Προς το περιεχόμενο

Turbo - X. Γνώμες - Εμπειρίες;


nosak23

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αθλιο ωράριο και μισθό πείνας έχει το 80% των Ελλήνων' date='[/quote']

 

Ναι αλλά στο Πλαίσιο έχουν και το συνεχές πρήξημο από γνώστες και "γνώστες" καθώς και την υποχρέωση να φοράνε αυτά τα πανάθλια μπλουζάκια στυλ ομάδας ποδοσφαίρου με τα ονόματά τους από πίσω.

LEGO people live in houses made of their own flesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 71
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Να σου πω, ελπίζω να βλέπει κανένας απο το πλαίσιο τι γράφω μπάς και με προσλάβει για δευτερη δουλειά στο τμημα προπαγάνδας του πλαισίου, γιατι δεν μου φτάνει ο αθλιος μισθός μου που τον βγάζω με άθλιο ωράριο.

 

Οχι, δεν έχω σχεση με το πλαίσιο και όντως βλέπω οτι έγραψα πολύ θετικά πράγματα γι αυτό χωρίς λόγο, αλλα είναι αλήθεια οτι εγώ δεν είχα πρόβλημα, γενικά τα περιφερειακά των pc χαλάνε καποια στιγμή και καθε 4-5 χρόνια αναγκαστικά κάποιος αν θέλει να εχει γρήγορο μηχάνημα και κυρίως να παίζει εφαρμογές rendering και παιχνίδια πρέπει να τα σκάει.

 

εγώ θα ξανααγοράσω πλαίσιο απλά θα πάρω ξεχωριστα κομμάτια και θα τα συνθέσω μόνος μου, αφο υ εμείς γενικά ξέρουμε απο σύνθεση

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πώς γίνεται εγώ που ψωνίζω συνέχεια απο το πλαίσιο να εχω καλή εξυπηρέτηση και να μην έχω πρόβλημα στις αλλαγές που έχω κάνει σε κάτι που χάλασε εντός εγγύησης?

 

Οταν αγόρασα το zen touch και είχε πρόβλημα με τον δίσκο του και κόλλαγε' date=' μου το άλλαξαν χωρίς κάν να το δούνε,

 

Το ίδιο και η motherboard που μου κάηκε.

 

Τι δηλαδή , επειδή δεν είχαν βάλει καθόλου ανεμιστήρες μέσα στο turbo x , και ψηνοντουσαν όλα για 1 χρόνο? εγω το δούλευα απο το πρωί μεχρι το βράδυ και δεν έβαζα ανεμιστήρες γιατι ήξερα οτι ειναι στην εγγύηση και θα μου το άλλαζαν,

 

Αθλιο ωράριο και μισθό πείνας έχει το 80% των Ελλήνων,[/quote']

 

 

ΧΑχαΧΑ!!

Ωραίος!!! Μα καλά μου λες οτί δεν σου έβαλε ανεμιστήρες αυτή η "Υπέροχη" εταιρία και εσένα δεν σε πείραξε καθόλου? Τι να πω? :roll:

 

Υ.Γ.: Εγώ όσα parts τους πήγα έπρεπε πρώτα να περάσουν απο Ιερά εξέταση από τους έμπειρους και καταρτιτεσμένους τεχνικούς του Πλαίσιο!

Music is the answer

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά τα posts του djven_om, ελπίζω ότι είναι σαφές για πιο λόγο επέλεξα να πάρω θέση υπέρ του "Πλαισίου". Δυστυχώς είναι σαφές ότι ο ξερολισμός μερικές φορές αγγίζει νέα επίπεδα. Κατά τα άλλα, να έχετε κατά νου ότι ο/η djven_om σύντομα θα γίνει πολύ πλούσιος/α καθότι έχει βρει τον τρόπο να επισκευάζει τα καμένα πίξελ σε οθόνες TFT. Περιμένουμε με αγωνία τα στοιχεία του για να του πάω δύο-τρεις που έχω.

 

Τα λέω καλά taq;

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την οθονούλα της samsung θελω εγώ την 20αρα

tft που την δίνει 200 ευρώ . MONO?

 

Τέλος πάντων, ο φίλος που έκανε το αρχικό πόστ θέλει γνώμες για το turbo -x

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι περίεργο το πως επισκεύασε (αν) τα καμμένα πίξελ.

Το πιό πρακτικό και απλό είναι να κάνεις ένα ζούλιγμα με το δάκτυλο στην περιοχή του καμμένου πίξελ με πιθανότητα 20-30% να πάρει ρεύμα επιτέλους και να ανάψει.

Οι εταιρείες παραγωγής έχουν γνωστοποιήσει εδώ και χρόνια ότι υπάρχει ένα 5% αναγνωρίσιμο ποσοστό σφαλμάτων όσο αφορά τα καμμένα πίξελ στις οθόνες TFT κατά την διάρκεια παραγωγής τους από το εργοστάσιο.

Κάποιες προσφέρουν αντικατάσταση του μοντέλου έστω και με ένα, άλλες πάνω από 5 καμμένα πίξελ ή όταν 2 από αυτά είναι κολλητά.

Σέβομαι την θέση σου υπέρ, αλλά διαφωνώ πάρ αυτα κάθετα. Όχι ως ανταγωνιστής όμως της εταιρείας Πλαίσιο.

Η συντριπτική πλειοψηφία των πόστ νομίζω ότι είναι απένατι σε όσα λές...

Χαίρομαι που προσωπικά έχεις όπως και 1-2 άλλοι άψογη συμπεριφορά...

Αλλά δεν ισχύει πλειοψηφικά για το σύνολο. Λυπάμαι.

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την οθονούλα της samsung θελω εγώ την 20αρα

tft που την δίνει 200 ευρώ . MONO?

 

Τέλος πάντων' date=' ο φίλος που έκανε το αρχικό πόστ θέλει γνώμες για το turbo -x[/quote']

 

Ναι, θέλει γνώμες και ΕΜΠΕΙΡΕΙΕΣ! :wink:

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά τα posts του djven_om' date=' ελπίζω ότι είναι σαφές για πιο λόγο επέλεξα να πάρω θέση υπέρ του "Πλαισίου". Δυστυχώς είναι σαφές ότι ο ξερολισμός μερικές φορές αγγίζει νέα επίπεδα. Κατά τα άλλα, να έχετε κατά νου ότι ο/η djven_om σύντομα θα γίνει πολύ πλούσιος/α καθότι έχει βρει τον τρόπο να επισκευάζει τα καμένα πίξελ σε οθόνες TFT. Περιμένουμε με αγωνία τα στοιχεία του για να του πάω δύο-τρεις που έχω.

 

Τα λέω καλά taq;[/quote']

 

 

Λοιπών...όλοι οι έξυπνοι μαζεύτηκαν....................Δείτε πρώτα τι έγραψα και μετά πετάξτε την εξυπνάδα σας...Είπα οτι εφτιαξα κολλημένο pixel όχι καμμένο. Αν ξέρετε κάποια βασικά πράγματα απο Η/Υ θα ξέρατε οτι υπάρχει διαφορά! Πληροφορίες για το πως το έφτιαξα θα βρείτε με ένα search στο google βάζοντας "fix stuck pixels"

 

Εντάξει ειδικοί μου????????

(κουρδίστε καμιά κιθάρα και άστε τους Η/Υ σε εμάς που ξέρουμε)

 

Ο ΞΕΡΟΛΑΣ

Peace :P :P

 

Υ.Γ.: Wow! αν θέλεις στείλε τις προβληματικές οθονούλες σου να στις φτιάξω..δεν υπάρχει πρόβλημα..

Music is the answer

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν σπουδαίο service επίσης!! Πήρα μια καινούργια 19" Τft και είχε 1 κολλημένο pixel (μπλέ)' date=' πήγα οπότε στο Πλαίσιο και μου είπαν οι τεχνικοί τους οτι δυστηχώς δεν γίνεται τίποτα και οτί φταίει η εταιρία που την έφτιαξε...εμπειροι τεχνικοι! Την πήρα ξανά σπίτι και την έφτιαξα μόνος μου και είναι κομπλέ εδώ και ένα χρόνο (και συνεχίζει)...[/quote']

 

Kύριε... ξερόλα! Αν ήσουν πραγματικός ξερόλας κι όχι γιαλαντζί, θα ήξερες ότι εδώ και μερικά χρόνια υπάρχει τεράστια ιστορία με τα καμένα - κολλημένα με τη μπάλα πίξελς στις TFT. Τόσο που ελάχιστες ψυχές νομίζω δεν ξερουν τι γίνεται, και για αυτούς το Πλαίσιο έχει ΣΗΜΑΤΑ με ΜΕΓΑΛΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ μπροστά από τα σταντς των οθονών που αναφέρει το πόσα καμμένα πίξελς καλύπτει η εγγύηση για επιστροφή της οθόνης της εκάστοτε εταιρίας και αλλαγή της, το πόσα χρόνια τους καλύπτει η εγγύηση, αν είναι οn-site κλπ. Και οι τεχνικοί είναι τόσο "έμπειροι" μάλιστα που λούζονται τον ξερολισμό του καθενός!

 

Εντάξει ειδικοί μου????????

(κουρδίστε καμιά κιθάρα και άστε τους Η/Υ σε εμάς που ξέρουμε)

 

Να προσκυνήσουμε τώρα ή μετά;; Σε αυτό το φόρουμ υπάρχουν πολύ περισσότεροι που ασχολούνται εντατικά με τους υπολογιστές από όσο έχεις πάρει χαμπάρι, επαγγελματικά ή απλά από χόμπι. Τώρα αν 22 χρόνια πριν που έγραφα τις πρώτες μου γραμμούλες σε Βasic εσύ ήξερες τι πάει να πει 6502, είχες δει floppy drive από κοντά και ΔΕΝ δούλευες με... κασσέτες, σου βγάζω το καπέλο και μπαίνω στη σειρά για αυτόγραφα.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά και στο επόμενο θύμα :P

 

Χαλάρωσε μάγκα και κατούρα και λίγο με την basic που έγραφες, όλοι έχουμε τις ειδικότητες μας στον κόσμο των Η/Υ, εσυ ξέρεις basic!! Bravooooooo, θα ήσουν πολύ χρήσιμος πριν 20 χρόνια! Είπα εγώ τιποτα για τα καμμένα ή κολλημένα (τα οποία δεν καλύπτονται απο καμία εταιρία) ? Δεν είπα...είπα απλά το οτι ο καταρτιζμένος τεχνικός του Πλαίσιο οχι απλά δεν μπορούσε να μου φτιάξει το κολλημένο pixel αλλά επίσης με διαβεβαίωσε οτι δεν φτιάχνεται με τίποτα. :lol: :lol:

κατάλαβες?

 

[/u]

Music is the answer

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου