Προς το περιεχόμενο

Επιλογή μόνιτορ για home studio επίγει plizzzzz!!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια χαρά παίδες!!!είμαι επαγγελματίας πληκτράς, και χρειάζομαι αυτοενισχιόμενα monitor, για το home studio μου!!Παιδιά πάνω σε αυτό το θέμα δεν έχω πολλές γνώσεις, και ζητώ τη βοήθεια σας!!

Έχω δεί τα M-Audio Ηχεία Studiophile BX-8A γύρω στα 395 ευρώ, που τυγχάνει να τα έχει και το πλαίσιο!!  http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1032569&page=6&category=69977637&catalog=19

 

Πέρα από κάποια φωνητικά, ασχολούμαι πολύ με κατασκευή ήχων και ρυθμών, για τα όργανα μου!! Αυτό το αναφέρω, για να καταλάβετε περίπου, τι θέλω!!

Σε αυτά τα λεφτά για 8ιντσα κάνω καλή επιλογή, ή έχετε να προτείνετε κάτι καλύτερο!! Θα χαρώ πολύ να μου απαντήσετε!! φιλικά Γιάννης!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι εμπεριστατωμένες απαντήσεις μ αρέσουν :D 

 

για αρχή μην ψωνίσεις τίποτα που έχει σχέση με ήχο απ το πλαίσιο γιατί είναι πολύ ακριβό

 

σε αυτή την κατηγορία εφόσον πας για 8" και υποθέτω τα χρήματα σου είναι 400

τότε να ξέρεις ότι τα monitor που θα πάρεις δεν θα έχουν και τρελές διαφορές

εγώ σου προτείνω τα prodipe σε αυτά τα χρήματα

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

για αρχή μην ψωνίσεις τίποτα που έχει σχέση με ήχο απ το πλαίσιο γιατί είναι πολύ ακριβό

 

 

Αυτό δεν νομίζω ότι ισχύει - σε κάποια προϊόντα μάλιστα έχει καλύτερες τιμές από thomann.

 

Στα 400 eu πάνω κάτω είσαι μεταξύ M-audio BX8A, samson rubicon 8, krk rp8, prodipe και στα yamaha hs80m, event TR8 λίγο πιο πάνω. Κάνε μια βόλτα στα μαγαζιά, άκουσε τα και κάνε την επιλογή σου :)

Peace, Love, death metal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε, σου μιλάω από προσωπική πείρα. Κοίταξε και τα Genelec, την μικρότερη κατηγορία αυτοενισχυόμενων που έχει. Νομίζω ότι είναι τα 8030. Τα έχω και εγώ. Είναι λίγο πιο ακριβά από τα χρήματα που θέλεις να δώσεις αλλά νομίζω ότι αξίζει τον κόπο. Τα έχω ευχαριστηθεί και με άκουσμα μουσικής και με εγγραφές. Ριξε τους μια ματιά (ακουστιά  ;D) Νομίζω ότι αξιζει .....

Καλές αγορές και εγγραφές

Κeep on bluesing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό δεν νομίζω ότι ισχύει - σε κάποια προϊόντα μάλιστα έχει καλύτερες τιμές από thomann.

 

Στα 400 eu πάνω κάτω είσαι μεταξύ M-audio BX8A, samson rubicon 8, krk rp8, prodipe και στα yamaha hs80m, event TR8 λίγο πιο πάνω. Κάνε μια βόλτα στα μαγαζιά, άκουσε τα και κάνε την επιλογή σου :)

 

χαμηλότερη τιμή από thomann μπορεί να έχει αλλά ποιος είπε ότι ο

thomann έχει τις χαμηλότερες τιμές?

σίγουρα αναφέρεσαι σε m-audio τα οποία τα πουλάει σε τιμές λιανικής

αλλά οι τιμές λιανικής της elina είναι πολύ χαμηλές

σε μαγαζιά που ασχολούνται με το αντικείμενο θα βρεις πιο χαμηλές τιμές απ το πλαίσιο

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω προτεινω yamaha hs80m!αν και 100 ευρω παραπανω απο thomann πιστεψε με θα σε ικανοποιησουν.Πολυ καλος ηχος και πολυ καλη στερεοφωνια!

όποιος μπορεί κάνει, όποιος δεν μπορεί κρίνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά!! σας ευχαριστώ πολύ ! όλους, για την ανταπόκριση, και βοήθεια σας!!!!τελικά πήγα και άκουσα κάποια, Μάλλον θα καταλήξω στα M-AUDIO! αλλά μόνο αν βρω τα παλιά σε στόκ τα STUDIOPHILE BX8A!! τα καινούρια τα DELUX πρέπει να έχουν ρίξει την ποιότητα κατασκευής, για να κρατήσουν τιμή!!! προσωπική μου πάντα άποψη!!!!Φιλικά Γιάννης!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σας κρύβω, ότι με τα SAMSON rubicon τα 8ιντσα, με βάλατε στον πειρασμό!! Τα βρήκα στο musica.gr 435 ευρά!! έχετε δει καλύτερη τιμή μπας και γλιτώσω κάτι; να είσαστε όλοι καλά!!!!Φιλικά Γιάννης!!!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου