Προς το περιεχόμενο

Το καλύτερο guitar mag Σεπτεμβρίου '07 είναι...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

... αδιαμφισβήτητα το Guitarist! To πήρα σήμερα και δεν πίστευα στα μάτια μου. Εκτός από την ανανέωση, έχει γίνει και αύξηση της ύλης και των άρθρων τουλάχ. κατά 150%. Θα μου πάρει κανένα μήνα να το διαβάσω ολόκληρο...

 

Βεβαίως, έχει τα εξής σπαρταριστά θέματα: preview στον νέο 100% λαμπάτο Line 6, μεγάλο αφιέρωμα στην μουσική ιστορία της Les Paul Standard και reviews 6 μοντέλων (φτηνών έως πανάκριβων) , τεστ των ολοκαίνουργιων ενισχυτών Fender '57 Deluxe, AC15TV, των πολυαναμενόμενων PRS SE Semi Hollow και Οne (αυτή με τον έναν P90), ολόκληρης της σειράς πεταλιών της Barber, το τοπ τεν της καλοκαιρινής NAMM, συνεντεύξεις από Iommi & Butler, guide για στρατ σεταπ με εικόνες και απλές εξηγήσεις... συστήνεται ανεπιφύλακτα.

 

Φευγαλέα, είδα μια κορυφαία στιγμή στην συνέντευξη του διδύμου Iommi - Butler. Σε μια στιγμή τους ρωτάνε πώς συγκρίνουν τους εαυτούς τους με το νέο μέταλ κίνημα, και ο Butler απαντά: "Εντελώς διαφορετική μουσική με μας σήμερα. Όταν παίζουμε με αυτούς τους τύπους, δεν βλέπω οποιαδήποτε σύγκριση, όπως πχ. συγκροτήματα σαν τους Dimmi Burger..." Kαι σημειώνει το περιοδικό: "Μάλλον εννοεί τους Dimmu Borgir..." Γέλια που έχουν να πέσουν...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Συμφωνώ, τα παιδιά στο Guitarist κανανε φοβερή αναβάθμιση. Πολλά και πλούσια θέματα και τεστ (δεν τα ξαναγράφω, τα είπε ήδη ο Bloody) και ένα layout που διευκολύνει το διαβασμα κατα πολύ. Η χαρά του gear freak! Το πρόβλημα είναι ότι εδώ στην Ελλάδα είναι πανάκριβο και στις περισσότρες περιοχές δεν το βρίσκεις καν, ασε την συνέπεια των διανομέων τύπου οσον αφορά τις ημερομηνίες κυκλοφορίας. Εγώ εδώ και ενάμισι χρόνο κατεφυγα στη λύση της συνδρομής, και το έχω στις 16 καιθε μηνα (εκτος αν πεφτει σ/κ) στην πόρτα μου άριστα πακεταρισμένο και προστατευμένο απο κακοτοπιές και το κυριότερο, στη μισή τιμή σχεδόν. Συνιστώ το ίδιο σε όλους. Ερχεται γύρω στα 100-110¤ η ετήσια συνδρομή.

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το φέρνουν (όποτε κάτσει) τα μαγαζιά και τα περίπτερα που πουλάνε ξένα περιοδικά. Επίσης το βρισκεις και στον Καγμάκη, ίσως και σε άλλα μαγαζιά με μουσικά όργανα. Πάντως το τρέχον τεύχος για το οποίο γίνεται λόγος δε νομίζω να έχει κυκλοφορήσει ακόμα στην Eλλάδα. Ο διανομέας εδώ αργεί 15-20 μερες (συνήθως). Ειναι το τευχος 294 και έχει στο εξώφυλλο μια Les Paul.

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τσεκαρε το μαγαζακι ξενου τυπου στην ομονοια

τα φερνει ολα εγκαιρως

κ 2ον παπασωτηριου στη στουρναρη

-=Dream Within A Dream=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μαγαζί του ξένου τύπου ειναι πού στο περίπου???
Έβγα από την έξοδο Πανεπηστημίου/Σταδίου του ηλεκτρικού και πιάσε την Πανεπηστημίου προς τα πάνω(αντίθετα από τα τουτου) και θα πέσεις απάνω του στο πρώτο στενό.Είναι περίπου απέναντι(και διαγώνια) από τα PMW.Αν θυμάται και κάποιος άλλος,ας τα επαληθεύσει...μην τον στείλω σε κάνα άκυρο τον άνθρωπο...

Μυστικό:Τα 80's είναι κιτς πλεον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ σωστά spie. Επίσης δυο σίγουρα σημεία είνα τα δυο μεγάλα περίπτερα που φέρνουν ξένα περιοδικά κοντά στη γωνία Πανεπιστημίου - Χαριλάου Τρικούπη, επί της Πανεπιστημίου στο δεξί πεζοδρόμιο καθώς την κατεβαίνεις.

 

Χαμός γίνεται μες στο περιοδικό... έχει και παρουσίαση της Tele του Joe Strummer των Clash, συνέντευξη των αγαπημένων μου Russian Circles, άρθρο για τη χρήση του phaser - flanger, 11 mini reviews με πετάλια, μπάσα, digital recorders...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου