Προς το περιεχόμενο

Ποιό Delay?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να τσιμπίσω ένα πεταλάκι delay και είμαι ανάμεσα στα

-Digitech Digidelay

-Boss DD-20

-TC Electronic ND1 Nova delay

 

Τα έχει δοκιμάσει κανένας? Ξέρω πως το digitech έχει τα μισά λεφτά αλλά αξίζει να δώσω τα διπλά για κάτι καλύτερο?

 

Εξαρταται τι θελεις ....

 

Αν θες ενα ΑΠΛΟ delay με δυνατοτητα tap tempo και ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΗΧΟ παρε το Digidelay

 

Aν θες ενα delay που να κανει "της παναγιας τα ματια" παρε το BOSS (και αυτο εχει καλο ηχο αν και κατα τη γνωμη μου κατωτερο του Digidelay το οποιο στο αναλογικο του simulation ειναι απιστευτο.)

 

Αν θες ενα εξαιρετικο ψηφιακο hi fi delay (& εχεις και ΦΡΑΓΚΑ) παρε το Nova Delay

 

+1!!!

 

To digidelay είναι από τα αγαπημένα μου πεταλάκια και έχω δοκιμάσει κσι περάσει από πολλά delay!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις απολυτο δικιο το μπερδεψα με το vintage delay. :wink:

 

γενικα με την t.c electronics δεν τα παω καλα εχει μια "εμφυτη ψηφιακιλα" σε ολα τα προϊοντα της που προσωπικα με ενοχλει (σε αλλους βεβαια αρεσει πολυ) :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικα με την t.c electronics δεν τα παω καλα εχει μια "εμφυτη ψηφιακιλα" σε ολα τα προϊοντα της που προσωπικα με ενοχλει (σε αλλους βεβαια αρεσει πολυ) :wink:

 

Kι εσύ τέκνον SF; tongue0020.gif

 

Σε γενικές γραμμές συμφωνώ με τον Γινάργυρο. Αντί να σου πω τις προσωπικές μου προτιμήσεις σε delays, και να προχωρήσω στα γνωστά "γιατί δεν κοιτάς κι αυτό", "τσέκαρε κι εκείνο" κλπ., δεν θα σε μπερδέψω και από τα 3 που πρότεινες θα προτιμούσα το TC.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πήρα το DD-20 γιατί ήθελα τις ανέσεις του. Εκ των υστέρων δεν μου άρεσε καθόλου ο ήχος του αλλά θα το κρατήσω στην πεταλιέρα μου έστω σαν δεύτερο.

 

Σκέφτομαι να πάρω ένα δεύτερο αυτή τη φορά αναλογικό για να το χρησιμοποιώ για χόρους κ όχι για επαναλήψεις...

 

Το digidelay εμένα προσωπικά με εξέπληξε και σίγουρα αξίζει τα λεφτά του...

 

Πάντως το δελταδελτα-είκοσι είναι το καλύτερο all-around σε πετάλι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το DigiDelay είναι πολύ ωραίο, ειδικά στην ρύθμιση Tape, αλλά δεν έχει μνήμες.

 

Αν κάποιος θέλει μνήμες πολλές ... μπορεί να πάει και σε πολύεφφε γιατί η τιμή του DD-20 μαζί με ένα adaptor δεν είναι πολύ μακριά απο ένα μεταχειρισμένο GT-8 που στα ψηφιακά εφε είναι μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να τσιμπίσω ένα πεταλάκι delay και είμαι ανάμεσα στα

-Digitech Digidelay

-Boss DD-20

-TC Electronic ND1 Nova delay

 

Τα έχει δοκιμάσει κανένας? Ξέρω πως το digitech έχει τα μισά λεφτά αλλά αξίζει να δώσω τα διπλά για κάτι καλύτερο?

 

Εξαρταται τι θελεις ....

 

Αν θες ενα ΑΠΛΟ delay με δυνατοτητα tap tempo και ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΗΧΟ παρε το Digidelay

 

Aν θες ενα delay που να κανει "της παναγιας τα ματια" παρε το BOSS (και αυτο εχει καλο ηχο αν και κατα τη γνωμη μου κατωτερο του Digidelay το οποιο στο αναλογικο του simulation ειναι απιστευτο.)

 

Θα συμφωνήσω με τον Superfunk ;)

 

Aν θες μια φτηνή και καλή λύση, πάρε το DigiDelay, αλλιώς το DD20. Τα είχα και τα 2 για αρκετό διάστημα...

 

Διάβασε μια παλιά μου κριτική στο DigiDelay:

http://www.noiz.gr/modules.php?name=Reviews&rop=showcontent&id=57

 

ΥΓ: άσχετα με το ποιο delay θα επιλέξεις τελικά, η χρήση εξωτερικής τροφοδοσίας (και όχι μπαταριών) είναι ΕΠΙΒΕΒΛΗΜΕΝΗ...

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ Elavd: Η εξωτερική τροφοδοσία εννοείται. Με τρώει όμως λίγο και το tc...

 

@Angleos: Πολυεφέ έχω, το πουλάω και δεν θέλω να πάρω άλλο (εκτός απο το G-System :) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου