Προς το περιεχόμενο

Hardcore για Hiphop γνώμες μουσικές-ηχοληπτικές


trigga

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάτι που προσέχω εγώ και δεν ξέρω είναι οτι ξεπερνάω το overhead της μίξης στο ρεφρέν και μου φάινεται να παραμορφώνει.Για δείτε το λίγο κι αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν κατάλαβα καλά έκανες πανω κάτω λίγο απο τις αλλαγές που πρότεινα. Κοψε ακομα 1-2 db απο το ταμπούρο, αν δεν βαριέσαι χώσε και λίγο δυναμικές στο midi που έχεις σχεδιάσει για τα drums και τέλος πρόσεξε να μην σου παραμορφώνει το ρεφραιν γιατι όντως κάπου πικαρει μου φαίνεται όταν μπαινει και η wah κιθάρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι θα ήταν καλύτερο αν μπορούσες να «εναρμονίσεις» το HiHat με το Snare .

Μου φαίνεται σα να μη δένει η πληροφορία του χώρου που έχει στο snare με το Flat του HiHat.

Δεν εννοώ υπερβολές και δεν ξέρω αν το vsti που είπες ότι δουλεύεις σου δίνει αυτή τη δυνατότητα .

Λέμε τώρα…¶λλωστε Γούστα Είναι Αυτά !!!

Κατά τΆ άλλα το Snare έχει πολύ καλό ήχο(θα συμφωνήσω ότι θέλουν λίγο δούλεμα οι δυναμικές του) ….

Η Μπότα νομίζω θέλει λίγο «τσίμπημα» γύρω στους 2500-3000 για να πάρει λίγο ατάκα .

Και τέλος ….

Θέλω να σου πω ότι το κομμάτι σου απλά….Σπέρνει !!!!

ι ζωντανοί με τους ζωντανούς και οι παντρεμένοι με τους παντρεμένους .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

tugito τώρα την ψάχνω τη φάση.

nikosxidis ευχαριστώ και σε σένα.Θα φροντίσω να πειραματιστώ λίγο ακόμα με το κομμάτι, ούτως ή άλλος το είχα σκαπό αυτο.

 

Ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρων και τη βοήθεια.

 

Υ.Γ.Επίσης την οικογένεια μου,τους κολλητούς μου,την κοπέλα μου,τον μάνατζερ μου,την εταιρία μου,το μαγαζί μου,τον σκύλο μου τον Μηνά,την θεία την Ευτέρπη για την κολοκυθόπιτα,τον μπακάλη για τα γιόκο τσόκο,τη φουρνάρισα για το χωριάτικο,τον αλβανάκο που μου καθαρίζει το ποδήλατο κάθε μέρα,σόρρυ όποιον ξέχασα,τους υπόλοιπους σας εύχομαι να περάσετε μια καλή ακρόαση, ναπούμ.

 

Υ.Γ. ίσως φταίει η ώρα,λάβετε το υπόψην κιαυτό πρίν την κάθε σας κίνηση....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Γεια σου Trigga

Για αρχη πρεπει με καποιον τροπο να δοκιμασουμε και εμεις

την κολοκυθοπιτα της θειας Ευτερπης!!!!

 

Για το κομματι.

 

Περνεις τα τουμπανα και τα πας ολα πιο πισω

εκτος της μποτας που οπως ειπαν και πριν απο μενα θελει

πολλες μυτες. Συνηθως σε αυτο το στυλ κιθαρες και μποτες

ειναι μπροστα.

 

Εδω

www.savefile.com/files/1096584

μια προσπαθεια να φυγει το ταμπουρλο και τα χι χατ :D

απο την μουρη μου και να ερθουν τα riffουλακια λιγο πιο

μπροστα.

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν σύνθεση είναι μια χαρά το κομμάτι, μπράβο! Μπορεί να εξελιχθεί ακόμη παραπάνω, αλλά και έτσι όπως είναι, πολύ καλό.

 

Πέρα από αυτά που σου είπαν τα άλλα παιδιά, πρόσεξα και κάτι που με ξένισε λίγο : σε κάποια σημεία, νομίζω προς το τέλος του κομματιού, μαζί με το hihat και το snare ακούγεται και το ride, κάτι που θα μπορούσε να γίνει μόνο από drummer με τρια χέρια :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου