Προς το περιεχόμενο

Βάση για πετάλια!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους!!!Μέσα στο καλοκαίρι απέκτησα διάφορα πεταλάκια και έχω καταλήξει στην παρακάτω σύνθεση:Akai variwah,Boss DS-1,Behringer V-Tone GDI21(το οποίο μάλλον θα πουλήσω),MXR Phase 100,DOD FX 62(stereo chorus),Yamaha GC-100...σαν καλό και οργανωτικό παιδί αποφάσισα να πάρω και μία βάση για όλα αυτά για να αποφύγω το χάος των μετασχηματιστών,καλωδίων,μπαταριών,με ένα σύντομο τηλεφώνημα στο Arco και 120 euro στην τσέπη καταλήξαμε στο Pedaltrain jr case σε soft βαλιτσούλα

στα 100euro αφού ξανατηλεφώνησα σήμερα μου είπαν κάτι που παράληψαν την προηγούμενη φορά,ότι στο set δεν περιλαμβάνονταν αντάπτορας για ρεύμα στα πετάλια και ότι θα πρέπει να πάρω κάποιον ο οποιός κοστίζει γύρω στα 40euro άρα σύνολο 140 ενώ εγώ έχω 120...καμία πρόταση κανείς???

 

Υ.Γ.Ευχαριστώ προκαταβολικά για την βοήθεια.

..but the sun is eclipsed by the moon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτηση, το pedaltrain pro για ποσα πεταλια και πανω ενδεικνυται?Ειμαι μεταξυ pro και junior και σκεφτομαι μηπως το junior ειναι ισα ισα και αμα στο μελλον χρειαστω και ενα wah η κατι αλλο μηπως αναγκαστικα χρειαστω το pro..Προς το παρον θα τοποθετησω τρια boss ενα t-rex ενα electroharmonix και σκοπευω στο μελλον ενα wah και ενα Big Muff πιο προτεινετε pro η junior?Συγνωμη που δεν ανοιξα δικο μου topic απλα ο τιτλος μου φαινεται σχετικος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pedaltrain jr + 1spot combo = ¤125

 

Μάλλον θα χρειαστεί να ψαξεις λιιιιγο καλυτερα στην Ελληνικη αγορα ;)

 

 

Από που τα βρήκες αυτά???

Σας ευχαριστώ και τους δύο!!!

..but the sun is eclipsed by the moon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτηση' date=' το pedaltrain pro για ποσα πεταλια και πανω ενδεικνυται?Ειμαι μεταξυ pro και junior[/quote']

Είσαι σίγουρος; Γιατί αυτά είναι τα 2 ακραία μοντέλα, το ένα το μικρότερο και το άλλο το τέρας... Δες εδώ για τις διαστάσεις:

http://www.pedaltrain.com/pt/about.html

Το pedaltrain 2 είναι μάλλον το πιο "λογικό" μέγεθος... αλλά πρέπει να τα βάλεις κάτω συνδεδεμένα (με καλώδια κλπ), να σκεφτείς τι άλλο μπορεί να προσθέσεις και μετά να υπολογίσεις ποιο μέγεθος χρειάζεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κάποια άλλη ερώτηση...μου μίλησαν για τα οικονομικά καλώδια τα οποία έχουν 3euro και για τα ακριβότερα τα οποία έχουν 5 από ότι έχω δει σε πολλές φωτογραφίες με πετάλια σε βάσεις όλοι τα οικονομικά χρησιμοποιούν...εσείς τι λέτε ???

..but the sun is eclipsed by the moon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dragonlord μπερδευτικα..Μιλουσα για το 2 που λες εσυ δηλαδη το μεσαιο και το μεγαλο..Μεταξυ αυτων των 2 μιλουσα οχι το Junior!Το wah βασικα που θα βαλω με προβλιματιζει αλλα και το big muff που θα προσθεσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλτα κάτω, σύνδεσέ τα και μετά υπολόγισε πόσο χώρο ακόμα περίπου θέλεις για τα υπόλοιπα πεταλάκια. Θα πάρεις μια καλή ιδέα. Αν δεν είσαι σίγουρος ότι θα σου φτάσει το 2, πάρε το pro, αλλά νομίζω θα σου φτάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το pro είναι τεράστιο ρε παιδιά, δε νομίζω να χρειάζεται κάτι τόσο μεγάλο. Αλλά καλύτερα βάλε τα πετάλια όπως σε βολεύουν να δεις περίπου πόσο χώρο θες και άσε και ένα κενό εκεί που θα μπει το big muff.

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου