Προς το περιεχόμενο

Γνωμες για Keytar


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποια η γνωμη σας για τα keytar? Ποιες ειναι οι δυνατοτητες τους. Κοιταω για παραδειγμα αυτο http://www.roland.com/products/en/AX-7/index.html

Αξιζει για Midi keyboard? Με τους ηχους του τι γινεται? Πρεπει να ειναι συνδεμενο με Synth ή PC?

Οποιος γνωριζει πληροφοριες ας τις καταθεσει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει συζητηθει το θεμα και πριν αρχισετε τα κραξιματα ζηταω συγνωμη. Ωστοσο αν εχετε νεες πληροφοριες ριχτε τις εδω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Χριστόδουλε τι θα το κάνεις αυτό...?

 

Θα παίξεις με Ρακιντζή το S.A.G.A.P.O.???

 

Just Kidding...

 

Το συγκεριμένο εφόσον δεν μπορεί να αναπαράγει δικούς του ήχους θα έλεγα οτι δεν αξίζει.

 

Ούτε κιθαρίστικα poserιλίκια θα μπορείς να κάνεις με τα καλώδια midi που θα πρέπει να έχεις συνδεδεμένα. :) :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι ασύρματο το midi Underground. Αν δεις φωτογραφίες του οργάνου θα παρατηρήσεις οτι στο πίσω μέρος του υπάρχουν οι γνωστές midi out και midi in ports οπότε πάλι θα χρειαστεί καλώδιο midi. Ως γνωστό αυτό θα πρέπει να είναι περιορισμένου μήκους εφόσον καλώδια midi ανω των 12-15 μέτρων δεν ενδείκνυνται και παρουσιάζουν απώλειες bit.

 

Υπάρχει νομίζω όμως λύση απο μια εταιρεία ονόματι Kenton η οποία κατασκευάζει ασύρματα midi interface. Σε αυτή την περίπτωση ο χρήστης συνδέει την ηχοπαραγωγό πηγή (rack η οτιδήποτε άλλο έχει τους ήχους που θέλει να παίξει απο το AX7) στον εκπομπό της Kenton και στη συνέχεια συνδέει με ενα μικρό midi καλώδιο το AX 7 με τον ασύρματο δέκτη του Kenton που κουβαλάει πάνω του φυσικά.

 

Κόστος αυτής της ιστορίας? 500€ περίπου και καθαρίσατε.

 

Και όλα αυτά μέχρι να σου τελειώσουν οι μπαταρίες. :D :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη ρε παιδια εκανα λαθος.Νομιζα οτι λεμε γι'αυτο :

 

www.zenriffer.com/

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτή την περίπτωση (zen riffer) έχει τον δέκτη ενσωματομένο. Κάπου θα παίζει και πομπός που να συνδέεται με την ηχοπαραγωγό της οποίας τους ήχους θέλεις να παίξεις δεν υπάρχει διαφορετική περίπτωση.

 

Ασε που είναι και πανάκριβα. Σε γενικές γραμμές δεν νομίζω οτι αξίζει.

 

Στην τελική είμαστε πληκτράδες και όχι κιθαρο-μπασίστες να κοπανιόμαστε σαν τους μουρλούς. Η θέση μας είναι κάπου εκεί πίσω δεξιά πίσω απο τις πολυόροφες βάσεις που μετα βίας φαινόμαστε. :D :D :D

 

Βεβαια αυτό παραμένει προσωπική μου άποψη :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην τελική είμαστε πληκτράδες και όχι κιθαρο-μπασίστες να κοπανιόμαστε σαν τους μουρλούς. Η θέση μας είναι κάπου εκεί πίσω δεξιά πίσω απο τις πολυόροφες βάσεις που μετα βίας φαινόμαστε. icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

 

Συμφωνω,αλλα μοπουμε να κοπανιομαστε κιολας ; :P [/code]

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου