Προς το περιεχόμενο

βοήθεια για Korg Triton Pro.


jm000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω δεν ξέρω να σε βοηθίσω γιατι δεν είχα ποτε αυτό το όργανο, αλλα το ποστ σου δεν είναι καθολου καλό.

 

Θα ρωτίσεις τι θες και θα πάρεις απαντήσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτα απ όλα θα ήθελα να μάθω εαν μπορώ να βάλω τους ποιο χρήσημους για μένα ήχους σε μία ξεχοριστή τράπεζα, για να μην ψάχνω κάθε φορά... θα μου ήταν πολύ χρήσημο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι μάλιστα,

φυσικά και μπορείς, εδω εγώ στο psr μπορώ να το κάνω, αλλα ας σου πει κάποιος που ξέρει γιατι δεν έχω ιδέα απο αυτό το όργανο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν φίλε jm000, εάν δεν έχεις διαβάσει το manual του οργάνου από την αρχή μέχρι το τέλος, σου προτείνω να το κάνεις πάραυτα. Πιθανότατα θα μάθεις αρκετά πράγματα γύρω από το μηχάνημα που έχεις και θα λύσεις πολλές απορίες.

 

Αφού έχεις το όργανο τόσο καιρό και δεν το έχεις μάθει, μάλλον η απλούστερη λύση για να κάνεις δικά σου banks ήχων θα ήταν κάποιο librarian software. Ουσιαστικά δεν θα χρειαστεί να μπλεχτείς καθόλου με μενού και κουμπάκια, θα τα κάνεις όλα μέσα από την οθόνη του υπολογιστή σου. Με ένα Google search θα βρεις αρκετά πράγματα.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν φίλε jm000' date=' εάν δεν έχεις διαβάσει το manual του οργάνου από την αρχή μέχρι το τέλος, σου προτείνω να το κάνεις πάραυτα. Πιθανότατα θα μάθεις αρκετά πράγματα γύρω από το μηχάνημα που έχεις και θα λύσεις πολλές απορίες.

 

Αφού έχεις το όργανο τόσο καιρό και δεν το έχεις μάθει, μάλλον η απλούστερη λύση για να κάνεις δικά σου banks ήχων θα ήταν κάποιο librarian software. Ουσιαστικά δεν θα χρειαστεί να μπλεχτείς καθόλου με μενού και κουμπάκια, θα τα κάνεις όλα μέσα από την οθόνη του υπολογιστή σου. Με ένα Google search θα βρεις αρκετά πράγματα.[/quote']

 

Το Manual Το έχω, αλλα ομολογώ πως δεν το έχω διαβάσει ολόκληρο, παρ'ολα αυτά θέλω να φτιάξω μια ομάδα ήχων πάνω στο όργανο γιατί θα το χρησιμοποιώ σε Live, οπότε ο υπολογιστής δεν ειναι λύση για μενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Manual Το έχω' date=' αλλα ομολογώ πως δεν το έχω διαβάσει ολόκληρο, παρ'ολα αυτά θέλω να φτιάξω μια ομάδα ήχων πάνω στο όργανο γιατί θα το χρησιμοποιώ σε Live, οπότε ο υπολογιστής δεν ειναι λύση για μενα.[/quote']

Ώπα, κάπου τη χάσαμε τη μπάλα! Δεν εννοώ ότι με το πρόγραμμα που σου είπα θα φτιάχνεις μπάνκες ήχων που θα υπάρχουν μέσα στον υπολογιστή σου. Απλά θα χρησιμοποιείς τον υπολογιστή για να διαχειρίζεσαι τις μπάνκες του Triton πιο άνετα, τίποτα περισσότερο. Οτιδήποτε φτιάχνεις θα αποθηκεύεται στο Triton! Κοινώς, μια χαρά μπορείς να φτιάχνεις ό,τι θέλεις και μετά να βγεις να παίξεις live.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Manual Το έχω' date=' αλλα ομολογώ πως δεν το έχω διαβάσει ολόκληρο, παρ'ολα αυτά θέλω να φτιάξω μια ομάδα ήχων πάνω στο όργανο γιατί θα το χρησιμοποιώ σε Live, οπότε ο υπολογιστής δεν ειναι λύση για μενα.[/quote']

Ώπα, κάπου τη χάσαμε τη μπάλα! Δεν εννοώ ότι με το πρόγραμμα που σου είπα θα φτιάχνεις μπάνκες ήχων που θα υπάρχουν μέσα στον υπολογιστή σου. Απλά θα χρησιμοποιείς τον υπολογιστή για να διαχειρίζεσαι τις μπάνκες του Triton πιο άνετα, τίποτα περισσότερο. Οτιδήποτε φτιάχνεις θα αποθηκεύεται στο Triton! Κοινώς, μια χαρά μπορείς να φτιάχνεις ό,τι θέλεις και μετά να βγεις να παίξεις live.

 

Κατάλαβα! και πως συνδέω τον υπολογιστή με το synth; με midi ή με scsi (Το οποιο θα πρέπει να αγοράσω;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου