Προς το περιεχόμενο

Τι εστί Fantom X :)(Γενικα ηχο και ενορχηστρωση)


taskor

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξέθαψα 2 από τα αγαπημένα μου κομάτια.Είναι εξ ολοκλήρου με Fantom x,(εκτος ηλ. κιθάρα που παίζει ο φίλος μου ο Π.)τύμπανα srx 1 dynamic drums .

Λοιπόν καθήστε και απο(laugh)στε τα. ;D

Δεκτά πάσης φύσεως σχόλια(κατα προτίμηση θετικά). ;)

Με ενδιαφέρει πολύ η γνώμη σας γιατί δε γράφω με studio monitors,

αλλά με hi-fi ηχεία,καλά όμως(B&W)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Επειδή τα έχω περάσει κι εγώ αυτά,που ποστάρω ένα κλιπ και δεν απαντάει κανένας(μα κανένας) και το θεωρώ αν μη τι άλλο άκομψο....

σπάω το ρόδι(και τον όρκο σιωπής που είχα αναφορικά με το Noiz) και τα κατεβάζω-->μου βγήκε σε καλό

Προσωπικά τα κομματάκια μου άρεσαν ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ-έχουν μια γλυκιά πίκρα(μου θυμίζει σε σημεία Queen-με το πρώτο άκουσμα πάντα-σε άλλα σημεία hard rock 80's-δεν τα λέω αυτά βέβαια για κακό-I lοve this stuff).

Για τους ήχους τι να πω;Το hammond το λάτρεψα σαν ήχο-το πιάνο είναι αρκετά καλό εως άριστο-o ήχος των drums καλούλης είναι-η κιθάρα(lead) μόνο σαν ήχος πάντα μου φαίνεται λίγο plastique(όχι πολύ).

Η ενορχήστρωση είναι δικιά σου υπόθεση εμένα μου αρέσει πάντως πολύ(εξάλλου γι'αυτό μου άρεσαν και τα κομμάτια)

όσον αφορά τον ήχο γενικά σαν μίξη εμένα μου φαίνεται λίγο πριμαριστή,θα ήθελα λίγη περισσότερη "μπασίλα",αλλά

αυτό δεν χαλάει το τελικό αποτέλεσμα!

Θεωρώ ότι είσαι σε πολύ καλό δρόμο!!!!!!!!

KEEP ROCKING

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eυχαριστώ φίλε amorphosynth για τις παρατηρήσεις σου.(επιτελους :D)

Τα hammonds όντως πολύ ζεστα είναι απο το srx 7 ultimates keys

Για τα τύμπανα θα συμφωνήσω...(ήδη απωλήθη ;D addictive και ξερό ψωμί)

Τώρα για τα πρίμα που ανάφερες,ναι,θα πω την αμαρτία μου,τρελένομαι

αλλά μάλλον θα πρέπει να προβώ σε αγορα studio monitors και να

να τα προσέχω στο εξής περισσότερο ::).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορω να πω οτι ο ηχος μου θυμησαι πολυ Bad  Company αλλα δυστυχως δεν μου εμεινε τιποτα γιατι δεν υπηρχε μια μελωδικη γραμμη αυτο το κατι που θα με κανει να θελω το ξανακουσω.Μου φανηκε σαν σολο ξεκομενο απο καποιο κομματι(το πρωτο).Το ιδιο ισχυει και για το δευτερο μονο που τα ακκορντα(ειδικα τα ακκορντα) και καπου λιγο το σχημα μου θυμησαι καργα το Hello του Λαιον Ριτσι.

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά πότε το ανέβασες και δεν το πήρα χαμπάρι? Και ποιός ξεφτιλισμένος τόλμησε να μην απαντήσει?

 

Μόλις γύρισα απο ένα σκυλογλεντο και με επανέφερες ρε φίλε! Το πρώτο ειδικά πολύ πιασάρικο. Αμα του βάλεις και απο πάνω έναν ψιλοσατυρικό στίχο (στυλ αλλάξανε τα γούστα σου) με μια δυνατή ροκ φωνή θα γίνει κορυφαίο. Το δεύτερο πολύ μπαλαντίτσα, αλλα κ αυτό ωραίο.

 

Ωραία δουλειά φίλε. Δεν ήξερα ότι γίνονται τέτοια θαύματα με ένα συνθ μόνο. Μήπως να τα πουλήσω όλα και να πάρω συνθ?  ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία δουλειά φίλε. Δεν ήξερα ότι γίνονται τέτοια θαύματα με ένα συνθ μόνο.

Με ένα απλό συνθ οχι,με ένα Fantom ναι!!!

(Ωχ...Καλα μη βαράτε ;D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορω να πω οτι ο ηχος μου θυμησαι πολυ Bad  Company αλλα δυστυχως δεν μου εμεινε τιποτα γιατι δεν υπηρχε μια μελωδικη γραμμη αυτο το κατι που θα με κανει να θελω το ξανακουσω.Μου φανηκε σαν σολο ξεκομενο απο καποιο κομματι(το πρωτο).Το ιδιο ισχυει και για το δευτερο μονο που τα ακκορντα(ειδικα τα ακκορντα) και καπου λιγο το σχημα μου θυμησαι καργα το Hello του Λαιον Ριτσι.

Ναι,ειναι λίγο μπέρδεγουει φάση χωρίς τα λόγια του το κομμάτι.

Αφού να φανταστείς και εγώ μπερδευόμουνα χωρις τη μελωδική γραμμή την ώρα

που το δούλευα. ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου