Προς το περιεχόμενο

Ποιό Delay?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να τσιμπίσω ένα πεταλάκι delay και είμαι ανάμεσα στα

-Digitech Digidelay

-Boss DD-20

-TC Electronic ND1 Nova delay

 

Τα έχει δοκιμάσει κανένας? Ξέρω πως το digitech έχει τα μισά λεφτά αλλά αξίζει να δώσω τα διπλά για κάτι καλύτερο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεταξυ των digitech k DD20 σαφως το δευτερο.......ειναι ΤΟ delay τοσο απο αποψη χρηστικοτητας οσο και ηχων αν θελεις delay σε φορματ stompbox και η τιμη του για αυτα που προσφερει ειναι απολυτως ικανοποιητικη......

 

Το tc δεν το εχω δοκιμασει αλλα το ονομα ειναι βαρυ και δυσκολα θα ειναι κατι κακο......(μοναδικο προβλημα που βλεπω να εχει επαναλαμβανω χωρις να το εχω δοκιμασει και χωρις να ειμαι απολυτα σιγουρος για αυτο ειναι οτι επιτρεπει την επιλογη μονο μεταξυ 2 preset delays....ας το επιβεβαιωσει καποιος.....)

 

Αν τα χρηματα δεν ειναι προβλημα και σε ενδιαφερει ιδιαιτερα το θεμα delay σε πεταλι δες και to timefactor της eventide

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω το DD20 και θα συμφωνήσω απόλυτα με τον φεντεριάρη. Μου βγήκε πολύ καλύτερο απ'ότι περίμενα. Το μόνο που πρέπει να ξέρεις είναι ότι τρώει τις μπαταρίες για πλάκα, οπότε ένα εξωτερικό τροφοδοτικό είναι απαραίτητο.

Σύγκριση με το tc δεν μπορώ να κάνω γιατί δεν το έχω ακούσει ποτέ. Το Digidelay είναι επίσης πάρα πολύ καλό αλλά δεν παίζει να σου προσφέρει τις δυνατότητες και την ευχρηστία του DD20.

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν μερικά delay που έχουν πολύ χαρακτήρα,

ακριβές επιλογές αλλά όχι μακρια απο ένα dd20.

Αν ακούσεις π.χ ένα sib echodrive δίπλα σε ένα dd20 θα

πάθεις σοκ για το πόσο τζιτζικι ακούγετε το boss.

Το Dls Echotap είναι επίσης ένα τέτοιο πετάλι, το t-rex

επίσης, το tc vintage επίσης, το maxon ad 900 ή 999 επίσης.

Πιό φτηνό αλλα κλασσικό το eh memory man......

Και του jam που είχα ακούσει πολύ καλο. Ψαξ'το λίγο

και επειδή είναι το αγαπημένο μου effect και το έχω ψάξει

οι επιλογές είναι πολλές

www.facebook.com/pulsedot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το dls δεν είναι αναλογικό, είναι ψηφιακό αλλά με tone και όγκο, με tap που είναι πολύ χρήσιμο. Το sib είναι λαμπάτο,

ψηφιακό, αλλά πολυ ζεστό. Δεν έχω ακούσει ακόμα το nova,

αλλά γράφονται σε ξένα forums τα καλύτερα.

www.facebook.com/pulsedot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αωτιπρόσωπος είναι η Όμικρον, αλλά τα δίνει και στο guitar store, δεν ξέρω αν τα έχει φέρει ακόμα. Όταν το ακούσεις

πέρνα απο τον κουρμπή να ακούσεις το dls και το sib Αν τα

έχει φέρει τα sib

www.facebook.com/pulsedot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να τσιμπίσω ένα πεταλάκι delay και είμαι ανάμεσα στα

-Digitech Digidelay

-Boss DD-20

-TC Electronic ND1 Nova delay

 

Τα έχει δοκιμάσει κανένας? Ξέρω πως το digitech έχει τα μισά λεφτά αλλά αξίζει να δώσω τα διπλά για κάτι καλύτερο?

 

Εξαρταται τι θελεις ....

 

Αν θες ενα ΑΠΛΟ delay με δυνατοτητα tap tempo και ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΗΧΟ παρε το Digidelay

 

Aν θες ενα delay που να κανει "της παναγιας τα ματια" παρε το BOSS (και αυτο εχει καλο ηχο αν και κατα τη γνωμη μου κατωτερο του Digidelay το οποιο στο αναλογικο του simulation ειναι απιστευτο.)

 

Αν θες ενα εξαιρετικο ψηφιακο hi fi delay (& εχεις και ΦΡΑΓΚΑ) παρε το Nova Delay

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου