Προς το περιεχόμενο

Σχετικά με το θώμα


garrett

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταρχήν καλός σας βρήκα μιας κ ειναι το πρώτο μου ποστ εδώ.Είχα μια απορια σχέτικα με το Θώμα.πόσες μέρες κάνουν να έρθουν ας πουμε μια κιθαρα κ μια σκλήρη θήκη απο εκει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κάνω λάθος χρειάζονται περίπου δεκα εργάσιμες ημέρες. Αν έχεις ήδη παραγγείλει μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί τους για να μάθεις σε ποιά φάση βρίσκεται η παραγγελία σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 εργάσιμες κατα μέσο όρο, αν όλα τα είδη είναι ετοιμοπαράδωτα.

Συνήθως η καθυστέρηση είναι στα Ελληνικά ταχυδρομεία, απο ότι έχω δεί. Εχουν υπάρξει περιπτώσεις που έβαλα παραγγελία Τριτή και Παρασκευή ήταν σπίτι μου και άλλες που έκαναν 2 βδομάδες (σε περίοδο εορτών).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αναλογως το μεγεθος της παραγγελιας..

 

πχ μια φορα ειχα κανει παραγγελια με ντραμ σετ,κιθαρα κλπ κλπ κ εκανε να μου ερθει 8-9μερες παραλαμβανοντας τα τεμαχια σταδιακα..

 

απο την αλλη εκανα ενα master keyboard κ κατι ψηλα κ εκαναν 3μερες αλλα τα τυπακια στο ταχυδρομειο δεν μπορουσαν να με βρουν κ καλα κ τα πηρα μετα απο9μερες κ παραλιγο να τα εστελναν πισω... απιστευτο!

 

γενικα αν αυτα τα οποια θα παραγγειλεις ειναι στο στοκ θα σου ερθουν μεσα σε5-6μερες.

 

κ ενα tip.καλο ειναι να κανεις την ηλεκτρονικη σ παραγγελια τεταρτη η πεμπτη ετσι ωστε παρασκευη να στειλεις τα λεφτα κ να τα δουν την ιδια μερα με σκοπο η αποστολη να ξεκινησει δευτερα..

 

ελπιζω να βοηθησα κ να μην μπερδεψα,

 

φιλικα γιωργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τα πήρα σχετικά γρήγορα, αλλά πήγα μόνος στο ταχυδρομείο και τα παρέλαβα. Και μετά από 10 μερες μου ηρθε ειδοποιητήριο να πάω να τα παραλάβω :) Οπότε μετά τις 3-4 μέρες κόβε βόλτες στο ΕΛΤΑ και ρώτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εμενα (μενω Αθηνα) ερχονται σε 2-3 μερες παντα με UPS η Tαχυμεταφορες ΕΛΤΑ (χωρις καμμια χρεωση βεβαια εφοσον η παραγγελια ξεπερνα τα 300 ευρω ή με τη standard χρεωση των 20 ευρω αν ειναι κατω απο 300) με κανονικο ταχυδρομειο εδω και ενα χρονο (εχω κανει καμμια 10αρια παραγγελιες) δεν μου εχουν στειλει ποτε τιποτα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εμενα (μενω Αθηνα) ερχονται σε 2-3 μερες παντα με UPS η Tαχυμεταφορες ΕΛΤΑ (χωρις καμμια χρεωση βεβαια εφοσον η παραγγελια ξεπερνα τα 300 ευρω ή με τη standard χρεωση των 20 ευρω αν ειναι κατω απο 300) με κανονικο ταχυδρομειο εδω και ενα χρονο (εχω κανει καμμια 10αρια παραγγελιες) δεν μου εχουν στειλει ποτε τιποτα.

 

Σε μενα στέλνουν με ταχυδρομείο γιατί δίνω τη διεύθυνση των γονιών μου (μιας και στο φοιτητικό μου δεν πρόκειται να με βρούν ποτέ :D ) και κει απαν δεν ευδοκιμούν οι κουριεράδες. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα και από εμένα! Εγώ έκανα παραγγελία Κυριακή βράδυ, και δόξα τω Θεώ, τα παιδιά Δευτέρα πρωί πρωί τα έστειλαν.. (σ.σ. Κονσόλα, Πυκνωτικό + Βάση, Κάρτα ήχου, Καλώδια) Όλα μαζί 8 και κάτι κιλά..(Να τ'αφήσω;) Έστειλα mail την Τρίτη ρωτώντας πώς μπορώ να κάνω tracking τα πράγματα και μου ήρθε σήμερα απάντηση από τον Αγγελόπουλο με αυτό το link http://www.elta-courier.gr και ομολογουμένως, έγραφε και άλλα χρήσιμα πράγματα.. Όπως το να μην δεχτώ τα πράγματα αν είναι χτυπημένα κλπ.. Γενικά καλή απάντηση και όχι βαριεστημένη.. Τέλος πάντων.. Έχει δοκιμάσει κανείς σας το link που σας έδωσα να δει αν το ανανεώνουν συχνά ή να προτιμήσω το τηλέφωνο; Και αν προτείνετε το 2ο σε ποιον να πάρω; Τα ΕΛΤΑ της περιοχής μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι θα παρεις τις ΤΑΧΥΜΕΤΑΦΟΡΕΣ ΕΛΤΑ (ουδεμια σχεση με τα απλα ταχυδρομεια) στο 800 11 83000

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελλαδάρα! Από νούμερο σε νούμερο (και τηλεφωνικό και ανθρώπινο εννοώ) κατέληξα σε άλλο αριθμό, για να μου πουν ακριβώς ό,τι έλεγε και στο site elta-courier..!! Της εξήγησα ότι παίζει αν δεν τα προλάβω τα πράγματα να τα στείλουν πίσω και μου λέει ξανακαλέστε από δευτέρα... Άντε να δούμε.. Την επόμενη φορά θα πω να μου τα στείλουν με άλλο courier για να έχω το κεφαλάκι μου ήσυχο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου