Προς το περιεχόμενο

Emu 0404 vs. M-audio Audiphile (USB)


iassael

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα...

Θέλω να πάρω κάρτα ήχου usb και ειμαι αναμεσα σε αυτες τις 2 (για ηχογραφησεις με την μπάντα μου).

Ποια από τις 2 μου προτείνετε?

Μπορώ να διαθέσω ως 200 ευρω....

 

Επισης και με τις 2 θα μπορώ να ηχογραφήσω 2 όργανα συνχρόνως?

Ευχαριστω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ. ΗΜΟΥΝ ΚΙ ΕΓΩ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΔΙΛΗΜΑ ΜΕ ΣΕΝΑ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΠΕΛΕΞΑ ΤΗΝ EMU. ΟΧΙ ΓΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΛΟΓΟ ΒΕΒΑΙΑ ΑΦΟΥ ΚΑΝΕΙς ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ... ΕΧΩ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΗΡΑ ΓΙΑ ΑΝΑΛΟΓΟ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΘΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ...ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΓΙΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΤΗΣ. ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΔΥΟ ΟΡΓΑΝΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΕΠΑΝΩ ΚΑΙ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙΣ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΝΑΛΙ,ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ. ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΠΛΗΚΤΡΑΣ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΜΗΔΕΝΙΚΑ LATENCY ΣΤΑ VSTi.

ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΗΝ ΕΛΙΝΑ ΣΤΗΝ Γ' ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΚΕΙ ΘΑ ΣΟΥ ΤΑ ΠΟΥΝ ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ Μ-AUDIO.

OTI ΚΑΙ ΑΝ ΕΠΙΛΕΞΕΙΣ.... ΚΑΛΟ ΓΡΑΨΙΜΟ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Untitled-1.jpg :wink:

 

Τώρα στο ερώτημα, έχει απαντηθεί τόσες και τόσες και τόσες φορές, ειδικά για αυτές τις 2 κάρτες, οπότε τι να ξαναπώ; Και οι 2 καλές είναι

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγγνωμη καταλαβαίνω αλλά να σου πω την αλίθεια δεν βρήκα κάποιο thread που να με ικανοποιει κ να τα εχει μαζεμένα...

Οποτε τι μου προτείνεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οι 2 καλές είναι

 

Αν θες κοίτα και τασκαμ και ταπκο, που είναι παρόμοιες μεταξύ τους οι 4.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω την ταπκο. Αυτή όμως δεν έχει μιντι αν σε ενδιαφέρει. Λοιπόν όποια από τις 4 και να πάρεις είναι μια χαρά. Μην το πολυψηρίζεις γιατί αν ακούς δεξιά και αριστερά τι λένε θα απογοητευτείς, καθώς αναλόγως με το τι θεωρεί ο καθείς ως ανάγκες, κρίνει.

 

Πχ 1 θα πει ότι η μ-οντιο είναι παλιά και οι κονβέρτορες ίσως βρίσκονται μισό κλικ κάτω από τις άλλες. ¶λλος ότι το control panel και η υποστήριξη της εμυ είναι για τον λέοντα καβάλα, άλλος ότι αντιμετώπισε πρόβλημα με την τασκαμ και άλλος ότι δεν εμπιστεύεται την ταπκο καθώς δεν είναι όνομα!

 

Οπότε πιο πολύ θα μπερδευτείς και μάλιστα σε όργανα σχεδόν ίδια μεταξύ τους.

 

Να σου πω κάτι. Θες μιντι; Τότε δεν σου κάνει η ταπκο. Αν όμως δεν θες, ίσως είναι και η τέλεια επιλογή (χωρίς υπερβολές). Έχει και 2 μικροφωνικές εισόδους υψηλής ποιότητας (φήμες κάνουν λόγο για την προηγούμενη γενιά προενισχυτών την μακι), 2 line εισόδους, οι οποίες γίνονται και είσοδοι για κιθάρα. Έρχεται και με ολόκληρο το traction 2 (όχι κομμένες εκδόσεις), που είναι 1 πολύ καλό DAW. Εντάξει υπολείπεται σε κάποιους τομείς των μεγάλων ονομάτων, αλλά όχι σε σημείο που ο ερασιτέχνης να μην κάνει πλήρως την δουλειά του!

Εγώ πάντως για πλάκα την αγόρασα και είμαι πού χαρούμενος με αυτήν την επιλογή.

 

¶σχετο αλλά με κόβω να αγοράζω για μονιτορ τα tapco s8 μαζί με το sub!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η terratec που εχεις εχει πιο παλια τεχνολογία και το latency υπάρχει όντως. Η emu που κοιτάς είναι καινούργιας τεχνολογίας και γενικά δεν γινεται αισθητό.

Κοίτα να έχει usb interface σαν τις κάρτες που ανέφερες στην αρχή γιατί είναι πολυ βασικό και θα σου λύσει τα χέρια... Πάντως για τα λεφτά της λέει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου