Προς το περιεχόμενο

Pod XT Live στη προβα..


Προτεινόμενες αναρτήσεις

..τη συνδεω στο return και μεχρι εκει ολα καλα..

απορια α ) τι να επιλεξω απο τη στιγμη που τη συνδεω σε ενα marshall 100αρι valvestate ? stack front or combo front απο τα output settings??

 

απορια β) και αντε κ τα επελεξα κ ο ηχος μου εινια ιδιος με αυτον που εχω στο σπιτι και ακουω απο τα μονιτορ του υπολογιστη ....ΓΙΑΤΙ Η ΕΝΤΑΣΗ ΠΟΥ ΕΧΩ ειναι τοσο μικρη???

 

 

ελπιζω να με βοηθησετε..

 

thanx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α. εγώ θα το βαζα στο combo front

β. πίσω στην πεταλιέρα έχει ένα ποτενσιομετράκι που λέει level. Σήκωσε την ένταση από εκεί.

Dreamers come and go, but a dream's forever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά εγώ στην πρόβα, την βάζω σε ένα marshall στο return και από την πεταλιέρα έχω studio direct και ο ήχος είναι τέλειος! Και από ένταση όση θέλω! Έχω δοκιμάσει και τα άλλα settings αλλά μου αλλάζουν πολύ τον ήχο και δεν μ αρέσει! Και ρίχνουν και την ένταση, αλλά το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να ανεβάσεις το ποτενσιόμετρο από πίσω όπως λέει και ο φίλος από πάνω! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι, παίζει κι αυτή η περίπτωση που λέει ο Sonata-Arctica, να το βάλεις στο studio direct. Είναι ίσως η καλύτερη λύση, όχι μόνο για τον ενισχυτή, αλλά και να το βάλεις και στην κονσόλα (σε περίπτωση που είναι μέσα στον χώρο πρόβας) και να παίξεις από εκεί

Dreamers come and go, but a dream's forever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σόρυ για την μυστήρια ερώτηση που θα κάνω, αλλά είσαι σίγουρος ότι είναι στο τέρμα προς το δυνατά και όχι προς το χαμηλά ε;

Επίσης, μου έχει τύχει να χρειάζεται να σηκώνεις κάποια master vol στον ενισχυτή, αν και θεωρητικά δεν θα χρειαζόταν. Η καλύτερη λύση πάντως, είναι να το καρφώνεις σε κονσολίτσα αν υπάρχει

Dreamers come and go, but a dream's forever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι αλήθεια πως τα pod γενικά αποδίδουν καλύτερα σε κονσόλες! Στα live τη συνδέω μέσω di στη κονσόλα! Τώρα στην πρόβα, προτιμώ τον ενισχυτή γιατί είναι πιο πρακτικός και για να μην βαραίνω τα monitors που ήδη σηκώνουν φωνές και πλήκτρα! Για την ένταση δοκίμασε, να ανεβάσεις το volume του κάθε καναλιού ξεχωριστά στην πεταλιέρα! Και κοίτα την ένταση του ενισχυτή! Δεν παίζει να μην σου φτάνει η ένταση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κοιτα, πρεπει να εχει volume το return του ενισχητη.

Αυτο πρεπει να δυναμωσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου