίο πράγμα. Μυθικό ούτως ειπείν. Απο την παλαιά διαθηκη ακόμα...

 

Γ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 78
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Οκ, περίπου σωστός, αν και τόση συσσωρευμένη απόρριψις δεν είναι του γούστου μου.

 

Εκείνο όμως το "κηφήνες και ανάπηροι" τι τό θελες;

 

Ολίγη πολιτική ορθότης δεν έβλαψε ποτέ κανέναν...

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω οτι δεν βρίσκονται και τα πλέον ικανά άτομα στο Δημόσιο, γι αυτό άλλωστε και έχει καταρρεύσει το κράτος. Μακάρι να ήταν μόνο οι ανάπηροι=μή αρτιμελείς στο δημόσιο, αλλα παίρνουν φαίνεται περισσότερα μόρια όσοι έχουν ΕΝΣ* και ΒΝΣ*. Και εμείς οι υπόλοιποι (έξω από το δημόσιο), με μυαλό ή χωρίς, παίρνομε πάντως ένα μεγάλο μόριο "εν τη ελαιόκολλα" παρακαλώ.

 

Γ.

 

ΥΓ. μην ξεχνας οτι στην Ελλάδα υπάρχουν χωριά ολόκληρα που οι κάτοικοί τους παίρνουν αναπηρικές συντάξεις. και στο κατω-κάτω η προκοπή της χώρας μας (ρόιδο τα έχομε κάνει)δεν μας αφήνει και πολλά κοσμητικά επίθετα πια και για εμάς τους σύγχρονους Έλληνες ..

 

(ΕΝΣ-ΒΝΣ=Ελαφρά νοητική στέρηση/Βαριά νοητική στέρηση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα βέβαια που κολλάνε τα ταμεία και οι συντάξεις με το δημόσιο και τους διάφορους κηφήνες δεν κατάλαβα! Εκτός και αν θες να δουλεύεις ως να πεθάνεις, οπότε πάω μπάσο!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Grigorie, μόλις κλείσεις τα 18 έλα να ξαναμιλήσουμε.

Αν τα έχεις κλείσει ήδη, καλύτερα να μην το παραδεχθείς δημόσια, εκτός αν ελπίζεις (αντί του μορίου) να πάρεις κάποια ΕΝΣ-ΒΝΣ σύνταξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είμαι πανω απο 30 harilatron.. Σε ευχαριστώ για τη γενναιοδωρία, αλλα δεν με ενδιαφέρει καμία σύνταξη. Ίσως αυτή της γραμματικής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
είμαι πανω απο 30 harilatron..

 

Όπως λένε και οι μάστορες' date=' "θέλεις λίγο δουλίτσα".:lol: Αν και μάλλον είναι αργά.

 

Σε ευχαριστώ για τη γενναιοδωρία, αλλα δεν με ενδιαφέρει καμία σύνταξη. Ίσως αυτή της γραμματικής.

 

Δεν σου προσέφερα τίποτα. Δεν χρειάζεται να με ευχαριστείς.

Όσο για τη γραμματική δεν καταλαβαίνω τι υπαινίσσεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου