Προς το περιεχόμενο

Ποια ειναι η καλύτερη φωνή στην Ελλάδα?


lambrosgg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 210
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Εγώ θεωρώ μεγάλες φωνές αυτές των Μητροπάνου (μπορεί να φαλτσάρει, αλλά φαλτσάρει ωραία, άσε που όσο μεγαλώνει η φωνή του βελτιώνεται..), Βιτάλη (ακούστε μόνο το "Μακριά μου να φύγεις").

 

Επίσης μου αρέσει η φωνή του Αλκίνοου Ιωαννίδη και του Παπακωνσταντίνου, σαν πιο ιδιαίτερη. Αυτά για τους εν ενεργεία τραγουδιστές.

 

Πάντως Ξυλούρη και Καζαντζίδη θα κάνουμε χρόνια να ξαναδούμε... αν ξαναδούμε.

 

Υ.Γ. Αν και το είδα πολλές φορές να αναφέρεται, δεν πιστεύω ρε παιδιά ότι ο Νταλάρας έχει ωραία φωνη. Είναι καλός τραγουδιστής, μου αρέσει και μένα. Έχει τραγουδήσει σχεδόν τα πάντα, αλλά η φωνή του μου ακούγεται σαν νιαούρισμα. Ειδικά στα πρώτα του τραγούδια όταν ήταν νέος...

Θεέ μου, δως μου υπομονή...ΤΩΡΑΑΑΑΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

ΜΑΝΩΛΗΣ ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ! δυνατη φωνη απιστευτη ανατολιτικη χροια μοναδικοι λαρυγισμοι τρελα γυρισματα γαματο γρεζι! εκανε πραγματα και θαυματα με τη φωνη του που δεν εκανε κανενας! τραγουδουσε σε τουλαχιστον 3 διαφορετικες γλωσσες! καΘε τραγουδι το ελεγε ξεχωριστα και με τον δικο του τροπο! εχει πει περιπου 650 τραγουδια! ενα παραδειγμα των δυνατοτητων της φωνης του ειναι το τραγουδι "ΜΑΝΩΛΙΑ" ! ο ποιο αδικιμενος τραγουδιστης! οποιοι δεν ειναι ρατσιστες θα τον 'αναγνωρισουν'! στελιος καζαντζιδης στρατος διονυσιου νοτης σφακιανακης οι επομενοι μεγαλοι κατα εμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχε επιστρέψει για κάποιο διάστημα και σχημάτισε τους Biomechanical αλλά από τότε δεν έχω ακούσει νέα του.Το 2008 με αυτούς είχε βγάλει το Cannibalised αλλά από τότε χάθηκε... :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου