Προς το περιεχόμενο

Overdrive / Distortion?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια.

Μια ερωτηση.

Χρειαζομαι ενα πεταλι overdrive ή distortion, (δεν ξερω ακριβως,εσεις θα πειτε) για γκαζια τυπου SCORPIONS , BON JOVI , ALICE COOPER κ.τ.λ

Με λιγα λογια Rock-Hard rock,ποιοτικο και σχετικα οικονομικο(δεν ειμαι για πολλα εξοδα..)

 

Εξοπλισμος:

Fender american strat,με τον τελευταιο single coil να αλλαζει με seymour duncan JB Jr.

Ενισχυτης Fender blues junior.

..και ενα σωρο αλλα πεταλια ακομα.. :D

 

Ποιο πεταλι ειναι αυτο που χρειαζομαι??

Παιδια,οσο γινεται δοκιμασμενες λυσεις.

Τhanx. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τον τελευταίο καιρό νιώθω μια ανεξήγητη έλξη προς τα πετάλια της T-Rex. Θα έλεγα να τσεκάρεις το Dr. Swamp. Πιστεύω θα σου αρέσει. Μονο που φοβάμαι ότι η τιμή του είναι λίγο τσιμπημένη, όπως γίνεται και με όλα τα T-Rex.

 

 

http://www.t-rex-engineering.com/

http://reviews.harmony-central.com/reviews/Effects/product/T-Rex/Dr.+Swamp/10/1

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον θα ξαναπροτείνω το Tech21 Sansamp GT2 που τα κάνει όλα και συμφέρει, αλλά είναι λίγο ακριβό...

 

http://www.thomann.de/gr/tech_21_sansamp_gt2.htm

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό και το GT2 που προτείνει ο Acanthor. Είναι στα ίδια επίπεδα τιμής με αυτό που πρότεινα εγώ.

http://www.thomann.de/gr/t_rex_drswamp.htm

 

Και τα δύο αξίζουν τα λεφτά τους και με το παραπάνω πάντως. Κοιτα και σε ελληνικά μαγαζιά, παίζει να τα βρεις σε καλύτερες τιμές από του Θόμαν.

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά,τι του προτείνετε του ανθρώπου;;;¶μα έλεγε οτι θέλει να τα σκάσει δηλαδή τι θα του λεγατε;Τες πα,εγώ σου προτείνω αυτό που έχω και γω.Το GDI της Behringer.Δεν παίζω αυτά που λες,αλλά πιστεύω θα σε καλύψει άνετα.

Μυστικό:Τα 80's είναι κιτς πλεον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει πολύ καλή κιθάρα και επίσης πολύ καλό λαμπάτο ενισχυτή οπότε πιστεύω ότι αξίζει να πάρει και κάποιο πετάλι αντίστοιχου επιπέδου. Το μπέρινγκερ καλό για τα λεφτά του αλλά δεν....

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το έχω παρατηρήσει και άλλες φορές στο φόρουμ. Ρωτάει κάποιος για ένα πετάλι και αντί να τον ρωτήσουν όλοι πόσα σκοπεύει να δώσει και πού θα το χρησιμοποιήσει (κάτι που πολλοί το δηλώνουν εξαρχής), του προτείνουν πετάλια ή πολύ ιδιοσυγκρασιακά, ή εντελώς έξω από τις ανάγκες του (κι ας τις έχει τυχόν διευκρινίσει στην αρχή), ή εντελώς έξω από τον προϋπολογισμό του (κι ας έχει πει ότι δεν θέλει πολλά πολλά). Για μένα το παν είναι να καταλαβαίνει κάποιος τι κομμάτι εξοπλισμού παίρνει. Πού, πότε, γιατί θα του χρησιμεύσει. Σαν να πρότεινε κάποιος ένα Klon Centaur, ένα Ηοtcake ή ακόμη χειρότερα, ένα Butler Tube Driver, έτσι στο ντούκου.

 

Επίκειται κι ένα τεστάκι συγκριτικό δικό μου με μπουτίκ dist. boxes από 75 μέχρι 270 ευρώ, αλλά αυτές τις μέρες δεν έχω χρόνο και το κυριότερο, το να κάθεται να γράφει κάποιος τέτοιες μ#!$%κιες όταν καίγονται άνθρωποι ζωντανοί είναι, το λιγότερο, αναισθησία.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίκειται κι ένα τεστάκι συγκριτικό δικό μου με μπουτίκ dist. boxes από 75 μέχρι 270 ευρώ' date=' αλλά αυτές τις μέρες δεν έχω χρόνο και το κυριότερο, το να κάθεται να γράφει κάποιος τέτοιες μ#!$%κιες όταν καίγονται άνθρωποι ζωντανοί είναι, το λιγότερο, αναισθησία.[/quote']

Με αυτή τη λογική δε θα έπρεπε να κάνουμε τίποτα και τα τελευταία 3 χρόνια που έχουν σκοτωθεί 200.000 άνθρωποι στο Νταρφούρ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου