Προς το περιεχόμενο

JJ EL84 και JJ 12ΑΧ7


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξερετε αν ύπαρχει κάνενας να πουλάει εδώ ελλάδα???

Γιατι στο Θωμά απο ότι είδα δέν έχει...και γιά να μην μπλέκω με αμερική...

Απο ότι έχω ακούσει και διαβάσει καθάρίζουν αρκετά οι JJ την μουντιλα του epiphone valve head 5W...

 

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσεκαρε στον Ντούκα: http://www.guitars.gr/HTML/tubes.html

Παρε και ενα τηλ εδώ: http://www.diyaudio.gr/jj_tesla_gr.htm

 

...και αν ακομα δεν βρεις ακρη ή καποια άλλη "πηγή" στην Ελλάδα, οπλισου με υπομονη και κανε μια παραγγελια απο banzaieffects.com ...μια JJ 12αχ7 και μια JJ EL84 θα σου βγουν περιπου 19 ευρώ μαζι με τα μεταφορικα...στειλτου mail πρωτα να βεβαιωθεις αν τις εχει στοκ...

 

Καλή τυχη...

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...Αpussyα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ότι έχω ακούσει και διαβάσει καθάρίζουν αρκετά οι JJ την μουντιλα του epiphone valve head 5W...

 

 

???? Δηλαδη ????

 

Ριξε μια ματια σε αυτον

 

EMM. S. KONTIZAS & Co E.E. - ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΟΥ 24 - Τ.Κ.185.31 ΠΕΙΡΑΙΑΣ - ΤΗΛ.:210 41.27.752 - FAX:210 41.27.584

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ότι έχω ακούσει και διαβάσει καθάρίζουν αρκετά οι JJ την μουντιλα του epiphone valve head 5W...

 

 

???? Δηλαδη ????

 

 

Τι ακριβως θές να σου εξηγήσω???

Εχω διαβασει και ακουσει ... (δεν ειμαι και πολυ γνώστης με τα ηλεκτρονικα, λαμπες  κλπ) οτι βελτίωνετε ο ήχος στον Epiphone αμα αλλαξεις τις stock λαμπες που εχει σε αντιστοιχες JJ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι jj είναι μια χαρά λάμπες, τις χρησιμοποιώ χρόνια και τις συστήνω, μην περιμένεις να ακούσεις όμως κάποια αισθητή διαφορά στον ενισχυτή σου, εκτός κι αν αυτές που φόραγε ήταν λάμπες... φωτισμού  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι jj είναι μια χαρά λάμπες, τις χρησιμοποιώ χρόνια και τις συστήνω, μην περιμένεις να ακούσεις όμως κάποια αισθητή διαφορά στον ενισχυτή σου, εκτός κι αν αυτές που φόραγε ήταν λάμπες... φωτισμού  :D

 

Βασικα ειναι πολυ μουντος και λογο και ελειψης του Tone δεν έχω αλλο τρόπο να τον καθαρίσω...

Σκεφτομαι και κανα mod οπως του BitMo και να τον κάνω να vox-ισει και λιγο...

Προς το παρόν όμως μονο λάμπες σκεφτομαι...

Οι stock δεν ξέρω τι είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλα με τον Ντούκα (guitars.gr) και θα βρεις άκρη.

Δεν ξέρω μήπως η 12AT7 είναι πιο καθαρή λάμπα για την προενίσχυση. Αυτός θα ξέρει καλύτερα και θα σου προτείνει.

Ο ενισχυτής μου (Laney LC30) φορούσε TAD που θεωρούνται καλές, αλλά όταν έβαλα τις JJ σε όλες τις θέσεις είδα μεγάααααλη διαφορά. Και πλέον δε σκέφτομαι καν να τον πουλήσω....

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου