Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρική Για Metal(μεχρι 1700)


mustaine

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαχαχαχαχαχαααααα αυτό το thread όλο μου θυμίζει παλιές ιστορίες. Θυμήθηκα τώρα που πριν από πολλά χρόνια ήθελα να πάρω μια κιθάρα να κάνει παρέα με την esp μου αλλά να έχει σταθερό καβαλάρη. Γενικά κοιταγα γκιπσονοειδή κατάσταση. Ενα βράδι ένας γνωστός στα Γιάννενα (εκεί εμενα τότε) πάνω στην κουβέντα μου πετάει ότι έχει gibson για πούλημα σε πολύ καλή τιμή, γυρω στο χιλιάρικο. Φτιάχνομαι και'γω, του λέω φερε να δω, και βγάζει από τη βαλίτσα μια (καθ'όλα ποθητή κατα τ'άλλα) ES-175!!!! Εκεί του λέω, "ρε Κώστα ωραίο εργαλείο, δε λέω, αλλά εγώ με αυτά που παίζω τι ακριβώς να την κάνω???" "Οχι ρε, μου λέει, ξερεις τι γκάζι έχει??? Ασε που θα σου μείνει για μια ζωή..."

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ασχετο εννοείται, αλλά έτσι κι αλλιώς για φούντο πάμε.

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 92
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

odis13 το ξερω το ξερω...

Ολες...

Το μονοθεσιο για να πηγαινει γρηγορα τα παιδια στο σχολειο

Το ford για να κραταει τη θεση στο παρκιν οταν περνει το μονοθεσιο

Την νταλικα για να μεταθερει τις μερεντες

Το αρμα για να μην της τη λενε στο δρομο που θα τη βλεπουν με το μονοθεσιο

Και το τρακτερ για να καλλιεργει κολοκυθια.

Και ξερεις γιατι τα θελει ολα?

 

G.A.S

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Ε, ρε γλέντια... χώστε!

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια το θεμα το ανοιξε το θεμα το ανοιξε o mustaine για να τον βοηθησουμε! Φανταζεστε να βλεπει τον αριθμο των σελιδων να αυξανεται, να ανοιγει με καποια αγωνια τις καινουργιες σελιδες και να βλεπει τις διαφωνιες σας? :roll: Κριμα ειναι!!!

 

Λοιπον, εγω θα σε συμβουλευα να δεις και καμια Carvin ή Brian Moore! Πολλοι ωραιες κιθαρες κατα τη γνωμη μου, προσιτες και ευελικτες! Εχει μοντελα τυπου les paul οπως και strat! Πολυ γνωστοι κιθαριστες παιζουν με αυτες! Μπορει να μην ειναι και οι πιο γνωστες μαρκες, αλλα αξιζουν καθε ευρω που θα δωσεις!!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχαχαχαχαααααα αυτό το thread όλο μου θυμίζει παλιές ιστορίες. Θυμήθηκα τώρα που πριν από πολλά χρόνια ήθελα να πάρω μια κιθάρα να κάνει παρέα με την esp μου αλλά να έχει σταθερό καβαλάρη. Γενικά κοιταγα γκιπσονοειδή κατάσταση. Ενα βράδι ένας γνωστός στα Γιάννενα (εκεί εμενα τότε) πάνω στην κουβέντα μου πετάει ότι έχει gibson για πούλημα σε πολύ καλή τιμή' date=' γυρω στο χιλιάρικο. Φτιάχνομαι και'γω, του λέω φερε να δω, και βγάζει από τη βαλίτσα μια (καθ'όλα ποθητή κατα τ'άλλα) ES-175!!!! Εκεί του λέω, "ρε Κώστα ωραίο εργαλείο, δε λέω, αλλά εγώ με αυτά που παίζω τι ακριβώς να την κάνω???" "Οχι ρε, μου λέει, ξερεις τι γκάζι έχει??? Ασε που θα σου μείνει για μια ζωή..."

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ασχετο εννοείται, αλλά έτσι κι αλλιώς για φούντο πάμε.[/quote']

 

 

Χαχα!!!, φανταζεστε τον Vrass να παιζει τιποτα brutalιες και να shreddαρει με φουλ γκαζι με την ES?????? Βρες την κιθαρα αυτη και ανεβασε κανα βιντεακι με deathιες με αυτη την κιθαρα!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να την πήρε κάποιος που έπαιζε δημοτικά σε πανηγύρια τελικά. Κρίμα γιατί ήταν ωραία κιθάρα, και αυτοί τις πετσοκόβουνε συνήθως.

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που είπε κάποιος για Carvin...Στο σιτε τους λέει ότι χρησιμοποιούν το τάδε fretwire,που είναι το καλύτερο.Ενας γνωστός μου όμως μου είπε ότι έχουν πρόβλημα τα τάστα τους.Αλλά για ράδιο αρβύλα το κόβω.

 

 

Λοιπον σοβαρά τώρα μόλις θυμήθηκα μια κιθάρα που είναι γάαντι για το φίλο και ξέρω που μπορει να τη δοκιμάσει.

FRAMUS STREETWALKER!!!!!!!!!!

Extreme non-strat σώμα,floyd rose (το σταθεροποιείς) και ένα σετ καφρομαγνήτες από τον κύριο Seymour duncan.Αλλά η πόρωση είναι αυτό που κάνα στο neck.Βάλαν ένα Hotrail και δίπλα του ακριβώς ένα true singlecoil,και έτσι μπορείς να επιλέξεις είτε hb στο neck είτε ένα highgain sc για αυτό το κλασσικό ποζερομεταλλάδικο ήχο.

Και θα γλιτώσεις και 400 -500 ευρώ για ενισχυτή

 

http://www.framus.de/modules/frameset/frameset.php

 

Επειδή δε δουλέυει σωστά το link πάντε στο products, streetwalker.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με τις Carvin... Μην τις φοβάστε, κατασκευαστικά είναι άψογες κιθάρες. Δεν θα έλεγα ότι έχουν metal προσανατολισμό, είναι μοντέρνες all-round κιθάρες, πράγμα όχι απόλυτο, αφού ο καθένας μπορεί να την παραγγείλει με ότι χαρακτηριστικά θέλει, οπότε και να της δώσει έναν πιο εξειδικευμένο χαρακτήρα. Το πρόβλημα είναι οτι ο εδώ αντιπρόσωπος δεν είναι και ο καλύτερος σε τιμές και η εξυπηρέτηση είναι αναλόγως τα κέφια του. Μπορεί βέβαια κάποιος να την παραγγείλει απ'ευθείας από το εργοστάσιο. Ενας γνωστός που το είχε κανει έτσι, είχε μπλέξει τόσο πολύ με το τελωνείο, που είπε ότι την επόμενη φορά θα κάνει τη δουλειά μέσω αντιπροσώπου και ας του ηοστίσει και λίγο παραπάνω.

 

Οι Framus είναι επίσης πολύ καλοφτιαγμένες και με καλής ποιότητας επώνυμα parts. Οι τιμές τους είναι σε πολύ λογικά επίπεδα λόγω του ότι είναι γερμανική εταιρία και γλυτώνουμε δασμούς, ακριβά μεταφορικά κτλ. Αυτό που με χαλάει σε αυτές είναι τα σχήματα και το design τους γενικότερα, αλλά αυτό είναι υποκειμενικό.

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μπα? Βάζει και η gibson καφρομαγνήτες? Κάτι θα ξέρει... :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης βάζει μονούς θορυβόδεις σαπουνοειδής μαγνήτες.Και τι με αυτό?Η μόνη λογική που το εξηγεί είναι ότι αυτοι στη Gibson θέλουν να πουλήσουν μέχρι και σε αυτό το κομμάτι του αγοραστικού κοινούπου θέλει μεταλλάδική κιθάρα με active ηλεκτρονικά(γιατί μεταλλάδικες κιθάρες βγάζει αρκετές η Gibson).Oτι θέλει ο πελάτης κάνουν.

Δες το αλλιώς.Ποσα μοντέλα φοράνε EMG και πόσα μονούς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου