Προς το περιεχόμενο

Portable Recorder


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψαχνω ενα Portable Recorder για να γραφουμε τις προβες μας (Full Band)και οτι ιδεες γενικα μου ερχονται οταν ειμαι σπιτι.

ψαχνοντας βρηκα δυο αρκετα φθηνα

 

http://www.thomann.de/gb/zoom_h1.htm

 

http://www.thomann.de/gb/tascam_dr_05.htm

 

τα εχει δοκιμασει κανεις?

θα μπορεσω να εχω ενα καλο αποτελεσμα με full band(μην ειναι κανα τερμα μπουκομενο απο τα μπασα )

εχετε μηπως να προτινετε κατι αλλο δοκιμασμενο κοντα στα 100ευρω

 

ευχαριστω!  :)

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα το Η1 πριν μία εβδομάδα, επηρεασμένος από τα πολύ καλά μικρόφωνα των μεγάλων του αδερφιών (Η2 - Η4)

Μέχρι στιγμής δείχνουν (ακούγονται εννοώ) πολυυυυύ καλά. (δεν ξερω αν είναι τα ιδία όμως...)

Χειρισμός πολύ εύκολος

Το βρίσκεις και στην Ελλάδα με ίδια ή και καλύτερη τιμή από του Θωμά. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω προσφατα πηρα το Η1 για την ιδια χρηση.

Το auto level δεν μ αρεσει για προβα,μαλλον ειναι καλο μονο για ομιλιες,οποτε καλυτερα να παρεις manual τη σταθμη. (Στο Η2 λειτουργει καλυτερα το συγκεκριμενο χαρακτηριστικο καθως εχει κι αλλες επιλογες)

Γενικα γραφει μια χαρα και σε "δυνατη" προβα παρεμειναν ολα ευδιακριτα και καθαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 και απο εμένα για το H1. Tο έχουμε χρησιμοποιήσει τόσο σε πρόβες όσο και σε λάιβ με πολύ καλά αποτελέσματα. Το μόνο που θα πρέπει να προσέξεις είναι το που θα το βάλεις, να βάλεις στο Off το Auto-Level και να βάλεις χαμηλά το Input Level ώστε να μην έχεις clipping στην ηχογράφηση σου.

Η κατασκευή του ακόμα, φαίνεται λίγο... ψεύτικη, αλλά αυτό και μόνο, φαίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου