Προς το περιεχόμενο

Hχεία, ηχεία, ενισχυτές, καλωδια... ουφ...


black_sheep

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα ξεσκονισα το δωματιο μου και βρηκα ενδιαφερων πραγματα επιδει σκεφτομαι και για αγορα η κατασκευη μονιτορ 8ελω να μου προτεινεται ενα setup , εαν μπορω να χρησιμοποιησω με καποιο σχεδιο ολα τα παρακατω γιατι δε ειμαι και ηχολιπτης :P να τα κρατησω η να τα κατεβασω στη αποθικη :lol: :lol:

 

εχουμε και λέμε

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

 

Ενυσχιτης nec 130 w καθως και 2 ηχεια που θα αντικατασταθουν μαλλων απο 2 μονιτορ .

 

dsc2724ku2.gif

και η πισω μερια

dsc2726cs4.gif

dsc2726cs4.d5956e0d31.jpg

 

ενα cd player φετα με τις εξης υποδοχες απο την πισω μερια

dsc2725yf0.gif

dsc2725yf0.176e7f1f3b.jpg

ενα usb μιχτη hercules με ενσωματομενη καρτα 24μπιτ οπου ειναι συνδεμενο με το λαπτοπ και ενα συστημα 5.1

απο την την πισω-μπρος μερια

dsc2738qr0.gif[/url]

 

dsc2737es6.gif

dsc2738nd6.gif[/url]

dsc2740cu9.gif[/url]

επισης εχω ενα σετ ασυρματα :P και 3 ηχεια και ενα γουφερ απο αλλο 5.1 συστημα

dsc2735il3.gif[/url]

dsc2736df0.gif[/url]

 

πραγματικα εχω πελαγωσει :P :P επιπλεων εχω 2 desktop το ενα με μια sound blaster :?

μπλουζάκι και άγιος ο θεος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχτάχορδε άμα ξεσκονίζεις και βρίσκεις εξοπλισμό, έλα να ξεσκονίσεις και το δικό μου δωμάτιο μπας και βρεθεί κανένας MESA BOOGIE και αγιάσω ο άνθρωπος :lol:

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

oxtaxordos

 

¶χ με έκανες να νοσταλγήσω τα παλιά και τις εξιστορήσεις της μάνας μου με αυτό.Φυσικά μιλάω για τον NEC που τον ξετίναζα αναλόγως με την ηλικία μου.(κ με περπατούρα και πιτσιρικάς) 25 χρόνια το σαλόνι του σπιτιού.Ο πατέρας μου είχε όλο το σέτ της Nec στην εποχή του μοντέλου αυτού και έκανε και λάιβ ντιτζειλίκια με όλο αυτό και τα 4 ηχεία του.

 

Δεν έχει πολύ καιρό που τον διώξαμε αλλά όπως και νά χει η φέτα έχει την τιμή της στην καρδιά μας.

 

Τώρα κάθετε ένα άχαρο compact στην θέση του θηρίου και κάθε τόσο αναβοσβήνουν κάτι χαζά λαμπάκια,έχει και ένα βλαμένο χειριστήριο.¶ρε αναλογικούρα και διακοπτάκια στη σειρά....................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε και εγω ειχα το σετακι πικαπ - κασσετοφονο με το εκουαλαιζερ :P αλλα χαλασε η φετα ειναι του θειου μου απο μια παλια καφετερια επισης εχω μονο τα 2 απο τα 4 ηχεια παντως πολυ δυναμη ο nec.. :lol:

μπλουζάκι και άγιος ο θεος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 χρόνια αργότερα...

ο nec υπαρχει ακομα και επιδει μουσικη ακουω  απο τα studio monitor και δεν την παλευω λεω αντι να παρω hi-fi να αγορασω  1 eq φετα και ενα cd player  μαζι με 2 ηχεια  , θελω να το χρησιμοποιησω κυριως για να ακουω μπασσογραμές μπορει να με βοηθισει καποιος με τι πραγματα θα χρειαστω  ισως κατι οχι πολυ extreme γιατι μενω σε γκαρσονιερακι  35 τμ2 ειναι το σαλονι

μπλουζάκι και άγιος ο θεος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να ακούς μουσική και να βλέπεις καμιά ταινία μια χαρά είναι.

 

Για παραπέρα πράγματα μίξη, recording, κτλ τα μόνα χρήσιμα είναι ο ενισχυτής  NEC και η κάρτα ήχου σε συνδυασμό με ένα ζευγάρι καλά παθητικά 8" μόνιτορς... αν και δεν είναι ότι καλύτερο γιατί θα σου χρωματίζει ο ήχος με τον ενισχυτή.... τεσπα, εντάξει δουλειά κάνεις.

 

Σιγά σιγά μπορείς να προσθέτεις ανάλογα το τι χρειάζεσαι (ή να αφαιρείς για πούλημα ότι δεν σου κάνει 8)).

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου