Προς το περιεχόμενο

Τremolo και flanger?


zephyrous

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας φίλοι!σκοπεύω να κάνω μία αγορά που θα περιλαμβάνει δύο πεταλάκια,1 tremolo & 1 flanger,αν και στο tremolo έχω σχεδόν καταλήξει στο tremster της T-Rex έχω πρόβλημα στο να εντοπήσω το flanger,έχοντας ώς δεδομένο ότι ψάχνω για κάτι περισσότερο μοντέρνο σε ήχο και όχι τόσο vintage τι θα προτείνατε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου ακους tool τι το σκεφτεσαι? παρε το boss bf3 κ θα σε καλυψει τελειως! εχει απειρους ηχους. εγω πηρα το mxr flanger κ γι αυτα που παιζω με απογοητευσε κ στο τελος ξαναπηρα το boss bf3. βαλτο μπροστα απο την distortion.

 

οσο για το tremolo εγω εχω το tc electronic. επομενως καπου στα ιδια εισαι. πολυ καλη επιλογη εκανες. σε πιο μοντερνο μου αρεσε αρκετα κ το stereo pulsar (το μικρο) της ehx.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως να θέλεις να δοκιμάσεις και το tremolo της Voodoo-Labs. Προσωπικά βρίσκω ότι έχει περισσότερες επιλογές από το tremster αν και οπαδός της T-Rex. Παίζει από ελαφρύ tremolo έως stuttering ήχους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το τρεμολο της trex δεν εχει square wave mode. απο τα φτηνα και προσιτα με αρκετες ρυθμισεις, ειναι το Pulsar. το εχω και το θεωρω εξαιρετικο value for money ;)(αν θες να το παρεις παντως παρε το μικρο γιατι αυτο που εχω εγω ειναι σαν ταψι.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω θα σου προτεινα το Liqua flange της Line 6 εχει πολυ ενδιαφερον ηχους και παραλλαγες που μπορεις να κανεις

 

http://line6.com/tonecore/liquaflange.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για πιο μοντερνο flanger οπως λες , θα σου προτεινα το tc electronic.το ακουσα στο guitar store και ειναι πολυ καλο-ησυχο-και με απιστευτο buffer.βεβαια , το γυριζεις και σε chorus με ενα διακοπτακι και επισης εχει και ποτενσιομετρο ρυθμισης εισοδου (gain) . δως του μια ευκαιρια να το ακουσεις. ΑΞΙΖΕΙ :wink:

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το LINE6 Modulation Modeler κανει ωραια tremol_ακια και Flanger.

 

[spam] [spam] [spam] [spam] [spam] [spam] [spam] [spam]

 

Αν ψηνεται κανεις, πουλαω ενα αμεταχειριστο σε πολυ καλη τιμη...

 

[spam] [spam] [spam] [spam] [spam] [spam] [spam] [spam]

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

κι εγω θα σου προτεινα το tremolo της voodoo labs (λογω πολλων δυνατοτητων - συγκεκριμενα μεγαλο ευρος στις ταχυτητες του tremolo), και το tc electronic που εχει πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης και ηχου, και πολλες δυνατοτητες. ακουσε το ομως πριν το παρεις, γιατι ο ηχος του ειναι πιο πολυ ηχος φετας παρα πεταλιου, και αν παιζεις με πεταλια μπορει και να μην σε ικανοποιησει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου