Προς το περιεχόμενο

πικαπ


nik_scarlets

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ξεθαψα σημερα κατι παλια βινυλια του πατερα μου και συνεδεσα και το πικαπ του.. παραδοξως δουλευουν ολα ακομα πολυ καλα.. εχω μια απορια ομως , που ισως σε καποιουσ φανει αστεια..

εχω ακουσει να λενε για αναποδο παιξιμο των δισκων. τι ακριβως ειναι αυτο και πως γινεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς ανάποδο παίξιμο; Στα σχετικά καινούργια turntables υπάρχει κουμπί reverse που παίζει ανάποδα το δίσκο (δηλ. αντίθετα από τη φορά του ρολογιού) και βέβαια ακούγονται όλα ανάποδα 8O . Αυτό πάντως μπορείς να το κάνεις και χειροκίνητα :lol: (με direct drive turntable καλύτερα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσεχε όμως μη βάλεις κανέναν δίσκο του Πανούση γιατί άκουσα ότι είναι αντίχριστος και αν τον παίξει ανάποδα θα έχει κρυφά σατανικά μυνήματα και θα γίνεις δούλος του σαρδανάπαλου... :twisted: :twisted: :twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν πολλά κρυμένα μηνύματα σε τραγούδια, ακόμα και επι εποχής Led Zeppelin.. Έχω τσεκάρει προσωπικά το Stairway to heaven και όντως υπάρχουν κάτι ξεγυρισμένα "satana" και "satan"..

Πράγμα που δεν με χαλάει, αν έτσι την βρίσκανε να βγάζουν τραγουδάρες...

 

Όσο για το θέμα μας, κρίμα είναι τα καημένα τα βινύλια, για να είναι του πατέρα σου το Πικ Απ, δεν θα έχει Reverse Playing, και το χειροκίνητο reversing είναι επωδυνο sport.... ¶σε που, άσχετα με το τί λένε, λίγοι δίσκοι έχουν <<κρυμμένα μηνύματα", αν ο πατέρας σου άκουγε ABBA, ξέχασέ το...!!!

 

Γιατί δεν βάζεις το Wavelab στο PC σου, έχει λειτουργία reverse και κάνεις την δουλειά σου χωρίς κόπο/ζημιές...! Ως γνωστόν, τα mp3 δεν χαλάνε με τέτοιους πειραματισμούς..!! :wink: :wink:

The lunatic is on the grass..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πράγματι υπάρχουν κρηένα μυνήματα,μέχρι και στα κάλαντα.Και για του λόγου το αληθές

 

http://www.blackstate.gr/Flash/Jingle_Bells_Reversed.swf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πράγματι υπάρχουν κρηένα μυνήματα' date='μέχρι και στα κάλαντα.Και για του λόγου το αληθές

 

http://www.blackstate.gr/Flash/Jingle_Bells_Reversed.swf[/quote']

 

xa xa xa xa xa xa xa :lol: :lol: :lol: :lol:

The lunatic is on the grass..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

Αυτο ειναι κορυφαιο..... και στο youtube αμα ψαξετε για κρυμμενα μυνηματα, θα βρειτε πολλα τετοια... αλλα αυτο με τα καλαντα τα ξεπερναει ολα....

What frequency are YOU getting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mου φυγε λίγο υγρό απο πίσω μεσημεριάτικα γαμώ.Έχω και ανοιχτή την ένταση γιατί παίζω κιθάρα κ έμεινα κόκαλο.

Πιο ανώδυνα τα λέμε αυτά ρε.

 

Υ.Γ.Και δεν έχω ξεκινήσει ακόμα την καριέρα μου σαν ροκ στάρ.Περίμενε να ζήσω και γώ λίγο απο τη χλυδή και μετά με ΄βαζεις ανάποδα μηνύματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου