Προς το περιεχόμενο

Wanna groove!Μίξη προς αξιολόγηση.


Vasmar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ σας! Ανεβάζω το σύντομο αυτό (κομμάτι?) clip προς αξιολόγηση /κριτική κλπ όσον αφορά τη μίξη και γενικά τα της παραγωγής.Επειδή αρχίζει και με απασχολεί όλο και περισσότερο το κεφάλαιο "home αξιοπρεπής παραγωγή" και σιγά σιγά επενδύω σε αυτόν τον τομέα (πχ,πριν λίγο καιρό ήταν η πρώτη μου επαφή με μικρόφωνα/προενισχύσεις),θα με ενδιέφερε πολύ η κριτική/συμβουλές/υποδείξεις  από τους έμπειρους του forum για το αποτέλεσμα του clip. Να πω εδώ αφενός ότι το main riff στα ρυθμικά είναι πολύ επηρεασμένο από ένα backing track που κυκλοφορεί στο net (για να μην πω εν μέρει κλεμμένο :D) γιατί μου άρεσε πολύ κι αφετέρου πως δεν είναι σε καμία περίπτωση ολοκληρωμένο κομμάτι/αξιόλογη σύνθεση.Ανέβηκε για να σχολιαστεί ..η παραγωγή  :)

Για πρώτη φορά σε αυτό το clip 1)ηχογράφησα ηλεκτρική με μικρόφωνα.2)επεξεργάστηκα midi τύμπανα(velocity κλπ) ,επομένως μου ανοίγονται σιγά σιγά νέοι ορίζοντες και θα ήθελα τη γνώμη σας για την προσπάθειά μου αυτή :)

 

Anyway,πολλά λόγια χωρίς λόγο...! Enjoy!

 

Wanna_groove.mp3

it's all about balance...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλωσόρισες στο μαγικό κόσμο του μικροφώνου πάνω στη γρίλια.  ;D

 

Το κλιπ σου το βρίσκω ηχητικά άψογο (μου άρεσε ιδιαιτέρως το μπάσο) οπότε ουδεμία παρατήρηση έχω να κάνω.

 

Πες μας και εξοπλισμό και τοποθέτηση αν θες.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mικρε...εισαι το μεγαλυτερο ταλεντο στο φορουμ.

Δεν εχω ξανασυναντησει τετοια ωριμοτητα και πολυπραγμοσυνη απο τοσο νεο ανθρωπο.Μη σου πω και απο μεγαλυτερους...

 

Ο ηχος σου ειναι αψογος,τα αυτια και το μυαλο σου εχουν πυξιδα,η δε κιθαρα σκοτωνει,σφυζει απο μουσικοτητα.

 

Θελω να μου κανεις τη χαρη να αρχισεις να τραγουδας,να ηχογραφεις τη φωνη σου και να μην κανεις πισω σ αυτο.

 

Σου ακουγομαι υπερβολικος?Δεν πειραζει.

Υποκλινομαι.

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Θερμά συγχαρητήρια νεαρέ μου!

Προσωπικά θα μου άρεσε λίιιγο πιό πολύ αν:

1. Είχε ελαφρώς λιγότερα πρίμα (κύρια το hi hat και δευτερευόντως η κιθάρα)

2. Είχε λίγο πιό τονισμένα το ταμπούρο και κάποιες μεσαιοχαμηλές συχνότητες στα μπάσα

...but that's me buddy, bravo!

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρα πολυ καλο.

Ισως χανεται λιγο το ταμπουρο-ετσι για να λεμε τωρα-αλλα το ολον ειναι σχεδον αψογο.

Οπως παντα εξαιρετος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

!!!Tι να πω, με καλύψανε οι προλαλλήσαντες! Οι κιθάρες ειδικά είναι εξαιρετικότατες (και σαν παίξιμο).

 

 

Θελω να μου κανεις τη χαρη να αρχισεις να τραγουδας,να ηχογραφεις τη φωνη σου και να μην κανεις πισω σ αυτο.

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Anyway,πολλά λόγια χωρίς λόγο...! Enjoy!

I enjoyed it indeed.

Πολύ ωραίος ήχος, δυναμικές, phrasing, μουσικότητα, παίξιμο, εκφραστικότητα. Το πας και σε πάει.

Και κάτι πολύ σημαντικό. Φτιάχνεις κλίμα στο κομμάτι, μέσα στο οποίο κλίμα, αναπτύσεις ένα μουσικό λόγο συγκεκριμένο, με νόημα και άποψη, δεν πλατιάζεις.

Μπράβο και από μένα.

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου