Προς το περιεχόμενο

Bauccus μπασα?


fleaman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα γνωριζετε τα συγκεκριμενα οργανα?Ιαπωνικης κατασκευης!Τι ξερετε γιαυτα και γενικοτερα θα τα συστεινατε για επενδυση?Η γνωμη σας ειναι πολυτιμη καθως σκεφτομαι σοβαρα την αγορα ενος μοντελου τους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στανταρ το είδες στον Κουρμπή ε; Θεωρούνται καλά Γιαπωνέζικα μπασοκιθαρόνια, που δεν βγαίνουν εύκολα από Νιχον! Τες πα, τα δοκίμασες; Αν ναι πως σου φάνηκαν;

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στανταρ το είδες στον Κουρμπή ε; Θεωρούνται καλά Γιαπωνέζικα μπασοκιθαρόνια, που δεν βγαίνουν εύκολα από Νιχον! Τες πα, τα δοκίμασες; Αν ναι πως σου φάνηκαν;

 

Τι ειναι το Νιχον?Anyway μου αρεσαν αρκετα,ειναι επιθετικα rockoμπασα βασικα αν και μου φανηκε λιγο χαλαρη η B σχετικα με τα Warwick που ειναι το διλημα μου!Σκεφτομαι να τα προτιμισω απο τα warwick απλα κολαω στο γεγονος οτι δεν ειχα ιδεα περι της εταιρειας (τ παιζει απο κατασκευαστικης αξιοπιστιας) γι αυτο θα θελα τη γνωμη σας αν η συγκεκριμενη εταιρεια αξιζει επενδυσης η οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νιχον= Η κανονική ονομασία της τζαπάν.

 

Κοίτα πρόκειται για καλά μπάσα, τα οποία για κάποιο λόγο και αυτά δεν εξάγονται από Ιαπωνία. Τώρα γιατί δεν ξέρω, αλλά μάλλον θα έχει να κάνει με την ιδιοσυγκρασία τους σαν λαός. Σαν αξιοπιστία δεν έχω ακούσει κάτι το κακό, αλλά από την άλλη δεν είναι και πολύ γνωστά.

Σαν συμβουλή δεν ξέρω τι να σου δώσω. Απλά αν δοκιμάσεις και άλλα μπάσα και τελικά δεις ότι σου κάθεται κουτί, τότε γιατί όχι;

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης απ οτι κοιταξα τουλαχιστον στο Google δεν βρηκα επισημο site!Ουτε καν κανενα βιντεακι στο youtube!Οπως και να το κανουμε ειναι λιγακι αποθαρυντικο αυτο..Εχω δοκιμασει παρα πολα μπασα και εχω καταληξει ή σε καποιο Warwick (κατα προτιμηση Infinity η Streamer Jazzman) ή Bauccus!Ασε που εμφανισικως τα Bauccus ειναι αψογα ενω με τα Warwick εχω ενα προσωπικο κολημα να βρισκω καπως το να φαινονται καθαρα τα ξυλα χωρις καποιο φινιρισμα!Ειδικα τα ανοιχτοχρωμα ξυλα προσωπικα εμφανισιακα τα βρισκω αρκετα ασχημα!(και ξερω οτι η πλειοψηφια των μπασιστων πιθανοτατα θα διαφωνισει μαζι μου! :D ) Συνεπως αν καταληξω σε καποιο Warwick θα κανω αρκετα μεγαλο συμβιβασμο στην εμφανιση για χαρη του ηχου τους που μαρεσει αρκετα!Τα Beauccus πο την αλλη ειναι πολυ δελεαστικη προταση αλλα αν δεν μαθω καποια πραγματα γι αυτα την βρισκω αρκετα ριψοκινδυνη λυση...Help!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε κοίτα τα μπαχους είναι μικρή, οικογενειακή σχεδόν επιχείριση. Βάλε πχ Bauchus japan ή κάτι τέτοιο και όλο και κάποιο φορουμ θα βρεθεί. Αν ψιλοξέρεις Ιαπωνικά (χλωμό ως αδύνατο μάλλον) τότε θα βρεις και κάτι παραπάνω.

 

Γενικότερα οι περισσότεροι από αυτούς τους θησαυρούς που βγαίνουν από αυτούς (το έχεσα εντελώς), δεν έχουν επίσημο site. Είπαμε γιαπωνέζοι!

Πάτε εδώ να έχεις διάβασμα

 

Κι ειδικότερα αυτό το site είναι θησαυρός για όποιον ψάχνεται με τα γιαπωνέζικα http://www.guitarsjapan.com/

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οτι θυμαμαι απο μια ερευνα που ειχα κανει πριν χρονια οταν ειχα παρει απο την Ishibashi μια Bacchus telecaster (απιστευτη κιθαρα btw) οι BACCHUS φτιαχνονται απο μια μεγαλη εταιρεια οργανων που λεγεται deviser...

 

ψαχνοντας βρηκα και το site τους ισως σε βοηθησει (αν ξερεις nipponεζικα... :) )

 

http://www.deviser.co.jp

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψαχνοντας βρηκα και το site τους ισως σε βοηθησει (αν ξερεις nipponεζικα...

 

Λιγο δυσκολο να καταλαβω..Εκτος αν βρω μεταφραστικο προγραμμα...χαχα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι BACCHUS φτιαχνονται απο μια μεγαλη εταιρεια οργανων που λεγεται deviser...

 

Είδες να η μπούρδα που άκουσα και πέταξα ότι πρόκειται περί μικρής εταιρίας.

 

Γράψτε ζογκ (εκτός αν πουλήθηκε σε αυτήν και κανείς δεν το πήρε χαμπάρι! :lol: )

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου