Προς το περιεχόμενο

Ξέρει κανείς τις Harley Benton guitars?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σκεφτόμουν ν' ανοίξω νηματάκι πλάκα πλάκα καθώς ο Σεπτέμβρης ενδέχεται να με βρει σχεδόν μόνιμα στο εξωτερικό οπότε για να μην κουβαλάω κιθάρα σκεφτόμουν να πάρω μία από το UK.. και μιας και δεν είμαστε για έξοδα και επειδή είμαι και leftης μου έκατσε στο μάτι αυτή

 

http://www.thomann.de/gr/harley_benton_l_450plus_cb_lh_vintage.htm

 

Από χαρακτηριστικά λέει πάντως..τι να θέλει κάνα καλό nut? μία παλιά les paul harley benton πάντως είχε και long tennon neck.. δεν ξέρω γι' αυτήν δε λέει.

 

αν την έχει παίξει κανείς καλοδεχούμενο ένα review..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε σύγκριση με άλλα value for money όργανα πάντως (βλ. Bacchus guitars) πρέπει να είναι πολύ της πλάκας... μην πολυενθουσιάζεστε με τις Harley Benton παιδιά... ρωτήστε κανένα οργανοποιό ή οποιονδήποτε σχετικό να σας πει βασικά ελαττώματα που έχουν παρατηρήσει. Εννοώ ψαχτείτε παραπάνω για όσους θέλουν να δώσουν λίγα και καλά για ένα βασικό τους όργανο. Αν είναι για κάτι τελείως για φτηνή ευχαρίστηση, πειράματα κλπ, τότε δεν τίθεται θέμα, βουρ στον πατσά (και κακώς ασχολούμαστε και τόσο πολύ δηλ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις φωτογραφίες πάντως σε εμφάνιση σκίζουν.

πχ μια τέτοια θα τη χτύπαγα.

http://www.thomann.de/gr/harley_benton_hbl450gt_p90.htm

 

Την έχω! Άλλαξα τους μαγνήτες την 1η μέρα(ήθελα πιο high output) αλλά κατά τ' άλλα είναι Οκ. Και δε χρειάστηκε να τρίψω τα τάστα όπως κάνω με πολλές φθηνές κιθαρούλες. Καλό καπάκι gold, 3-4 piece σώμα.

Πέρα απ τους μαγνήτες(προσωπική προτίμηση), μόλις βγει απ την κούτα: μολυβάκι στο nut, νέες χορδές, σετάπ.

 

 

Για όποιον θέλει να βασιστεί πάνω σε 1 όργανο, δε μπλέκει καθόλου με τεχνικά και είναι το 1 και μοναδικό του που θα έχει για practice, πρόβα, studio, live... ας πάρει κάτι πιο high spec σε medium budget: Vintage icon, Epiphone με gibson pickups, VGS eruption, Hagstrom swede κλπ κλπ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πεταμένα λεφτά....Με λίγα παραπάνω παίρνεις μια Epiphone, μια Cort, μια Squier κ.λ.π. , και δεν χρειάζεται να αλλάξεις μαγνήτες ή να βαράς τα τάστα να μπούν μέσα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου