Προς το περιεχόμενο

απορία για το neck radius και το action σε stratocaster


takis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οκ...εκλεισε warmoth :wink:μηπως ξερεις ποσο περιπου θα μου στοιχησει;στο περιπου να ξερω τι μου γινεται...100ευρω πανω 100 κατω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

στο site τους έχει ότι πληροφορία θέλεις :wink:

 

1 ευρω= 1,32 δολλάρια

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως μαλλον απο warmoth θα το παραγγειλω

Φίλε takis όταν σου έρθει η κιθάρα ενημέρωσέ μας πόσο σου κόστισε συνολικά γιατί κι εγώ το ψάχνω τελευταία για τη Warmoth (αν και προέχει η αγορά ενισχυτή...) και με φοβίζει λίγο η φάση με το τελωνείο...

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok αλλα και εγω δεν θα το παρω συντομα...απλα ηθελα να σημειωσω σε ενα χαρτι πως ακριβως θελω το μανικι και ποσο θα μου στοιχησει και καποια στιγμη που θα εχω τα λεφτα θα το παρω.τωρα προεχει η ...καρτα ηχου :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ έκανα το ίδιο και υπολόγισα ότι το κόστος κατασκευής είναι περίπου 760€. Όμως είδα στο site της Warmoth την απάντηση ενός Έλληνα που λέει ότι τα μεταφορικά+τελωνείο του βγήκαν 421$ (περίπου 320 €), γεγονός που με ανησύχησε.

Ο Superfunk βέβαια μέχρι στιγμής είναι τυχερός (φτου να μη τον ματιάσω) και έχει γλιτώσει το τελωνείο από ότι λέει, αλλά εγώ προσωπικά δεν θα ήθελα να ρισκάρω τόσα χρήματα...

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι ρε...νομιζω οτι Product Total:377$ και Shipping Charges:44$=421$ συνολικα.δηλαδη το προιον 377$ και μεταφορικα 44$=total 421$.μπορει ομως να κανω και λαθος...δεν εχω παραγγελνω συχνα απο εξωτερικο 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

UPS Express Air estimated shipping rates:1 Guitar Neck - up to 4lbs $46.00 USD

US Parcel Post Air estimated shipping rates:1 Guitar Neck - up to 4lbs $29.00 USD

αυτα ειναι τα μεταφορικα για το neck που θελω να παραγγειλω....τωρα για τελωνειο δεν νομιζω ρε γαμωτο...ξερεις τι εννοει λεγοντας:up to 4lbs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως όπως τα λες πρέπει να είναι... :lol: Μάλλον τα μεταφορικά είναι 44€.

Δεν ξέρω αν βοηθάει, αλλά παρθέτω αυτό το link που βρήκα που υποτίθεται γράφει το νόμο με τον οποίο κοστολογείται η εισαγωγή μουσικών οργάνων στην Ελλάδα να κατάλαβα καλά.

 

Στο link αυτό κατέληξα μέσω του site της Warmoth και γράφοντας "ΜΟΥΣΙΚΑ" με οδήγησε στο link που προανέφερα.

 

Αν κάποιος καταλαβαίνει περισσότερα, ας ρίξει λίγο φως

(Καλά το topic ξεφυγε τελείως... :lol: )

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον elavd,εστειλα στην warmoth το πως θελω να ειναι το μπρατσο της strat και τους εστειλα με τα εξης χαρακτηριστικα:

 

1.back shape standard eric clapton

2.nut material:corian nut

3.inlay:like srv...

4.truss rod:vintage style

5.keys:gotoh lock

6.frets:stainless steel

7.22frets

8.radius:12'

9.fingerboard:indian rosewood

10.neck wood:hard maple

το μπρατσο για ολα αυτα μου απαντησαν οτι θα κοστισει $272.00

και..."Shipping is $14.50 within the States"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου